Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert akar buta maradni a...

Miert akar buta maradni a gyerekem?

Figyelt kérdés

Nem akar szot fogadni. Nem akar tanulni 4,5 elmult, de szeptembertol megy iskolaba. Irni, olvasni, szamolni meg kell tanuljon 1 ev alatt, raadasul mas nyelven..

Amit en adok neki feladatok, pl vonalak huzogatasa, hangok, szavak ismetlese stb. Amit tud csak azt akarja gyakorolni, de ujat nagyon-nagyon nehezen. Mindig sirasba torkollik a dolog, mert o kijelenti, hogy inkabb buta marad, de ujat nem tanul. Pedig ha akar tud, gyorsan tanulni kepes, mert az idegen szavakat is parszor elismeteljuk azt megjegyzi. Vagy kapott rollert. Nem jol hasznalja, mondom hogy kene helyesen, de akkor inkabb tolja, mintsem, hogy ugy csinalja. Megorjit...Ez csak nehany pelda a sokbol... Mas ilyen koru gyerek is ilyen?

En peldas tanulo voltam, orultem ha megdicsertek es akartam teljesiteni. En ot nem ertem..


2014. júl. 31. 17:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Hátha 4 és fél évesen iskolába akarod adni, min csodálkozol. Gondolom egy átlagos kisgyerek, ne erőszakolj még neki semmit.
2014. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
hát...nálunk nem az van, hogy "4,5 évesen, ha iskolába akarod adni", hanem 3 évesen már mennek az iskola elökészitöbe... Magyarországon sokan meg még 3 évesen bölcsibe járnak :-O
2014. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Ilyet még én sem hallottam, hogy 4,5 évesen iskolába megy. Megleptél!
2014. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
2. Nem tudom hol élsz, de ott is előkészítő van, ami nem egyenlő az iskolával. Egy 5 éves gyerek se iskolaérett általában, mindegy, hogy magyar, vagy a te szupi országodban él.
2014. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdi. 5 evesen kezdik itt, de 1 ev alatt borzaszto sokmindent fognak tanulni, erre akarom valamelyest felkesziteni.. Ezt is egy fajta elokeszito, de 1 ev alatt borzaszto sokat tanulnak. A masodik felevben irasos-szamolasos hazik vannak.
2014. júl. 31. 18:15
 6/22 A kérdező kommentje:
Kicsit zavarosan fogalmaztam, meg ismeteltem is magam, bocsi. Nem olvastam vissza. Lenyeg a lenyeg, valahogy ra akarom venni, mert muszaj.. Nincs otlete valakinek?
2014. júl. 31. 18:17
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Lehet még nem érett rá. Én 6 évesen kezdtem a sulit, évet kellett ismételnem, aztán pedig végig kitűnő voltam. De az is lehet, hogy közösségben tanulni fog.
2014. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nekem is az a velemenyem, hogy nem erett ra, de feltem, hogy le fog maradni.. A kezugyessege hagy kivannivalot maga utan, de ha tanitani akarom megmakacsolja magat.. Ha az iskolaban is ezt fogja csinalni akkor lemarad nagyon.
2014. júl. 31. 18:26
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Óvónő vagyok és nagyon korainak tartom, hogy 5 évesen írni, olvasni kell tanulniuk, de ha ott ilyen a rendszer, akkor próbáld vele minél játékosabban tanítani. Én vetélkedő játékokkal nagyon jól szoktam őket motiválni. Találj ki valamilyen játékszabályokat. Pl.: Ahány sort megcsinált, annyi labdát kap a célba dobáshoz. Következő feladathoz megint valami "jutalom szerű" feladat. Így tanul is és ki is kapcsolódik és nem lesz egysíkú, unalmas a tanulás.
2014. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 alanis ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy állsz a tanításához, a gyerek mit érez rajtad. Ha erőszakot, türelmetlenséget, azt azon nyomban elutasítják. Ilyen idősen még sok türelemmel és játékkal kell rávenni a tanulásra, és ha valami sikerül neki, dícsérd meg, biztasd. De ha nem akarja ne erőltesd, mert egy életre elveszed a tanulástól a kedvét! Sose éreztesd vele hogy butának gondolod.
2014. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!