Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakori a rotavírus?...

Milyen gyakori a rotavírus? Súlyos? Most kellene eldöntenünk, hogy beadassuk-e az oltást, az oviban mennyire súlyos ez a probléma?

Figyelt kérdés
2008. aug. 10. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én beoltattam. Nem csak az oviról van szó, hanem az egész életéről. Mert bármely korban lehet súlyos következménye. Szerintem mindegy hogy 2 évesen vagy 20 évesen kapja el, mindegyik korban szönyű betegség. Nővérem kislánya 3 évesen kapta el az oviban, és kiderült, hogy sógorom sem volt kiskorában ROTAs. A picilány és az apja is 4 kilót fogyott 1 hét alatt. Apukánál ugye 90 kilóból nem sok, de a kislnynak jó fél év kellett mire helyre jött. Psziyxhésen is nagyon megviselte, nem mert se enni, se inni, mert összekapcsolta a hányással.
2008. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam,hogy azt 6 hónapos korig kell beadatni. Oviban már nem olyan súlyos ha gondos a betegápoló.
2008. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, 6 hónaposig kell beadatni, de gondoltam, hogy a veszély ovis kor körül kezdődik, mikor közösségbe kerül. Azért kérdezem itt, hogy milyen gyakran találkoztok vele.

Köszönöm szépen.

2008. aug. 11. 08:21
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem azt mondta a körzeti orvosom , hogy teljesen felesleges beoltatni ellene, mert ez rossz körülmények között fordul elő, ahol nem figyelnek a gyerekre. És ezért száradhat ki... Én észrevenném, ha napok óta hányna és hasmenése lenne....
2008. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A rotavírus szinte minden tavasszal támad, korra való tekintet nélkül. Az én kisfiam a bölcsiből hozta haza két és fél évesen és én is megkaptam tőle. Hát mit mondjak........ami testnyílás van az emberen abból mindből jött valami, és ráadásul egyszerre. A kisfiam könnyebben átvészelte mint én. A vírus azokat teríti le leginkább veszélyesen akiknek nagyon gyenge az immunrendszerük. Azért túl lehet ám élni.
2008. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beadattam idén tavasszal, bár elég húzós az ára. Beszéltem egy anyukával akinek a 4 éves kislánya kapta el idén, és annyira legyengült a gyerek, hogy kórházba került egy hétre. Ő azt mondta, hogy ha lesz még egy gyerekük, ők még egyszer nem szeretnék ezt átélni, és ezért be is fogják oltani a kistesót...
2008. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a védőoltást csak ajánlani tudom mindenkinek!


A rotavírus okozta hasmenés a legszörnyűbb dolgok egyike amin egy kicsi gyerek áteshet.


Sajnos nálunk a lányom (aki akkor ha jól emlékszem már ovis volt) és a fiam is (aki akkor még egy éves sem volt) elkapták.


Nem kívánom senkinek azt amin az a két szegény keresztül ment.


A fiam a kórházban landolt, végül közel két hétig bent volt az anyjával -a végén szinte folyamatosan infúzión- mire felépült (5 kilót fogyott a tizenvalamennyiből) a lányom meg még talán még hosszabban lábadozott szinte semmi nem maradt meg benne és ha megsajnáltam a már gyakorlatilag éhező gyereket és adtam neki bármit is, akkor olyan rosszul lett tőle, hogy a szívem majd meg szakadt és többször is ki kellett hívni hozzá az ügyeletes orvost.


Végül szinte hetekig!!! csak a házikészítésű rízsnyák-répa-krumpli püré maradt meg benne. Állandóan fiziológiás oldatot kellett vele itatni, non-stop smecta-t evett és állandóan nagyon rosszul volt.


Borzasztó volt az egész. Rágondolni sem szeretk.


Aki tudja adassa be az oltást!


Bocsi az ijesztgetésért, de ha valami fontos, hát ez az oltás az.


Lábjegyzetként annyit hagy jegyezzek meg, hogy a gond az, hogy aki egyszer átesett a fertőzésen az egy életen át védett lesz ugyan, de csak az ellen a vírustőrzs ellen, amit megkapott, így sajnos, ha egy variáns jelenik meg és az is megfertőzi a gyereket, akkor újból beteg lesz. Fogalmam sincs hogy az oltás csak éppen "aktuálisan" forgalomban lévő vírus ellen véd-e vagy általában a rotavírus ellen, de ennek mindenképpen érdemes utána kérdezni.


Remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
70%
Én kétszer is voltam rotavírusos. Nem volt túl jó. Szerintem adasd be
2010. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!