Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan lehet tudni az alapból...

Honnan lehet tudni az alapból hisztis gyereknél, hogy már a dackorszakban van?

Figyelt kérdés

Kisfiam a hónapban tölti a 2 évet. Hisztis, akaratos, makacs természete van alapból, de a napokban még inkább akaratos lett. Ha valami nem tetszik, nem kapja ,meg torka szakadtából ordít, földhöz vágja magát, de ez eddig is volt, csak most még inkább.

Vannak a dackorszaknak jelei? Vagy hogy van ez?


2014. okt. 4. 14:16
 1/3 anonim válasza:
26%
Szia! Mivel még csak 13 éves vagyok, ezért annyira nagyon komoly választ nem tudok írni, de van tapasztalatom a hisztis gyerekekkel. Az unokatestvérem 4 éves lesz, és ő is olyan két éves korában kezdett hisztizni. Mivel én amolyan bébiszitter vagyok, hogy elszoktam menni Velük nyaralni, ezért sokat vigyázok rá. Amikor hisztizik, mert nem kap meg valamit, akkor csak halkan csendben beszélek hozzá. Egy kisgyereknek nagyon nagy szíve van, és ezért Próbálj meg beszélni vele; "anyut ez bántja, hogy így viselkedsz" "a buta gyerekeket senki nem szereti. Hisztizni is csak a buta gyerekek szoktak" ezt mond el neki, mikor elkezdi a balhét kirobbantani, és hidd el, megfogja érteni. Elég okos már ahhoz, hogy lehessen vele beszélni. Amugy ha Ennyire hisztis és akaratos, akkor valamit fiatalabb korában elrontottatok. Nem akarok nagyon "bölcs" lenni, de ne hagyjátok hogy hisztizzen, és ne az legyen amit ő akar. Nyilván Figyelembe kell venni az ő kívánságait, de meg kell tanulnia, hogy hisztovel nem ér el semmit.
2014. okt. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Nem akarlak megbántani, de 13 évesen, úgy hogy néha vigyázol gyerekre, másnak nem mondj olyat, hogy valamit elrontottatok! Nem vagyunk tökéletesek, de azén gyerekem még soha semmit nem kapott meg azért, mert hisztizett érte, soha nem ordibálok vele, hanem szépen elmondom mit miért nem szabad stb...

Hidd el ha egy gyerek hisztis, az nem feltétlenül azért van mert valamit elrontottak a szülők!

Ha majd felnősz és gyereket szülsz, te is rájössz, hogy ez nemegészen olyan ,mint más gyerekére vigyázni pár órát, és lehet benned is felmerül néhány kérdés, és rájössz, hogy a gyerek természete nem feltétlenül attól függ hogy te hogy neveled.

Tényleg nem akarlak megbántani, remélem nem haragszol!

2014. okt. 13. 14:19
 3/3 anonim válasza:
0%
Minden délután én vigyázok rá születése óta, és a válaszod elég sértő hangvételű lett. Próbáltam minél osszeszedettebben válaszolni, és én nem kijelentettem, hanem feltételeztem hogy nem volt jól nevelve. Nekem nem voltak kiskoromban dackorszakaim. Amúgy sajnálom ha nem tudtam számodra kielégítő választ adni, de én Megpróbáltam. De mindegy, a lényeg hogy ha nem mondtam volna hogy 13 éves vagyok, akkor talán intelligensebb választ kaphatnék. Tovabbi szep napot!
2014. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!