Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaljak mar a kisfiammal...

Mit csinaljak mar a kisfiammal, aftas a szaja, megorulok?

Figyelt kérdés
2 napja megorul a fajdalomtol,nem eszik,nem iszik,csak es kizarolag tejet,de azt se sokat. Kenem neki,kap cataflamot,de egesz nap sir,szenved,ejjel is. Vettem neki joghurtot,az is csipi,krumplileves leve,az is csipi,pedig epp csak egy kis so van benne. Mit adjak,hogy ne fajjon,hogy gyogyuljon,sajnalom ot is,de mar en sem birom idegileg,foleg,hogy ejjel sem hagy aludni. Ja,tantum verdevel is fujom,de kb 5 percig tart,utana visit,hogy faj. Segitsegem nincs,szepen lesz@r mindenki,a ferjem kulfoldon. :( :(
2014. szept. 19. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Patikában vagy bioboltban lehet kapni naturlandos glicerinum boraxatumot, nekünk az már többször segített pici kora óta, ahogy egy pici fehér foltot megláttam a szájában, mindig áttöröltem vele, és soha nem lett semmi gond.

És ha jól tudom a tej ilyenkor nem túl jó, persze ha mást nem eszik meg, akkor nehéz.

2014. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A boraxos glicerin gombas fertozesre valo. Ez virusos. Es a tejet is az orvos mondta,mert annak a ph-ja olyan,ami nem bantja a sebeket a nyalkahartyan. Most azon dilemmazom,hogy cataflambol adnek tobbet,mert a minimalis adagot irtsk,ennek a 2x-eset is lehetne,es ugy is latom,hogy ennyi adag nem csillapitja neki. Az ugyeletet hivtam,foglalt. Sirhatnekom van.
2014. szept. 19. 18:34
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Kisfiamnak vashiány miatt jött ki, próbáld neki vasat pótolni, és a boraxos glicerinnel is kenném nekünk a 2 kombinációja segített.A borax azért jó mert fertőtlenít így nem fertőződhet el
2014. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt nálunk is. A kisfiamnak ez jött be: Mundisal gél

Két nap után már tudtunk enni!

2014. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszi!

A Mundisal gel a fajdalmat is csillapitja? Holnap veszek mindent.

2014. szept. 19. 19:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Száj orr és garatnyálkahártya felületeinek sérülése, kisebesedése vagy kifekélyesedése következtében kialakuló fájdalom és gyulladás kezelésére.


Ez van a papírján

Mihamarabbi gyógyulást a gyerkőcnek! :-)

2014. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kosz szepen! Ugyeleten most azt mondtak,hogy 2 hetig szokott tartani....abba tenyleg beledilizek.
2014. szept. 19. 19:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is és a fiam is aftások vagyunk, sűrűn van neki is. Kb 2 hét mire elmúlik és őrült fájdalommal jár az tuti!!! Mundisal géllel kend és vegyél Gingisol oldatot. Csepegtess egy kicsi vízbe és öblögessen vele,ha már tud. (mennyi idős?) ha nem tud akkor kenegesd azzal is s sebet vagy a környékét. De a gélt feltétlen vedd meg és sokszor kend be vele neki!!!!!!!!!!!!! Adj neki mellette probiotikumot is! Nem tudsz az evéssel mit csinálni,mi se nagyon bírunk ilyenkor enni,mert még a víz is csípi!!!!! A Cataflam mehet még.Mondhatom,hogy nyugi,de ilyenkor az nincs!! Csak a kitartás!!!!!!!!!!!! marad,mert hosszadalmas a gyógyulás!!!!!!!!!
2014. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon aftás vagyok,nekem is a mundisal gél vált be,annyi hogy úgy kellene,hogy egy fülpiszkával jól belemasszírozni az aftába.Akkor abban a percben nagyon fáj,de utána sokkal jobb.Semmi más nem jön be nekem.Mennyi aftája van? Egy-kettőnél azért nem olyan vészes,mikor 7 db volt akkor majd megőrültem.Nekem a dió (is) rögtön kihozza,és az olajos magvak sem kedveznek neki.Ki kell tapasztalni.Jobbulást%
2014. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mi is átestünk rajta. 3 nap rémálom :)

ami fontos, hogy ez nem sima afta, hanem szájfertőzés, nagyon gyorsan felülfertőződik, tenyerén is kijöhet ha nem vigyázol.

mindent fertőtleníts amit összenyálaz! párnahuzat, takaró, konyharuha, törülköző, stb. mindent minden alkalommal mosni, vasalni, kifőzni, különben nagyon hosszúra nyúlik.

fogat ne mosson, mert azzal is csak terjed!

én panadolt adtam neki, elég volt a fájdalmára. fújtuk, de sajnos nem emlékszem mivel :(

viszont nekünk a főtt répa jött be, az finom édes, puha, nem csíp, nagyon sokat evett. és tészta magában :)

jobbulást!

2014. szept. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!