Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig fogadható el...

Hány éves korig fogadható el egy gyereknél a, , lopás"?

Figyelt kérdés
Tegnap átjött a lányom osztálytársa játszani. 8 évesek. Már elindult haza, mikor a ruhájából kipotyogtak a lányom viszonylag értékesebb játékai. Nem volt mit tenni, kirakta őket (ja és persze vissza akarta adni csak egy kicsit tette el őket). Nem szóltam semmi rosszat, csak, hogy azokat hagyja itt, mert nem tudtam eldönteni, hogy ez most még a kisgyerekek elteszem mert tetszik szokása-e, vagy már komolyabbnak számít? Áthívnátok ti még máskor is játszani?

2014. szept. 3. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem egy esetre, amikor olyan 5-6 éves lehettem. Átmentem játszani az unokatestvéreimhez, akik velem egyidősek. Volt egy hableány babájuk, aminek a színe megváltozott ha víz alá tették. Imádtam vele játszani, és amikor menni kellett haza, akkor a kezembe fogtam, hogy még otthon is tudjak majd vele játszani. Persze anyu rögtön észrevette, hogy el akartam hozni magammal, és rámszólt, hogy adjam vissza mert nem az enyém, majd máskor is játszhatok vele ha jövünk legközelebb.

De ezen kívül nem akartam soha semmit ellopni, nem tettem el senki dolgait stb. Szerintem elég ha elmagyarázod neki szépen, hogy nem kell elvinnie, legközelebb is itt lesz a játék, majd máskor is játszanak. Valamint ha sikerül is elvinnie, gondolom az anyukájának otthon fel fog tűnni, hogy olyan játék van a gyerek kezében amit nem ő vett, és akkor úgyis elmagyarázza neki ő is, és visszaadja nektek. Ez nem nagy bűn, szerintem más gyerek is gondolkozott azon, hogy eltesz 1-2 játékot, esetleg el is tette. De ha rendjén van kezelve a helyzet, és szépen elmagyarázva akkor megérti és nem is sérül. Én áthívnám játszani legközelebb is, de azért jobban odafigyelnék rájuk, és ha ilyen előfordulna mégegyszer elmagyaráznám, hogy ilyet nem lehet.

2014. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
milyen körülmények között el a kislány ? neki vannak ilyen ertekes játékai ? ha igen akkor irigy es lopásnak számit , es nem hívnám többet . De meg szégyeníteni Sem szabad . szóval jól csináltad ! ha szegény kislánynak nincsenek ilyenek , akkor meg magyaráz nam neki hogy ezeket nem szabad el vinni , de ha legközelebb jön akkor is itt lesznek es játszhatnak vele nyugodtam .
2014. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 8éves és szerintem már pontosan tudja hogy ilyet nem szabad, tehát ebben a korban már lopásnak számít. Azért engedném hogy máskor is jöjjön,max.jobban figyelném,illetve lehet hogy a te gyereked lesz az első aki azt mondja: köszi ne gyere többet.
2014. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
semmikor nem fogadható el,és igen tisztában van vele,sajnos velem is eljátszották csak úgy,hogy előre megbeszéltük,hogy kölcsönad nekem valamit a barátnőm,és én is kölcsönadok,csakhogy után előadta anyukának,hogy elloptam a játékait mert nekem olyan nincs,nagyon megalázó volt és még a saját szüleim sem hittek nekem,ráadásul azt sem kaptam vissza amit én adtam kölcsön 6-7 éves voltam ekkor,én megbeszélném a kislánnyal,ha ennek ellenére előfordul akkor már az anyukának szólnék
2014. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól kezdve, hogy megérti a különbséget az "enyém" és a "nem az enyém" között, már nem fogadható el, de ez nagyon függ a neveléstől is. 8 évesen szerintem már bőven tudnia kell, hogy ezt nem szabadott volna. Az, hogy áthívnám-e, nehéz kérdés, mégsem mondhatod a lányodnak, hogy ezt a tolvajt többet nem hozhatja ide, de én sem örülnék, ha állandóan arra kéne figyelnem, nehogy lába keljen valaminek. Bár most, hogy lebukott, talán nem próbálja meg többet, biztosan ő is kényelmetlenül érezte magát.
2014. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!