Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan csináljátok, ha...

Ti hogyan csináljátok, ha vendég gyerek van nálatok 1 szülővel, vagy ha éppen ti vagytok vendégségben férj nélkül - gyerekkel? Ki foglalkozik a gyerekekkel és mennyit?

Figyelt kérdés

Mi hárman vagyunk: 3,5 éves gyerek, férj és én, anyuka.

Barátnőm szeret átjönni hozzánk a 4 éves gyerekével.

Mikor mi leülünk beszélgetni a barátnőmmel, férjem folyamatosan foglalkozik a 2 gyerekkel. Szórakoztatja őket, vigyáz rájuk...

A gond ott van, hogy a miénk hiába próbál kedveskedni, barátkozni, bújni a másik gyerekhez, ő nem veszi jó néven a közeledést és csak a férjemmel akar játszani, a gyerekünkkel nem. Mi közben barátnőmmel kint a teraszon beszélgetünk.

A mi gyerekünk nagyon szereti a vendég kisgyereket, de ez sajnos nem kölcsönös. Sőt, többször is előfordult, hogy a vendég kisgyerek zaklatásnak vette a miénk közeledését és dühből úgy ellökte a miénket, hogy a feje koppant a padlón.



2013. aug. 19. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még soha nem volt ilyen probléma, hogy a vendég gyerek ennyire kiakadt volna. Mondjuk nálunk úgy van, hogy a 2-4 gyerek egymással játszik fél szemünk rajtuk és nincs apa a ki szórakoztassa. Egy gyerekem van nekem és 1-3 szokott pluszban jönni. 3 évesek illetve egy 2 éves. Az én gyerekem is ilyen nagyon bújós, barátkozós, vendégeknek örülős gyerek, amíg kisebb volt 1-2 éves addig néha volt gond, hogy mászott a vendég gyerekre és az kicsit meg illetődött, de nem volt az sem vészes. Ha apa sem szórakoztatná őket akkor kénytelenek lennének 2 játszani talán ki lehetne ezt is próbálni. Már csak azért is mert ha nálunk apa is itthon van és szórakoztatja őket akkor szoktak a nagy viták lenni.
2013. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a gyerekem nekem is.

mi nem csinálunk ilyet, hogy egy embert odaültetünk hozzájuk, akkor sem ha hozzánk jönnek és akkor sem ha mi megyünk. na meg nem is vonulunk el.

egy légtérben mi felnőttek beszélgetünk, ők játszanak. ha kell valami, csak odaszólnak és segítünk. vagy ha összekapnak akkor megyünk és kibékítünk.

lehet pont azért nem játszanak nálatok a gyerekek mert nem hagyjátok őket, nem?


3-4 évesek elég nagyok, ovisok is már ebben a korban általában, szerintem nem kell ennyire őrizni őket, főleg nem szórakoztatni, hisz azért jön át a kis barát jó esetben, hogy egymást szórakoztassák :)

2013. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Félre ne értsd amit mondok, de nem mindenki szereti, ha bújnak hozzá. A gyerekek főleg nem. Elhiszem, hogy te örülsz annak, hogy barátkozós a gyerek, de mások számára a bújás, dörgölőzés túl sok. Te sem szeretnéd, ha a barátnőd kávézgatás helyett ölelgetne meg simogatna. A gyerekek ugyan így vannak ezzel. Szerintem el kéne magyaráznod a fiadnak, hogy nem mindenki szereti, ha egyfolytában másznak rá. Tényleg ne haragudj, de baromi idegesítő tud lenni. A másik gyerektől sem szép, hogy fellöki a tied, de nem gonoszságból teszi. Ráadásul, mivel ez nem 1x fordult elő, azt kell mondjam, a fiad nem igazán tanul az esetből.
2013. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megbeszéltem a férjemmel, hogy mi is úgy csináljuk, ahogyan írtátok: egy légtérben leülünk a gyerekekkel és amíg ők játszanak, mi beszélgetünk. Férjem szerint nem fog működni, mert a tornaszobába és a játékszobába fognak berohanni, de majd elmagyarázzuk nekik, hogy nem lehet.


Kedves 3. válaszoló!

Kiragadtál 1 szót az írásomból: bújós, de nem olvastad el figyelmesen, amit írtam.: "próbál kedveskedni, barátkozni, bújni". Ez azt jelenti, hogy hívja játszani, oda adja neki a saját játékait, de amit a másik gyerek hoz játékot, azt nem veheti el. Amint odaáll és elkéri a másik gyerek játékát, az dühösen feláll és ráordít (mint egy elme roggyant) és már két kézzel neki is megy, fellöki.

A férjem éppen ezért nem akarja a 2 gyereket felügyelet nélkül együtt hagyni, de remélem, megoldódik ez a gond, ha egy légtérben leszünk velük.

2013. aug. 20. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerekek maguk játszottak eleinte felügyelettel,majd amikor már biztosak voltunk abban,hogy nem lesz gond (nincs leesős,"veszélyes" játék bent) akkor másik helységbe mentünk. Ha kint vannak,akkor mi is kint vagyunk.
2013. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!