Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a kisfiammal? Mit...

Mi lehet a kisfiammal? Mit tudnék tenni, hogy boldog legyen?

Figyelt kérdés

4,5 éves, 1,5 hete kezdődött az ovi. ő ügyeletben volt nyáron, egész augusztusban, kevés gyerek volt, azok is inkább nagyobbak. nem örömmel ment az oviba, de ment.


most mióta megint van rendes ovi, végre itt vannak a barátai, bent kiállhatatlan, már büntibe is került pedig egy nagyon jó gyerek (volt). most akaratos, minden magának akar, hisztizik, követel, elsőnek kell lennie különben világvége... de játszani se tudnak vele mert csak ő rúghat a labdába foci közben, csak ő hintézhat a többiek nézzék, stb.


itthon kezelhetetlen. reggel nem akar oviba menni. nem sír, csak belekapaszkodik az ágyába, hogy ő marad, nem öltözik, nem jön ki a szobájából se, úgy kell vonszolni.

délután mikor érte megyek sír, hogy még nem játszott eleget, nem akar hazajönni. elmegyünk játszótérre, ott csak járkál és morog, hogy sok a gyerek, nem akar maradni. itthon folyton sír, semmi nem jó neki, nem jókor fürdünk, nem jókor vacsorázunk, nem jó játékot választunk, nem jó nasit hoztam. kiabál vele és tényleg 5 percenként elsír.

el akar költözni, világgá akar menni, nem szeret...

lefekvés után még 1,5 óráig ki-be járkál mert nem tud elaludni, nyafog, pedig jó alvó volt, 5 perc alatt elaludt, nem jött ki.


óvónő szerint sok neki hirtelen, hogy a 10-15 gyerekből lett 150 (az udvaron, de csoportban is 25en vannak), meg az ügyeletes fiúk agresszívek voltak vele, neki kellett tűrnie és most a barátain bosszulja meg :(


nem tudom mihez kezdhetnék, mit tehetnék! Minta kisfiú volt mindig, soha semmi panasz nem volt rá, jó ha havonta 1x pityergett, most meg... :(

adjatok tanácsot!



2014. szept. 10. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd pszichológushoz, mert ez elég súlyosnak tűnik. Ő majd kideríti, hogy mi az oka. Egyébként az óvónő mért hagyta, hogy agresszívek legyenek vele mások?
2014. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló szituban voltunk mi is, 4,5 éves Kislányommal. Nyáron kevés gyerek volt, most beindult az év, és Ő is panaszkodik, és ovónénik is mondják, h sok neki a sok gyerek. (A kicsikre is panaszkodik, h hisztiznek, hangosak, stb.). Ovónéni egy dolgot tudott mondani (nekem sincs több tippem),h idő kell, míg ismét megszokja. Mi még egy olyat próbáltunk, h reggel picit korábban visszük, h kapjon ovónéniktől egy kis extra figyelmet, és ne a zsizsgés közepébe csöppenjen, hanem lássa, és szokja, ahogy érkeznek a többiek.

2014. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es. 1,5 hét után még nem vinném pszichológushoz, ezért is kérdezlek titeket.

persze ha nem sikerül változtatni, akkor elviszem, de annak adnék még 1-2 hetet.


nem úgy voltak vele agresszívek, hogy minden nap péppé verték, hanem ők durvábban játszottak, erősebbek így az ő akaratuk érvényesült, övék lett az a játék amit akartak, ők nyertek mindig...

egyébként nem tudom miért nem volt jobban jelen az óvónő, már ügyeleti időben is mondogatták, hogy sok sérelem éri a nagyoktól, de persze apróságokban.

de nem panaszkodott itthon, inkább csak mesélt.

1,5 hete fordult ki teljesen magából :(

2014. szept. 10. 22:30
 4/7 A kérdező kommentje:
2es köszönöm. a lányod otthon változott?
2014. szept. 10. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Huhh,mintha a mi gyerekunkrol irtal volna! Mar mi is ott tartottunk, hogy nevelesi tanacsadoba megyunk, de a vezeto ovono azt mondta, varjunk, mert a nagyon jo gyerekeknel (ertsd:kis mulya az oviban), sokszor igy csapodik le a 2.dackorszak. Mi talan mar kifele haladunk belole, sok turelemmel, eleg nehezen ment idonkent, kb.2 honap alatt lemult rola.
2014. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami nagyobb trauma is érte, amit nem mond, de rosszul érzi miatta magát, plusz biztos nagyon kifáradt a nyáron. Én megpróbálnám úgy megoldani, hogy egy hét szünetet kapjon, nem vinném oviba, de előtte tisztáznám vele, hogy ez nem örökre marad így. Sokat lennék vele, beszélgetnénk, hátha kiderül mi bántja annyira. Ha utána sem javul a helyzet, elmennék pszichológushoz.
2014. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5ös, 2. dackorszak??? ezt még nem hallottam, de nem túl biztató ;)


6os, ha lenne még szabim, azt kivettem volna a nyáron, hogy ne kelljen ügyeletbe mennie... semmi segítség, senki nem tud rá vigyázni amíg dolgozom :(

2014. szept. 11. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!