Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb vagy a nagyobb korkülön...

Kisebb vagy a nagyobb korkülönbség a jó? Pro-kontra érvek?

Figyelt kérdés

Nekem18 hónapos a fiam,de egyre többet gondolok a következő babára.

Bár nagyon nehéz szülésem volt (elég nagy baba volt)!

A terhesség is nehéz volt,de mégis itt motoszkál bennem :)


2014. jún. 25. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén gondolom, hogy mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi fér bele, mennyit bír, hogyan tartja jobbnak.


Valakinek ez a jó - valakinek az. Én a legalább 3-4 év korkülönbség híve vagyok. Vsz azért is, mert az öcsémmel mi is így vagyunk, sőt a környezetemben is (unokatesók, barátok) inkább ezt látom.


Ahol az anyuka két kisgyerekkel van, véleményem szerint az a helyzet túl stresszes, túl sok.

Én szeretném megélni a fiammal azt, hogy 3-an vagyunk. Nekem ez fontos. Fontos, hogy ha jön a tesó, akkor a fiam már "nagyobb" legyen és a kicsivel is tudjak foglalkozni. Nem akarok ketté szakadni - szeretném kiélvezni az anyaságot, nem csak (csúnyaszóval) "letudni" a gyerekkort.


És szerintem, amivel sokan jönnek a kis korkülönbség mellett, semmi nem garantálja azt, hogy jó tesók lesznek emiatt. Véleményem szerint ez nevelés kérdése.


Ha úgy érzed kész vagy a tesóra, és szeretnétek apukával, akkor hajrá!!!

Ezt Nektek kell tudnotok.

2014. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetertek az elso valaszadoval. Ezt Nektek kell tudnotok a paroddal.


Valaki azert vallal be egymas utan rogton babakat, m pl mar ketyeg a biologiai oraja, valaki munka miatt stb. Ennek eltero oka lehet.


Az ocsem es koztem majdnem 4 ev van es teljesen jol megvagyunk - persze mar felnottunk - de kiskorunkban is jol megvoltunk. Van olyan ismerosom, akinek a novere 15 evvel idosebb nala. Persze, ez extrem eset, de van ilyen is es mindig is jo volt a kapcsolatuk, sot a nagy korkulonbseg kifejezetten jot tett.


Szoval ez teljesen egyenfuggo. En most ikreket varok, tehat nem nagyon van valasztasom, de inkabb a nagyobb korkulonbseget preferalom, m 2 babaval azert nem lesz konnyu. Nyilvan, ha igy hozta az elet, akkor vallalom persze :)

2014. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem a két kicsi között 17 hónap van.kb1,5 évig nagyon gáz volt az élet főleg hogy még van egy 10 évvel idősebb tesójuk.most 5 és 3,5 évesek és órákig eljátszanak egymással imádják egymást.
2014. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!