Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betegen kiviszed a gyereked...

Betegen kiviszed a gyereked levegőre/játszótérre?

Figyelt kérdés
4éves lányom beteg gyulladt a mandulája antibiotikumot kap. A láz sem dönti le a lábáról 39fokosan még ugrál. Amint meg lemegy a láza a gyógyszertől egyszerűen nem bírok vele! Folyton rágja a fülem hogy ő játszótérre akar menni.

2014. szept. 19. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Én viszem, ha látom rajta, hogy igényli. Maximum arra próbálok figyelni, hogy egy csendesebb- üresebb játszóra menjünk, ahol talán nem találkozna össze gyerekekkel, vagy kevéssel, ne fertőzze őket. Neki csaj jót tesz a friss levegő!
2014. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Jó lenne, ha betegen nem vinnéd az egészséges gyerekek közé. Egyébként sajnos nagyon sok anyukát ez nem érdekel, így sok a beteg gyerek a játszótereken és a különböző babás/kisgyerekes programokon.
2014. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Sétálni kiviszem, de nem megyek vele olyan környezetbe, ahol sokan mozognak. pl. piac, közért, stb.

Játszótérre se viszem be. Bár nálunk van egy miniatűr játszótér pluszban, ahol csak kettő darab hinta van. Még el sincs kerítve, mint a normál játszóterek.

Ha nincs ott senki, akkor szoktam oda vinni a lányom hintázni.

Nagy játszóra sosem viszem betegen. Én sem örülök neki, amikor a kis Danika orrából ömlik a takony és keni jobbra-balra mindenbe-mindenkibe.

2014. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem áll szándékomba azért kivinni hogy megfertőzzön másokat! Csak látom rajta mennyire "szenved",nem jó neki egész nap bezárva. Ő nem az a típus aki elvan magának,és a betegség sem dönti le(szerencsére)!
2014. szept. 19. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Igen, van az udvarunkon egy játszó, ahol soha nincs senki, mert pici és nem süt oda a nap, pedig amúgy tök kis klassz. Oda szoktunk menni, ha lábadozik, ma is oda mentek anyukámmal
2014. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Játszóra semmiképp, nemcsak amiatt, mert megfertőz másokat, amúgy ezért én is harapok amikor a fiam arcába köhögnek a játszón :(, hanem amiatt, mert annak ellenére, hogy ő nem úgy érzi, de a betegséget ki kell pihenni, főleg a lázasat, akár szívizom gyulladás is lehet a vége,vagy más szövődmény. Menjetek ki gesztenyét gyűjteni, kirakatokat nézegetni, olyat csináljatok ami leköti, de nem izzasztja. Amúgy az én nagyobbik gyerekem is ilyen, mint a lányod, betegen is energikusabb, mint én fénykoromban :)
2014. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

eszembe se jutott betegen játszótérre vinni és remélem másnak se...

egyrészt megfertőz másokat ami egy szemét dolog, valljuk be! nem is kell ott lennie senkinek, elég csak megfogdosnia a játékokat, már ott maradtak a bacik, aztán jönnek a tipegők akik mindent megfogdosnak, majd a szájukba veszik a kezüket és már el is kapta.

másrészt ő is könnyebben nyal be betegségeket betegen, hisz le van gyengülve az immunrendszere....

szóval nem!


kertbe kimegyünk de csak ha láztalan. ha lázas, akkor nem viszem ki

2014. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Betegen nem viszem kozossegbe! Igy jatszoterre sem, mert nem akarom, hogy megfertozzon mas gyerekeket! Es forditva is igy vagyok, sajnos, nagyon sok anyuka onzo, igy siman leviszik a beteg gyereket (most a fertozo stadiumrol beszelek, latszik, mikor epp nagyon a betegseg kozepen vagy elejen van es mas persze, mikor mar marad egy pici kohoges a betegseg elmultaval). Termeszetesen, szabad orszagban elunk, nincs tiltva az ilyesmi, ilyenkor en elviszem a gyerkoceimet a jatszorol.

Kerdesre visszaterve, sajat udvarunkra en ki szoktam kicsit vinni a gyerekekeket, ha nincs lazuk.

2014. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem vinném. Gondolj arra, hogy a te gyereked is valószínűleg azért beteg, mert anya nem képes a seggén ülni a beteg gyerekkel otthon. Ha ez sem hat meg téged, akkor arra gondolj, hogy rajtad kívül vannak még más hasonló "értelmes" szülők, akik szintén viszik a játszóra a beteg gyerekeküket másfajta bacikkal, vírusokkal és az egyébként is legyengült gyerekedet egy felülfertőzésnek teszed ki.
2014. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Laztalan gyereket sétálni kiviszek, játszóra ikyenkor alap, hogy nem! Hiszen megfertőz masokat. Lázasan nem szoktam kivinni, nagyon enyhe laznal ha nem bur magával, akkor babakocsiban kb 10 percre szellozni.
2014. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!