Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek az alábbi "nem...

Mit tennétek az alábbi "nem tudom a cipőt levenni"? Esetben a dacos gyerekkel?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy már tudom, hogy "ne kiabáljak, ne üssek, ne reagáljak a hisztire, ne engedjek neki" oké, tudom mit ne, de akkor mit csináljak, ha folyton dacol, ellenkezik?!

Konkrét eset: le tudja venni a cipőt, de mivel mondom neki, hogy vegye le nem veszi, fetreng a földön és kiabál, hogy nem tudom és ezt már negyedórája, egyrészt nem szórakoztat a dolog, behozza a sarat és egyébként meg már félek, hogy megfázik a hideg csempén, de hiába beszélek a lelkére csak folytatja. Ha leveszem neki legközelebb is ez lesz, szóval mi a teendő? De ha azt mondom ne kapcsolja le a villanyt lekapcsolja, ha csinálni kell valamit nem csinálja. Már kész vagyok és nem tudom mit rontottam el, és hogy tegyem helyre!



2014. szept. 20. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Én ezen a cipő ügyön tuti nem küzdenék vele nap mint nap, simán szó nélkül levenném róla, aztán majd felnő ehhez is. Én csak a tènyleg fontos dolgokat követelem meg (pl. utcai közlekedés, stb.), tudom, hogy ezek a mindennapos rutin dolgok mint evés, öltözés, stb.a gyerek számára csak egy unalmas nyűg. Ha akarja csinálja, ha nem, akkor segítek neki. Az ilyen mindennapi csaták csak felőrlik az idegeket.

Lehet, hogy ez rossz módszer, de előbb utóbb ùgyis rájön, hogy ő már nagy, és egyedül szeretné csinálni ahogy önállósodik.

De van olyannis, ha ìgy dacol, egyszerűen megkérem, hogy azt ne csinálja, és akkor rögtön azt szeretné, és akkor nagylelkűen megengedem :).

Szerintem minden küzdelem csak még nagyobb ellenàllást vált ki, én igyekszem kerülni ezeket, vagy viccesen megoldani.

2014. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok, bár azt nem írtad mennyi idős a gyerek, az enyém 3 éves lesz. Ha nem azért nem csinálja mert nem tudja, hanem csak a dac miatt, majd az oviban a csordaszellem sodorja magával, már csak büszkeségből is meg fogja csinálni egyedül ezeket a dolgokat.
2014. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Én azt csináltam amikor ellenkezett, hogy elmondtam neki ő már nagy és meg tudja csinálni, ha nem tudja, akkor kisbaba és azoknak meg nem való ilyen szép cipő. Nálunk bevált, de hozzáteszem, hogy hiába egyedül nevelem, nagyon könnyen kezelhető kislány!
2014. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Èn azt mondanám neki, hogy ha nem veszed le, akkor ott kell maradnod az előszobában, és nem lehet addig játszani. Ès így ő dönt, hogy játszani akar inkább, de akkor a cipő lekerül, vagy pedig ott ül tovább. Ha ott marad, hát maradjon. Szóval nem a cipőlevétel lenne a szabály, csak az, hogy cipővel nem lehet bemenni, azt már ő eldöntheti, hogy mit választ, hiszen nagy gyerek. :)
2014. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Kisfiamnál "nem tudom a cipőt felvenni,mert kisbaba vagyok" volt párszor pl az oviban,mondtam neki akkor sajnos egyedül megyek haza,mert cipő nélkül nem jöhetsz.
2014. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez mintha az én lányom lenne. Mindennap ugyanez a téma a cipövel! Van mikir leveszi. De ha nem akkor ott ül a ,épcsön amig le nem veszi. Van mikor 1 órát üvöltve hisztizik, de akkor sem engedek, ott kell ülni amig leveszi. Én meg csak teszem a dolgom észre se veszem. Mikor megunta a hisztit akkor leveszi. Nálunk ennyi... De kb mindennap.
2014. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Jajj, ez nálunk is ment.

A nemtudom korszak odáig fajult, hogy ő nem tud ülni. Ezt így kijelentette.

Nálunk az vált be, hogy viccesre vettem a figurát. Nevettem egyet, hogy dehogynem tudod, kicsatolod, lehúzod és kész. Vagy felmászol és leteszed a poosid.

Próbáld meg azt hogy mikor hazaértek, egy mondatban vázole az elkovetkezendőket: kapd le gyorsan a cipőd aztán legózzunk, autózzunk babázzunk színezzünk.

Ne feszülj rá előre.

Ha pedig befejezte az őrjöngést, kérdezd meg jól esett-e neki.

2014. szept. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk ugyanez van. Otthagyom. Hosszabb, rövidebb ideig hisztizik, aztán szépen leveszi, és mint egy kisangyal jön be.

E módszer előtt volt: rábeszélés, segítés, kiabálás, veszekedés, de semmi nem használt. Ha nem foglalkozok vele, akkor megoldja, és még el is dicsekszik vele, hogy milyen ügyes volt.

2014. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Látom sok itt a szuperanya. Gyertek el hozzánk, és mutassátok be a tuti gyereknevelési módszereiteket, ahhelyett, hogy minden választ lepontoztok.
2014. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem, ma pl. egy kisangyal volt, próbálok türelmes lenni, csak az hogy hisztizik és veri egy órát magát nem mindig "megoldható", mert van egy másik, 1 éves gyerekem is és vele is foglalkoznom kell meg néha aludna is. :) Azért köszönöm és gondolom mi is túljutunk ezen.
2014. szept. 21. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!