Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól dönthet úgy a gyerek,...

Mikortól dönthet úgy a gyerek, hogy nem akar az apjához menni?

Figyelt kérdés
Elváltunk, és a láthatásokra nem akarnak menni. 7 és 8 évesek. Ők már eldönthetik? Vagy mi az az ok, ami miatt én tagadhatom meg a láthatást? Vagy a gyámügy tudna segíteni?
2014. szept. 13. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

18 éveskor felett dönthet a gyerek viszont akkor rokontartás sem jár nekik, ha nem mennek láthatásra.

Egyébként ha gyereked iskolába sem akarnak majd menni oda sem viszed őket? Azt úgy tudod ha megtagadod a láthatást 40-80 ezres bírságokat fogsz kapni,végső esetben pedig börtönbe is zárhatnak.

2014. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értek a hivatalos dolgokhoz, de szerintem meg kéne kérdezni a gyámügyön, előadva az okokat, mert valami biztosan van.

Nálunk elég sokáig tartott, amíg a "báránybőr" lekerült a "farkasról", már az én, a gyerek számára is, 12 évesen tagadtam ki az adott egyedet s nem igazán volt erő, ami rákényszerített volna, hogy találkozzam vele. De simán elfogadták, behívtak, megkérdeztek, akarom-e többé látni, mondtam nem, ennyiben maradtunk. Még csak indokolnom sem kellett. Ez 26 éve volt, remélem, nem változott.

Elvileg a gyerekek érdekeit kell nézniük, úgyhogy ha nagyon nem akarják, akkor azt tartanám logikusnak, hogy figyelembe vegyék a döntésüket, de úgy gondolnám, pszichológussal megvizsgálnák a gyerekeket, hogy vajon mitől van ez, keresnék az okokat.


Elvileg egy nyomós, a gyerekek rendes fejlődésére veszélyt jelentő ok az elég. Hogy mi minősül annak, azt sajna nem tudom.

2014. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második voltam, kiegészítés: A 10 év láthatás alatt a fickó egy árva fityinget sem fizetett, azt hiszem, ajándékot sem adott, leszámítva egy fényes tízforintost. Viszont legalább színesen mesélt, így nincsenek rossz emlékeim, az utolsó alkalmat kivéve.
2014. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt másról van szó, mint hogy nincs kedvük. Állandóan ordítanak velük, becsmérlik, megalázzák őket. Apuka és mama egyaránt.
2014. szept. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!