Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság gond! Ne...

Szobatisztaság gond! Ne erőltessem?

Figyelt kérdés

2 éves és 4 hónapos. Itt a nyár,és nagyon szeretném ha szobatiszta lenne,de nem haladunk vele,segítséget kérnék,hogy hogyan kéne csinálnom.

Folyékonyan beszél már,okos,értelmes,tudja,hogy a pisinek-kakinak a bilibe kéne mennie.

Leveszem róla a pelenkát ha jön a kaki,magától szalad és mondja,hogy kaki,ráül és belekakil,ezzel nincsen gond,de a pisi....


fél óránként szinte ráültetem,de nem pisil bele,sokszor mondja,hogy nem kell neki pisilni. aztán bepisil épp ott ahol van :( viszont visszatudja tartani,mert akkor hirtelen megijed és pár másodpercre abba hagyja a pisilést.

Szerintetek mit tegyek? Várjak még?

Ráadásul mindenhol szinte padlószőnyeg van és így nagyon nehér,hogy állandóan tiszta pisi lesz. :(


2014. aug. 20. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is 2 éves és 5 hónapos, mi is próbálkozunk a bilivel, de neki inkább a wc jön be. Semmi gond, van fellépője, oda is viszi, rá is ül, de sajnos mindig későn :( néha-néha ha mondom én, hogy: -jujj, nekem nagyon kell pisilnem - akkor neki is eszébe jut, és jön velem, hogy neki is kell, és pisil is, de magától nem igazán. A kaki az mindig bemegy... Doktornő tanácsolta, hogy ha folyamatosan mindig bemegy, ne erőltessük, egyszerűen adjuk vissza rá a pelust, és kis idő elteltével próbálkozzunk újból, hátha. Vissza is adtam rá, eltelik mindig egy-két hét, és újból próbálkozunk. Szerintem nektek is ez kéne, mindig várni egy picit, és újból nekikezdeni. Sok sikert!
2014. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2 éves és 3 honapos a kisfiam, ugyanaz van, mint nálatok, csak nálunk a kaki se megy bilibe, én is szerettem volna leszoktatni nyáron, de nem sikerul, szerintem még nem érettek rá, én várok még vele.
2014. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanez van nálunk is, ugyanekkora a kislányom, ő is nagyon értelmes, sok szempontból korán érő, de ez nem akar menni. Én nem erőltetem. A nagyfiammal mindent megpróbáltam, egy évig mostam a pisis-kakis gatyákat meg szőnyeget, míg a harmadik szülinapja környékén egy nap úgy nem döntött, hogy ezentúl szól magától. Akkor eldöntöttem, hogy a kicsivel ezt a cirkuszt nem játszom el újra. Párszor próbálkoztam, nem ment, hagytam. Majd az őszi vagy a téli szünetben, amikor itthon vagyunk úgyis az ovi meg bölcsiszünet miatt, újra megpróbálom élesben, de nem dől össze a világ, ha ő is csak 3 éves kora táján hagyja el a pelust.
2014. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van,én is ilyenkor vissza adom a pelust,de olyan rossz hallani,hogy az én gyerekem már így meg úgy,meg miért nem veszem le róla a pelust stb...
2014. aug. 20. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A múltkor vendégségben voltunk egy távoli rokonunknál, és ő jóformán kioktatott, hogy ameddig nem adom tudomására a gyereknek, hogy itt az ideje, hogy wc-re menjen, és amíg nem magyarázom el neki, hogy ő így egy kis büdös gyerek, addig nem fog menni a leszoktatás. Elmesélte, hogy ő az unokájának így mondta el, és szégyenbe hozta őt, utána már ment a wc-be is az a kaki. Hát, először elszégyelltem magam, de most azon a véleményen vagyok, hogy én nem így szeretném, és nem is így fogom. Te se foglalkozz mással, szerintem ha itt lesz az idő a leszoktatáshoz

, azt mi anyukák tudni fogjuk :)

2014. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!