Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetek alszik még délben?

2 évesetek alszik még délben?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves lesz a héten,de úgy kb 2 hete elkezdte,hogy állandóan ordít ha leteszem délben. Nem sír,hanem kiabál.Kiságyában alszik,magától.Sosem altattuk,sosem aludt velünk.Ha nem teszem le,akkor nem alszik estig.

Nem tudom mi okozhatja,pont akkor lett náthás és torokfájós is,de ez már elmúlt neki előző hét legvégére.Nincs ötletetek miért csinálhatja ezt?Mert ha kikiabálta magát 5perc-30perc között,akkor alszik másfél -2 órát is.


2014. szept. 29. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ötéves koráig aludt délben

Amit te leírsz, az hiszti, nem azt jelenti, hogy ne lenne igénye az alvásra. Mindenképp lefektetném, próbálnám előtte megbeszélni vele, hogy aludnia kell, akár ordít, akár nem. Majd ha tapasztalja, hogy tényleg így is van, idővel abbahagyja. AKkor majd ordít másért :)

2014. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze. A fiam 2 év 4 hónapos és itthon simán alszik 3 órát délben. Ő is próbálkozik néha, de nem engedek, mert fáradt.
2014. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 djudit ***** válasza:
Nálunk 3 évesen alakult így, és néha engedményt tettem, nem kellett aludnia. Azóta -3,3, éves- mindig küzd az elalvás ellen, főleg akkor, ha nagyon álmos :) mert akkor még nyűgös is. Nehéz ez, mert sokat kivesz belőlem, hogy ordítva alszik el, és este is jobb, ha korábban le tudom tenni DE szerintem kell még a kis szervezetének a déli alvás is.
2014. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam júniusban töltötte a kettőt de ő is alszik délben! Le fekszik az ágyunkra! Betakarom kap egy kis kakaót kapcsolok neki Pepa malacot egy részt megnéz(4x5perc) aztán mondom neki hogy Pepa is megy aludni! 10perc és már alszik is! :)
2014. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen.Én is tudom,hogy kell az alvás nekik még,bölcsiben és oviban is kell majd neki.Csak az okát nem értem a hisztinek,mert már két hete képes kiabálni kifelé nekem 5,de akár 30 percet is :D Nem tud megvezetni egyébként,tudom hogy ez hiszti,csak nem értem miért nem unta még meg 2 hét alatt:D
2014. szept. 29. 13:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Az oka sem bonyolult, dackorszaknak hívják. Próbálkozik. Megnyugtatlak, ez még csak gyenge kezdet. Ennél csak rosszabb lesz még egy darabig. ;)
2014. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első lányom 1,5 éves kora után kezdte ezt,volt,h 3 órát is próbálkoztunk az elalvással,mindenféle módszerrel,de semmi,onnantól csak akkor aludt,ha beteg volt,tudom,h ebben a korban még fontos a napközbeni alvás,de hiába...a második lányom még iskolás korában is aludna délben,ha tehetné,nagyon jó alvó,a harmadik meg változó alvású,de délben nincs vele gond,magától megy a kiságyhoz,h álmos,inkább este próbálkozik,meg éjjel keveset alszik,korán kel reggel,2 és fél éves

A te lányod mennyit alszik éjjel?Nem lehet,h nagyon kipiheni magát?Próbáltad később fektetni délben?

2014. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az èn lányom 2 és fél éves de kb. 2 èves kora óta nagyon keveset alszik ebéd után. Van hogy 20 perc után már fent van van hogy hàromnegyed órát alszik de ennél többet egyáltalàn nem. Sőt vannak olyan napok mikor egyáltalán nem alszik délután, pl. ha 9-ig alszik reggel, ilyenkor hiába akarom hogy aludjon, hiába fekszem mellè akkor se alszik. Gyerekorvos és a védőnő is azt mondta nincs gond egyszerűen nem igényel annyi napközbeni alvást.
2014. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Novemberben lesz 4 éves a lányom még mindig alszik délben.
2014. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam és még alszik délben...de erőteljesen él bennem,hogy 2 éves kora körül ő is eljátszotta ezt a hisztit,hogy nem akar aludni de nem engedtem neki mert különben délután 4-5 órára esett-kelt a fáradságtól!!

Hidd el,majd túl lesztek rajta addig meg kitartás!

2014. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!