Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a fiammal? Egyre...

Mit kezdjek a fiammal? Egyre ijesztőbb!

Figyelt kérdés

2 kisfiam van(2 éves és 3,5 éves),párommal fél éve költöztünk össze!A vér szerinti apjuk amíg egyedül neveltem őket alig kereste,1-2-3 havonta 1×2×,folyton megígérte nekik,hogy jön és elviszi 7végére,de nem jött,a gyerek sokszor mondta,hogy apa nem jön,nem jött,mikor jön stb!Mire a gyerekek hozzászoktak,hogy nem jön,újra megjelent és összezavarta őket!

most 300 km-re lakunk az apjuktól,eddig nem is keresték őt,ő sem nagyon őket,de olyankor nem is beszélt velük,vagy ha beszélt is,nem tul sokat és így nem is mindig fogták fel,hogy kivel is beszélnek!karácsonykor is megígérte,hogy eljön hozzájuk de nem jött,pedig ők várták.

eddig nem is volt baj a nagy fiam és a nevelőapja között,de mióta legutóbb beszélt az apjával mint akit kettévágtak.azóta várja,hogy eljön érte,de mindig ezt csinálja az apja,ígéri,de nem jön.sajnos nem tudom miről beszéltek,mert a gyerek félre ment a telefonnal és nem hallottam miről beszéltek és az apjuk sem mondta el,amikor kérdeztem témát váltott.a telefonbeszélgetés óta a nagy fiam folyton a nevelőapjával szemben verekszik,visszabeszél,kiabál,az öccsét is folyton piszkálja,bántja...előtte is nehéz volt kezelni(pszichológus szerint az apja miatt),de azóta még rosszabb és egyre nehezebb vele.Fogalmunk sincs mit kezdhetnénk vele!

bocsi a hosszu szövegért,próbáltam minél rövidebben!előre is köszi a válaszokat,remélem valaki tud valamit mondani,mit tehetnénk!

aggódunk!


2010. jan. 22. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom te is arra gyanakszol, hogy az apja a nevelőapu ellen hangolta. Valahogy csak ki kéne szedni a gyerekből, hogy mit mondott neki. Próbáld elcsípni egy nyugodt pillanatban és beszélgessetek, pl lefekvés előtt, mese helyett. Én a lányommal ilyenkor tudok normálisan beszélgetni.

Ha nem sikerül, akkor marad a pszichológus, ha már úgyis jártatok nála. Aztán, ha kiderül, hogy tényleg az apja zavarta így össze, meg kéne próbálni jogi úton valahogy "eltávolítani". Végülis ha eddig nem kereste, akkor most miért olyan fontos neki?

2010. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a legcélszerűbb megoldás...
2010. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó lenne pszhiológushoz vinned a kicsit.Ha az apja telefonál,ne add oda a gyereknek a telefont.Mondd meg az apjának,hogy ha beszélni akar vele,jöjjön el személyesen,de ebben az esetben ne hagyd egyedül a gyerekkel.

A nevelőapa pedig kerülje a konfliktushelyzeteket,ha lehet ,ne vegyen tudomást a gyerek ellenséges viselkedéséről.Inkább te fegyelmezd őt.

Erre is a szakember tud megfelelő tanácsot adni.

Ne szidjátok az apját,sőt ne is beszéljetek a gyerekkel az apjáról,mert azzal csak rosszat tesztek neki.

Nagyon sajnállak benneteket,mert nehéz lesz a kicsinek kikerülni ebből a helyzetből.

2010. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szépen hangzik,amit előttem írtak,de sajnos,ha nem veszélyezteti a gyerek testi épségét nem tílthatod el tőle,ő az apjuk,neki is jár a láthatás.A legjobbat tetted jó messzire költöztetek, és a mostani párodnak kell rendkívül okosan viselkednie,hiszen te nem tudod az ellene irányuló agresszión változtatni,ahhoz még kicsi a nagyfiad.Türelem türelem türelem....ha még sokat csalódik az apjában,de a nevelőapjában megbízhat,fordul a kocka.Nálunk ez 4 év volt,pedig lányról van szó.
2010. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az apjáról nem is szoktunk beszélni előtte,főleg rosszat nem szoktunk mondani,nem szeretném az apja ellen hangolni,attól függetlenül,hogy tudom milyen...

számomra is érthetetlen,hogy miért pont most kell keresni és összezavarni a gyereket! :(

féltem őt,nagyon nehéz vele.a párom sokat foglalkozik vele/velük,ami tőle telik megteszi,a fiam mégis elég ritkán értékeli ezt.sajnos ahogy írtam az öccsével sem túl kedves őt is sokszor piszkálja.azt még én is gondoltam,hogy a párom ellen hangolta az apja a gyereket,de hogy most hirtelen miért piszkálja az öccsét is?!Fogalmam sincs és arról se,hogy mit tudnék tenni.

egyébként köszi az eddigi válaszokat! :)

2010. jan. 22. 17:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a saját példám tudom leirni nem tudom nálatok is ez van-e.

Nálunk a fiam ugy érezte, hogy mikor jött a nevelő apu nem Ö volt a "FONTOS" a családba. Szimplán féltékeny volt, hogy nem vele foglalkozzom mindig nem ö a nagy és ügyes aki segit nekem. Kb 1 év és sok beszélgetés után értettem meg mit érez hisz ö is 3,5 éves volt és nem tudta megfogalmazni mi bántja . Csak ellenséges lett, söt késöbb még direkt rongát, rombolt.

Sok sikert

2010. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!