Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azoktól a szülőktől szeretnék...

Azoktól a szülőktől szeretnék kérdezni, akik a gyermekük 2- 3 éves koráig nem adtak nekik tehéntejet, helyette tápszert kaptak?

Figyelt kérdés

Én 2 éves korig nem szeretnék tehéntejet adni, tápszert szívesen elfogadja. Mellette kap feldolgozott tejtermékeket ( sajt, túró, tejföl, tejszín, joghurtok, stb.).

De ha pl. tejbegrízt, tejberizst készítettek, azt mivel teszitek? Tejjel? Tápszerrel? ( ha felforr a tápszer, oda az összetevők...)


2014. okt. 1. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én két éves korukig nem adtam tehéntejet, csak az ételekben (több allergiás van a családban). A tejberizs, és a tejbegríz tejből készült nálunk, de mivel egyiket sem szeretik, nem igazán ették.

Reggel és este junior gyerekitalt kaptak, ez az összetételében különbözik a tápszertől, de az elkészítése ugyan az.

2014. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most volt kétéves a (legkisebb) fiam és eddig tápszert kapott. Most adtam neki kb három hete először tejet,megissza,semmi baja.

De addig tápszer volt reggel és este. Ha a nagyobbaknak főztem tejbegrízt, abból keveset evett,de nem kért sokat. Tejberizst meg csak a férjemmel szeretjük, azt se eszi meg a kicsi.Ha neki főzöl tejbe cuccokat,akkor szerintem hígítsd kicsit fel a tejet vízzel fele-fele arányba. A tápszert nem lehet forralni!

2014. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, a legnagyobb és most a legkisebb is allergiára hajlamos, az anyatejtől is kipattogzott az arcuk, de nem volt igazolt tehéntej allergiájuk.

Én 1 éves korukig szoptattam, utána 3-as tápszer, babatej.

Feldolgozott tejterméket kaptak, a tejbegrízt, tejberizst tejből főztem, de ritkán kapnak, ők sem nagyon vannak oda érte.

Magáról a tehéntejről én sok rosszat hallottam/olvastam, ezért kerüljük, szoktunk kecsketejet venni, a picinek még nem adom, de a nagyobbak azt isszák.

Élelmiszer allergiája egyiknek sem lett, de a nagyobbik sajnos allergiás a háziporra, parlagfűre, neki jót tesz a kecsketej.

A kicsi most 15 hós, 2-3 alkalommal kapott eddig tejbegrízt/rizst, nem nagyon szereti, kedvence a túrós sztrapacska, amiben van túró meg tejföl bőven, tehéntejből, de ez belefér, joghurtot mind nap kap, a sajtot is szereti. A főzelékét is pici tejjel hígítom vagy tejföllel, ennyi. De legalább 2 éves koráig nem fogok neki adni tehéntejet inni, ha lehet utána sem.

2014. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigiek hozzászólását, hasonlóképp vélekedek hozzátok. Ha tehetem, 3 éves korig én is tápszert ( 1 év felettieknek való tejitalt) adok a lányomnak. Akkor elviekben, ha jó helyről tudnék házi tejet szerezni, abból készült grízt/rizst kóstoltathatnék vele (üveges almás tejberizst HIPP-est nagyon szereti, ezért gondoltam rá)
2014. okt. 1. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
2 éves koráig kapta a lányom a folyékony tápszert utána adtunk neki tehéntejet semmi baja nincs töle.
2014. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi fiunk 3 éves koráig nem kapott tehéntejet. Akkor is az oviban ivott. A tejbegrízt és társait rizstejből, kókusztejből, mandulatejből készítettem, illetve még most is, nem szeretem a tehéntejet, itthon nem is fogyasztunk.
2014. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mindhárom gyerekem 3éves korig a junior italt itta. :)

Tejbegrízt, tejberizst ettek 3éves koruk előtt is, de csak elvétve, illetve pudingot, főzeléket, stb is, de viszonylag ritkán.

2014. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg tápszert kaptak, addig az első gyerek nem evett ilyesmit. Második konkrétan tejfehérje allergiás volt, ő ezeket ette már, de csak ritkán, rizstejből készítettem el.
2014. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!