Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, Ti hogyan erősítitek...

Anyukák, Ti hogyan erősítitek meg az öszi, téli szezonra gyermekeitek immunrendszerét, milyen vitaminokkal, immunerősítőkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam nyáron múlt 2 éves. Azóta bölcsis, és sajnos eléggé beteges, minden hónapban min. 2 hetet kimarad. Tudom, hogy általános ez a jelenség, és hogy erősödik az immunrendszer ezáltal, de eleve nagy az orrmandulája, agy egy kis takonykór elkapása is rámegy simán a fülére :(

Légyszi adjatok tippeket, tanácsokat, hogyan vértezhetnem fel egy kicsit is jobban a gyerkőcömet :)


2014. okt. 2. 21:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy jelenleg 1 csepp D-vitamint, 10 csepp C-vitamint, 5 csepp Béres cseppet kap naponta, valamint immunerősítő gyanánt Broncho-Waxomot adunk a kisfiamnak. Hallotam az Immunotrofináról is...érdemes lenne azt kipróbálnunk szerintetek? Esetleg a Béres csepp helyett?
2014. okt. 2. 21:44
 2/11 anonim ***** válasza:

C vitaminból ne 10 cseppet, hanem legalább 200-300mg-ot adj naponta neki. Ha semmi mást nem kap, csak ezt is bőven elég.

És ne a drága Cebiont és társait vedd, hanem vegyél gyógyszertári aszkorbinsavat.

2014. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az hány csepp C-vitamint jelent egyébként? Most hogy mondod, lehet hogy ez tényleg kevés..
2014. okt. 2. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, a lányomnak feloldom vízben és ő megissza szívószállal, vagy kanállal.

Testsúlykilogrammonként 30 mg az adag.

2014. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk ami abszolút bevált, az a Multitabs Immuno. Vitaminokat, ásványi anyagokat és emellett probiotikumokat is tartalmaz. Elvileg 4 éves kortól ajánlják, de mi 2 éves kortól szedtük napi fél tablettával. Rágótabletta, nagyon kellemes az íze. Ritkábban beteg a kislányom, illetve ha lebetegszik, nagyon hamar kilábal belőle. A beteges unokahúgom is alig beteg, amióta ezt szedik. Nekünk egyébként ők ajánlották.
2014. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kislányomnak is nagy az orrmandulája. A nagytesótól mindent elkapott. Állandóan fulgyulladása volt. Semmi nem hasznalt, csak az idő.

Persze vitaminok kellenek, de csodát ne várj tőle.

Ami használt, az a Nosiboo orrszívó készülék. Sokkal hatásosabb, mint a porszívós orrszívó.

2014. okt. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 éves most kezdte az ovit, de járt bölcsibe is. A bölcsiben nem volt nagyon beteges, de azért havi szinten 1 hetet otthon volt, a hányás hasmenése vírust pedig mindig az elsők között kapta el. Most hogy elkezdte az ovit fel volta rá készülve, hogy a szeptembert nem járja végig mivel itt sokkal több gyerek van egy csoporta, mint a bölcsibe volt. Augusztus közepétől adom neki az immunotrofinát, és nem volt még beteg, pedig a csoportba már több gyereken átment a hányásos vírus. Én ennek tudom be, hogy most még megúsztuk betegség nélkül. Nyilván ezzel sem tudjuk 100%-ig kivédeni a betegséget, de ha már ritkábban lesz beteg az is nagyon jó.
2014. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amióta az Immunotrofinát adom neki azóta nem volt beteg..kopp kopp kopp pedig ő is előtte 1 hét oi 2 hét itthon szindrómába volt:)
2014. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és szerintetek az Immunotrofina mellett még mit lehetne adnom a kisfiamnak? C-vitamint, D-vitamint alapbópl adok neki, de pl a Broncho-waxom kúrát nemsokára befejezzük, még 4-5 tasak van hátra. ELkezdhetem adni emellett az Immunotrofinát szerintetek? Mennyit kell adni ebből egy kétéves gyerkőcnek?
2014. okt. 3. 18:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 2 évesnek 2,5 ml-t kell adni reggel éhgyomorra. Én mást nem adok mellette neki. 7-es voltam.
2014. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!