Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti ilyenkor nem...

Anyukák! Ti ilyenkor nem érzitek magatokat rosszul?

Figyelt kérdés

Első babánk,kislány.Hétvégén lesz 2 éves.

Annyit mondd csak hogy: anya,ham-ham,add ide.

Barátnőm lánya 20 hónapos.Folyékonyan mondatokban beszél,szinte már mindent mond.Most voltunk náluk és annyira szomorú vagyok,hogy az én lányom szinte semmit se beszél.Jó tudom én,hogy minden gyerek másként fejlődik,meg majd ő is lesz ilyen ügyes.De akkor is néha ettől el vagyok keseredve. :(

Van más is így vele?!


2014. szept. 17. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha nem érdekelt,hogy más gyereke miket csinál már, én sose hasínlottam más gyerekhez. Nekem is van olyan ismerősöm akinek a lánya másfél éves korától szobatiszta volt, pár hónapra rá ágytiszta, gyönyörűen beszélt kétnyelven amikor az enyém még csak szavakat mondott, ez van, minden gyerek más, és más ütemben fejlődik.
2014. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na az én fiam egy szót nem mondott 2 év 4 hónapos koráig! Most (3 hónappal később) rengeteg szót mond, olyanokat is, hogy csak lesek, hogy ezt meg vajon hol tanulta (nem trágár)

MA voltunk fejlesztő központban, mert a gyerekorvos szerint el van maradva a beszédfejlődése, a fejlesztők szerint meg minden tökéletesen megfelel annak, ahogy az ő korában kellene.


Szóval ne érezd magad rosszul, a barátnőd gyereke a csodabogár! :)

2014. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Természetes dolog, hogy így érzel, de elkeseredni azért túlzás, ezen túl kell jutnod. Mindig lesznek körülöttetek olyan gyerekek, oviban, iskolában, mindenhol, akik ebben vagy abban jobbak vagy látszólag előrébb vannak a lányodnál. Nem stresszelheted ezzel magadat se meg áttételesen őt se. Ez nem lóverseny, nem az a cél, hogy lekörözzünk másokat. Nem beszélve arról, hogy semmit nem árul el a gyerek értelmi vagy egyéb képességeiről az, hogy 1,5 vagy 2 évesen beszél-e és hogy mennyit.


A te lányod pont ugyanolyan ügyes, mint a másik, csak ő még nem beszél. Honnan veszed, hogy ez baj? Honnan veszed, hogy nincs egy rakás olyan dolog, amien meg ő jár a másik gyerek előtt?


A lányodnak azzal segítesz legtöbbet az egészséges felnőtté válásban, ha elfogadod. Akkor is el kellene fogadnod, ha beteg lenne vagy fogyatékos, mert anyaként ez a kötelességed. Ehhez képest a fenti szitu bakfitty.

2014. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
LÁnyom kb 2, 2és fél évesen kezdett többet beszélni. Lassan 4 éves lesz, de idegen helyen, emberek előtt nem szólal meg ( oviban sem köszön, szerintem azért sem szól, hogy fázik, vagy folyik az orra. 2. hete jár...) Ráadásul rengeteg betűt rosszul mond ( pl r,l,v, ezek helyett j-t mond, f=epsz nála, stb..).Az apja sem igazán érti. Ha megkérjük, hogy ismételje meg, akkor meg megsértődik..
2014. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekelt a más gyereke. Az én fiam bőven elmúlt 3, mikor megszólalt.

Azt mondta Opel, amit viszont akkor már egy újságból olvasott. Szal... :D

2014. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,azért hogy nem szúrtatok le és megértetek.

A barátnőm is mondja,hogy ne foglalkozzak ezzel,majd beszél,ha akar és örüljek,hogy egészséges jól fejlődő kislány.

De,amikor az övé odament hozzá és megölelte és mondta neki,hogy "Szeretlek anya"... annyira aranyos volt,és olyan jó lenne,ha az enyém is csinálna ilyeneket...

2014. szept. 17. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:
a tiéd is fogja :)
2014. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam elég ügyes 17 hós létére de bizony én is találkozom ügyesebb ennyi idős vagy kisebb gyerekkel.

Én próbálok nem foglalkozni a dologgal, csak néha olyan érzést kelt bennem mintha én nem tennék meg mindent a gyerekem fejlődéséért, mintha én nem foglalkoznék annyit a kisfiammal.

Próbálj te is nem foglalkozni ezzel, ne keseredj el, a te kislányod is ügyes, majd fog beszélni is. :)

2014. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiam másfél évesen beszélt, a következő gyerekünk aki elvileg hamarabb kezd beszélni mivel van már egy tesója akitől "tanulhatja", ráadásul lány két évesen annyit mondott, hogy anya (aaa) apa (app) baba (ez volt ő) slussz!

Most már negyedikes, de most is meglepődünk a régi felvételeken, hogy mennyire nem beszélt :).

2014. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi a tiéd is fogja mondani hamarosan. Megértelek azért, mert tényleg nagyon jó érzés, mikor a fiam azt mondja, "Szejetlek". Ő 2 év 3 hónapos 2 éves kora óta jár családi napközibe és azóta lódult meg igazán a beszéde. Már 4-5 szavas mondatokban, ragozva beszél, azelőtt csak szavakat mondott. Pedig mi is mindig beszéltünk hozzá, mégis egészen más, mióta jár.
2014. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!