Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Száraz illetve hurutos köhögés...

Száraz illetve hurutos köhögésre mit adtok gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Mindig meg tudjátok állapítani, hogy szárazon ill. hurutosan köhögnek? Mert én nem mindig...

Ha szárazon köhög, akkor köptető kell, ha hurutosan akkor pedig köhögéscsillapító, jól gondolom?


2014. szept. 25. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Jól gondolod. Én se tudom általában megállapítani, ezért napközben köptetőt kap, éjszakára, illetve, már dél után csak csillapítót.

Annak idején így mondta a gyerekorvos.

2014. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A stodal szirup nekünk bevált! :)
2014. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A Stodal szirupot próbáltam pár évvel ezelőtt, nálam a lányoknál nem vált be. Most a lándzsás útifüvet adom nekik...

Akkor lehet, hogy napközben megpróbálom nekik az ambroxolt, estére pedig az útifüvet.

2014. szept. 25. 08:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szárazon köhög, akkor köptető kell, ha hurutosan akkor pedig köhögéscsillapító, jól gondolom?


Nem, pont fordítva. Hurutosnál a lényeg, hogy felszakadjon,köhögtesse! Nálunk az a tanács, hogy estig köptető, éjszakára köhögéscsillapító, hogy akkor tudjon pihenni a gyerek.

2014. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó!

Mit tanácsolsz, milyen köptetőt adjak, illetve éjszakára milyen köhögéscsillapítót? Az ambroxol-lándzsás útifű jó lenne?

2014. szept. 25. 09:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a Stodal egyik gyereknél sem vált be, talán nem hittünk benne kellőképpen;)


Most itthon van a középsőm, lándzsás útifüvet adok neki. Semmi javulás 3 napja,ha így holnap is,áttérek a Rhinathiolra.

2014. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy az utolsó írta: hurutosra köptető, szárazra csillapító. Mi lándzsás utifű szirupot használunk, van belőle éjszakai is, az csillapít.
2014. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lándzsás utifű nem vált be.

Én Rhinatiolt használok mindkét fajtára, napközben a köptetőt, éjszakára a köhögés csillapítót. A köhögés csillapítónak kimondottan jó íze van, a lányom imádja.

Amúgy tényleg nehéz megkülönböztetni, de így felváltva használva biztos jó.

2014. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a gyerekdoki pont fordítva javasolja!

ha hurutosan köhög akkor köptető(pl:Fluimucil,Acc100 vagy Mucopront...véleményem szerint az Ambroxol cart se ér)

Ha száraz,zavaró a köhögése akkor Sinecod de én elsőbb zsálya sziruppal próbálkozom!


Zsálya szirup:2 dl vízben,20 dkg cukrot felolvasztani majd 2 evőkanál szárított zsálya és 2 db babérlevél,ezt forralni 10 percig,hagyni kihűlni majd leszűrni!Hűtőben lehet tárolni.Naponta 3-4x 1 kiskanál!



vagy múltkor itt egy anyuka írta!Egy bögre mézbe beledob egy fél hagymát(héjjastól)állni hagyja fél napig majd kiveszi a hagymát és a szirupból ha szárazan köhög a gyerkőc ad 1-2 teáskanállal.Azt írta volt olyan hogy éjszaka fulladt,szárazan köhögött a gyerkőc,ebből a szirupból adott 1-2 kanállal és aludt tovább mint a bunda..mármint a gyerkőc!


Én elsőbb mindíg ikább ilyen természetesebb gyógymódokkal próbálkozok és ha 1-2 nap múlva nincs változás akkor gyógyszer!!


remélem tudtam segíteni!!

2014. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szárazra Rhinatiolt szoktam. Hurutosra semmit. Nem hiszem, hogy jó ötlet csillapítani a hurutos köhögést, hisz annak szerepe van, felhozza a trutymót.
2014. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!