Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kisfiúnál miért nem...

4,5 éves kisfiúnál miért nem működik az éjszakai szobatisztaság? Dokihoz vigyem? Mit próbáljak meg?

Figyelt kérdés

Nappalra 2,5 évesen szobatitszta lett. Most nyáron gondoltam, hogy meg kellene próbálni az éjszakákat. Kb. 70%-os siker volt, persze nem rögtön, hanem 1-2 hét alatt jutottunk el ide. Most viszont már 2 hete minden éjszaka bepisilt, akár 2x is. Nem ébred fel akármilyen pisis is, szóval nekem kell észrevenni. Tehát akkor sem fog felébredni ha pisilési ingert érez. Amikor sikeres éjszakáink voltak, az azt jelenti, hogy reggel fél6-6 körül felébredt, hogy pisilni kell, de utána már többnyire nem tudott visszaaludni.

Lehet, hogy most fel van fázva, mert elég büdi is a pisije és előfordul, hogy nappal is folt van az alsónadrágján. Kb.1 hete megint visszaadtam rá a pelenkát, mert ha felfázása van, akkor az tuti nem jó ha vizesen fekszik.

Mit csináljak? Jár valaki hasonló cipőben?


2014. szept. 5. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, csináljanak vizelet vizsgálatot.


Én úgy csináltam az elején az éjszakai leszoktatást a kislányomnál, hogy kérdezgettem tőle hogy nem kell-e pisilni. November közepén kezdtem, január végén lett megbízhatóan szobatiszta úgy, hogy este lefekvés előtt pisilt és reggel amikor kelt, akkor ment megint. Akkor pisilt be éjszakánként, ha beteg lett és belázasodott :-(. 3 éves 5 hónapos volt, mikor levettem a pelust, most 4 éves múlt júliusban és utolsó lázas betegségnél már nem pisilt be éjjel.

2014. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem 4,5 éves a fiam, éjszakára nem mondanám szobatisztának, viszont nincs pelus és baleset is ritkán.

este 7 után már nem iszik, viszont előtte sokat mert ő nagy ivó.

elalvás előtt elmegy pisilni, 1 deci kakaót még kiharcol (szerintem emiatt van néha baleset), de erről nem hajlandó lemondani.

éjfélkor felkelek és kiviszem pisilni, mindig pisil...


kérdeztem védőnőt, orvost, ők azt mondták, hogy teljesen rendben van, 5 éves korig nem is vizsgálják, de 6 éves korig normális ha nem szobatiszta éjszaka. valami hormon kezd el termelődni 3-6 éves kor között, ez felel azért, hogy éjjel is érezze...

szóval engem megnyugtattak.

egyébként nappalra 2 évesen lett szobatiszta.

2014. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legfrissebb élményünk a 3 éves kislányunkkal: kb. fél éve szobatiszta nappalra, e héten kezdtük az ovit, szerda délután azzal fogadtak, hogy egész nap bepisilt, már nem volt száraz ruhája sem, amikor odaértem, akkor is pisis volt szegénykém. Gyorsan hazajöttünk, átöltöztettem, majd 5 perc után bepisilt, ruhacsere, 10 perc után megint pisi. Kénytelen voltam pelust tenni alá. Az oviban felmerült a felfázás esélye, de mivel nem jártunk semmi olyan helyen, ahol felfázhatott volna, meg mindig papucs van a lábán, ágyon, széken ül, elvetettük ezt a kérdést. Na, de estére, egyre többször pisilt és egyszer csak elkezdte mondogatni, hogy fáj a pisije. Másnap hajnali fél négytől üvöltött, hogy fáj a pisi, csíp. Alig vártam reggel legyen és elérjünk az orvoshoz. Vittünk vizeletet - genny, vér, leukocita volt benne óriási mennyiségben (ammónia szaga volt a pisijének). Most már gyógyulgat, ismét pelus nélkül van már egész nap, csak éjjelre kell neki, ahogy eddig is. Oviba már jártunk január óta, szóval nem az ovikezdés volt a bepisilés oka.imád oviba járni, alig várták a tesójával, hogy vége legyen a szünetnek.

Szóval érdemes nektek is megnézetni a vizeletét.

gyógyszertárban szoktam venni tesztcsíkot (hepta phan), ezzel szoktam néha leellenőrizni a vizeletüket, ha fájlalják a pocakjukat vagy ha szólnak, hogy csíp a pisi. Megelőzésképpen szoktam adni nekik tőzegáfonyás szirupot D - mannózzal keverve.

Mindenképpen nézessétek meg a vizeletét, mert ha nincs kikezelve a húgyúti fertőzés, veseproblémák lehetnek belőle.

Egyébként a doktornénink azt mondta, hogy a felfázás abból is lehet, hogy a vérárammal eljutnak a húgyutakba a bacik és így alakul ki a fertőzés, nem csak a popsi felől kerülhetnek oda bacik (lányoknál ez gyakoribb).


Kívánom a legjobbakat!

2014. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!