Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom beosztani az időmet?...

Nem tudom beosztani az időmet? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Hogy haladtok a házimunkával, munkával ha otthon kell maradnia tok a beteg gyerekekkel? Mert én már nagyon el vagyok havazva, és nem tudom hol csúszok el mit hibázok.

Egy egyszerű ebédet még nem tudok főzni, meg kimosva is ki van, de már a rend rakás ra és egyéb házimunkára nem marad idős


2014. szept. 29. 07:52
 1/9 A kérdező kommentje:
bocs az esetleges helyesírási hibákért mobilról írom.
2014. szept. 29. 07:54
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
én van, h kelek hajnalban és ami fontos és nem zajos, azt megcsinálom. De a kaját én rendelem és takarító nénm is van. szóval v én is nagyon béna vagyok v ez ilyen játék.
2014. szept. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Juj de szerencsés vagy 1-es! :)
2014. szept. 29. 08:29
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. A kupi még nem rohant el soha. A legfontosabbakra kell figyelni, kaja, alvás, és persze első a beteg gyerek gyógyulása. Minden más majd bevár! Nem az idődet kell jobban beosztani és megszakadni, hanem el kell engedni a tökéletesség utáni törekvést, és akkor rögtön rendben lesz minden! Több lazaság! Kevesebb elvárás magad felé!
2014. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. ahogy esik, úgy puffan. Nem fontos dolgok ezek. :)
2014. szept. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős a beteg gyermeked, de én ilynekor is korán kelek, mintha pl. dolgozni indulnék- ahogy már írta itt valaki- kora reggel és késő este sokmindent meg lehet csinálni- ilyen időpontokban pedig még egy egészséges gyerek is alszik :)

Jó, a porszívózást nem, de lehet pl. tévé mellett is vasalni, a mosógép elmegy magától, csak kiteregeni kell, lehet főzni, bepakolni a mosogatógépet- ezek nem olyan időigényes dolgok.

Ha a beteg gyermekem sok törődést igényel az ébrenlét alatt, akkor igyekszem neki pl. sokat olvasni vagy társasozunk- amikhez nem kellenek nagy mozgások, nem fárad el benne fizikailag- ahhoz, hogy ezt meg tudjam tenni, az alvásidejében húzok bele a házimunkába.

Igen, ez nehéz, de nem lehetetlen- ne hagyd el magad, mert sokkal nehezebb a felhalmozódott rendetlenséget később helyrehozni.

Fel a fejjel, remélem, csak valamilyen akut megfázásos vagy hasonló betegség és akkor hamar túl lesztek rajta.

Jobbulást a gyermekednek.

2014. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat, most itt ül az ölemben, nézi Tompetit, csak ezért tudok írni.

Sajnos tetézi a bajt, hogy bepisil minden éjjel, van hogy kétszer is, biztos a megfázás, legalábbis remélem. :( Így a mosás rengeteg időt elvesz, napi két rend ágynemű, pizsama, és a délutáni szunyánál is van, hogy bemegy, szóval nagyon sokat kell mosni. :(

Nemsokára 4 éves lesz egyébként.

Sajnos éjszaka is fent kell vele lenni, néha többször is felkel, sajnos szívni kell az orrát, és ritkán beteg, de akkor ő nem alussza át a napot, egyfolytában babusgatni kell, nyűglődik, sírdogál, csak az ölemben van el, nem egyszerű. Még szerencse, hogy szó nélkül beveszi az orvosságot, és hagyja, hogy megmérjem a lázát. Így én is hulla vagyok az éjszakázástól. Már 3. napja tart, remélem, ma éjszaka már aludni fogunk!

2014. szept. 29. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor nagyon beteg és "Anyaanyaanyaaaa!!!'napok vannak, akkor csak "tüzoltás", amit tudok, azt megcsinálom. Amikor már jobban van, akkor sikerül NAGYJÁBÓL rendet tenni, mosni, főzni (persze ő is "segít" az előkészületekben). (Viszont egy-egy ilyen "beteges" hét után ő energiabomba, én... finoman szólva sem... :D)

2014. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rendrakás, ugyan, az nálunk - pedig csak ketten élünk - is tök gyász. Néha eszünkbe jut, akkor gyorsan összepakolunk, de két nap múlva mintha semmi sem történt volna. :)


A ház megvár, msot a gyerek a legfontosabb. Vagy sózd rá este apára - vigye ki játszótérre/sétálni, addig gyorsan összeporszívózol.

2014. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!