Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megjegyzés a gyerekre a...

Megjegyzés a gyerekre a munkahelyemen: kéne valamit tennem, reagálnom, vagy nyeljem le?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozok a mostani munkahelyemen, 5 és 4 évesek a gyerekeim. Most volt az első értékelésem, a főnököm és az ő főnöke volt jelen, mindegyikükkel szinte napi kapcsolatban vagyok.

Minden jól ment, amikor a végén a főnököm főnöke azt mondta, hogy szívesen bízna rám komolyabb feladatokat, de most az őszi-téli időszakban biztosan sokat leszek táppénzen a gyerekek miatt, ezért inkább olyannak adják, akiknek nincs gyerekük.


Ott nem reagáltam, nagyon meglepődtem. Amióta itt vagyok, 8 napot voltam táppénzen. Nem hiszem, hogy ez rémesen sok lenne.


Ti tennétek valamit?


2014. szept. 9. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg semmit sem mondanek. Dolgoznek tovabb es amikor ujra eljon az ertekeles akkor ha valamit kipoccentene, hogy gyerekek stb akkor kerdeznem, hogy latott-e valami kifogast a munkadban stb....es ha nem akkor miert is nem meri radbizni azt amit amugyis meg tudsz csinalni.
2014. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én helyzetemből kiindulva halálosan nyugodt lennék, hogy van munkám. Én pl sehol nem kellek a gyerekek miatt, tehát nem is érdekelne, de ha már volt téli időszakos munkád és akkor nem volt baj a gyerekek elhelyezésével, nem tudom mi az alapja a kijelentésnek. Minden esetre csak csináld jól a munkád, próbálj most se sokat hiányozni és ha azt tapasztalják, hogy ok, akkor valószínű kapsz más melót is. Sok sikert és kitartást hozzá! :)
2014. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én reagálnék, beszélnék a főnökömmel (de csakis akkor, ha én egyrészt szeretném ezeket a plusz feladatokat, másrészt meg biztosan meg tudnám oldani, hogy nagymama vagy bárki más legyen a gyerekekkel és ne én töltsek több időt táppénzen)
2014. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék semmit,én is azt gondolom,hogy bár nem volt szép megjegyzés,de ez legalább azt jelenti,hogy szerintük felelősségteljes,jó munkaerő vagy,és van jövőd ott ahol most vagy.A gyerekek meg hamar felnőnek,biztos fognak plusz,több,jobb feladatot is adni.Lehet még kevés az az 1 év ahol vagy,2-3 év után vagy még kevesebb,ők is látni fogják ezt.Egyébként meg jó neked,én sem kellek sehova,de én már nem is keresek egyenlőre,mert én aztán 3 hetet minden hónapban táppénzen lennék,annyit beteg a gyerekem :(
2014. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Pont azt kellett volna mondanod, amit írtál. 8 nap annak is elmegy, akinek nincs gyereke...
2014. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én nagyon is örülnék, hogy nem akarnak rám komolyabb feladatot bízni, szerintem két gyerek meg háztartás és a többi mellett elég a "sima" feladat a munkahelyen... Pedig még soha egy napot ne voltam táppénzen, mióta 3 éve visszajöttem dolgozni. Csak nekem most más dolgok fontosabbak.


Ha viszont te úgy érzed, szeretnéd a nagyobb feladatot és bele is fér, akkor ott és akkor kellett volna kerek perec mondani, hogy nem szoktak betegek lenni a gyerekek, örülnél a pluszfeladatnak és bánt, hogy meg sem kérdeztek, és kéred, hogy legközelebb ha lesz lehetőség, beszéljenek veled.

2014. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én meg örülnék hogy plusz feladatott nem akarnak a gyerekek miatt adni,mert télen még az én 12 évesem is beteg szokott lenni pedig már rég nem beteges.
2014. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet...engem is nagyon csúnyán megkülönböztetnek a gyerek miatt (2 éves, de nem beteges túlzottan), pedig jóval képzettebb és tapasztaltabb vagyok, mint pár gyerektelen kolléganőm.


Nagyon önbizalom romboló, hogy nekem sem adnak komoly feladatot (pedig szülés előtt simán, tömegével oldottam meg hasonlókat), és az összes továbbképzésről is le vagyok húzva, a többiek meg mind mehetnek.


Sajnos kénytelen vagyok ezt elviselni, mert utcára kerülni sem jobb, és ennél nem találnék most jobb munkát.


Csak azzal vígasztalom magam, hogy tíz év múlva talán rám lesznek irigyek a ma engem lesajnáló, és a karrierjüknek élő kolléganők (sok már negyven körüli, gyerektelen)

2015. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!