Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Miért nem viszitek...

Anyukák! Miért nem viszitek ki a gyerekeiteket játszótérre?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, bár a környékünkön ilyen nincs. Mikor terhes voltam, alig vártam, h kijárhassunk játszótérre jó időben, anyukákkal ismerkedni stb. Előző faluban azt hittem, h azért nem járnak az anyukák játszótérre, mert kicsi falu volt és összesen 2 játszótér volt. Tőlünk biciklivel 20 percre volt a legközelebbi, de én majdnem minden délután ki vittem. Próbálkoztam délelőtt is ebéd előtt hátha! De nem... Októberben költöztünk egy faluval odébb, itt sokkal több játszótér van, alap 3 ovi is, itt is próbálkoztam sok játszótérrel, különböző időpontokkal, de itt sincs semmi! Hihetetlen! A kétdésem nagyon egyszerű, miért?!

2014. márc. 8. 12:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Én pl. utálok játszótérre járni. Baromira nem vagyok kiváncsi a többi anyukára meg a hülyeségükre és a gyerekeikre. Szinte soha nem viszem a fiam.
2014. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Én imádom! Még amikor babakocsis volt a lányom, akkor is sokat jártunk ki, beszélgetni, nézelődni, ismerkedni. :)

Szinte az összes anyukával jóban vagyunk, ismerjük egymás gyerekeit, stb. Persze vannak olyaok, amikor égnek áll a hajam egy két nevelési módszertől, de nem az én dolgom. :)

Nagyon jó beszélgetni, kicsit közben játszani a kicsivel és élvezni a jobb időt. Mi reggel ha tehetjük, a teendők és a házimunka után kint vagyunk fél 10-negyed 12ig, aztán alvás és szundi, kutyaséta után isét kint vagyunk fél 5-kb 6ig. :)

Persze azt nem tartom jónak, ha valaki azért jár ki, hogy pletykáljon és a gyerekére csak akkor figyel, amikor pl verekszik, vagy elszökik!!?? Én szeretek diskurálni, de közben sokat foglalkozom, bohóckodok a lányommal is. :)

Pesten élünk egyébként. :)

2014. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ki szoktam vinni a kislányomat, de nem szeretek beszélgetni más anyukákkal. Nehezen találok olyan embereket akik szimpatikusak és tényleg szívesen beszélgetek velük. Nálunk már van egy kialakult anyuka csapat és mindent és mindenkit kibeszélnek, én nem szeretek olyankor menni amikor ők is ott vannak.
2014. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én sem pletykálkodni szeretnék, csak barátokat kis fiamnak is meg magamnak is, ha csak játszótéri barátok lesznek én már annak nagyon örülnék, de így hogy? Egyetlen egy alkalommal volt kint egy anyuka, majdnem egy korúak voltak a gyerekeink, egymás mellett hintáztattuk, de meg se szólalt, se egy mosoly se se semmi, láttam fiamon, h próbálni barátkozni, de a kisfiú mintha félt volna :/ Aztán hozzá szóltam az anyukához, de nyomott egy erőltetett mosolyt, meg muszájból válaszolt... Nem is erőltettem tovább a dolgot.... Pedig ebben a faluban nőttem fel én is :( Én imádok a fiammal kint játszani, szaladgálni. Jó érzéssel tölt el, h boldogan nevetgélve szaladgál :)
2014. márc. 8. 12:36
 5/28 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném, h én végig énekelgettem a fiamnak, meg hülyéskedtünk ő meg tök unottan lökte a hintát :/
2014. márc. 8. 12:38
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
2-es vagyok. Na ezzel pont mi is vagyok. Nekem több babás barátnőm van, összejárunk és múltkor is megállapította, hogy szerinte minket néznek hülyének, mert mi sikítoztunk, ugráltunk és fogócskáztunk a gyerekeinkkel a játszóházban, más anyukák, meg ültek a táskájukkal a kezükben, mint a metrón. :D Vagy ép követték a csemetét max, amerre járt. :D Fura dolog ez, de mindenki más. Pesten tuti találnál barátokat, az itteni anyukák nagyon nyitottak, kedvesek. Többnyire. :D
2014. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Te így viselkedsz a játszón, más meg úgy. Én sem viszem/vittem minden nap a kislányomat játszóra. Ha hintáztattam én is énekeltem neki, ettől nem szóltam le azt az anyukát, aki nem énekelt, amit egyébként nem is minden gyerek szeret.


Bár Bp-en lakunk, kocsival 10 perc a legközelebbi játszótér és mivel kertes házban lakunk, nem éreztem késztetést, hogy minden nap reggel és délután is játszózzunk. Szeptember óta ovis, ha nem esik az eső minden nap kiviszek őket az udvarra, így délután nem játszózunk.

2014. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
"Mint a metrón", ezen jót nevettem :D Persze, nem vagyunk egyformák, de ez volt az egyetlen anyuka akivel egyszer találkoztam játszótéren és látszott rajta, h egyáltalán nem élvezi a dolgot... Mi is kertes házban lakunk, de egy játszótér más, annak meg van a sajátossága. Itthon az udvaron csak homokozója van, pont azért, h élvezze a játszóteret. Most olyan helyen lakunk, h 2 játszótér is 5 percre van, szívesen viszem a fiamat, de örülnék azért egy kis társaságnak is, legalább, h láthassam, h a fiam, h barátkozik, h kezdeményezz.
2014. márc. 8. 13:37
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem élvezem a játszóterezést. Nem vagyunk egyformák. Elhülyéskedek amúgy a gyerekkel, mászom vele a csúszdára, kergetem, építek vele homokvárat, bújócskázunk, de ettől még nem csípem a dolgot. Igazából akkor örülök, ha rajtunk kívül nincs ott más. Valahogy kívülállónak, nem odavalónak érzem magam, amikor megjelennek a játszón az évek óta oda járó anyukák, és csoportokba verődnek. Nem érzem magam jól, ha van már egy összeszokott társaság, és abba csöppenek bele. Ha csak 1-1 anyuka van, valamelyikükkel mindig elbeszélgetünk.


Falun meg elvan a gyerek az udvaron többnyire.

2014. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a környékbeli játszótereken mindig nagyon sokan vannak. Mi ritkán járunk játszótérre, mert a társasházunknak van saját játszótere, ami jobb, tisztább, mint a köztéri játszóterek és a szomszéd gyerekekkel játszik így a lányunk. Ha ez a lehetőség nem lenne, akkor többet vinném, de nem szívesen, mert koszosak, tele csikkel, szeméttel, beviszik az állatokat, stb. A legbosszantóbb az, hogy minden alkalommal kiderül legalább egy gyerekről, hogy épp azért játszótereznek, mert fertőző beteg és így nem mehet oviba/bölcsibe, de otthon unatkozik.
2014. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!