Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Etetési nehézség. Ti, hogy...

Etetési nehézség. Ti, hogy oldanátok meg? Körülményekhez képest helyesen oldottam meg vagy nem?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam mindig szépen evett. Kanalaztam, nyitotta a száját és nem volt semmi gond. De 2-3 hónapja mondhatni hirtelen megváltozott. Minden sokkal jobban érdekli, kinyilt számára a világ és mindennel törödött evés közben, csak az étellel nem. Nagyon nehéz volt etetnem. Forgolódott, kiakart szállni a székből, aztán sírt, mert a székbe kellett maradnia stb.Pár nap után elegem lett a harcból is meg gondoltam nem kínzom tovább és az evés idejére laptoppon bekapcsoltam neki a Bogyó és Babócát. Nézte szépen a mesét és evett szépen. Innentől semmi gond nem volt. Csak a férjem idegel vele állandóan, hogy ártok a gyereknek, ha mesét nézetek vele evés közben. Én meg úgy gondolom, hogy jobb ez, mintha nem enne. Így lekötöm arra az időre. Mi a véleményetek? Aki hasonló helyzetben van/volt, hogy oldotta meg?
2014. okt. 5. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb út evészavar kialakítására!


Ha egy gyerek nem akar enni, akkor el kell küldeni az ételtöl. Meg kell szoknia, hogy amikor evés van, akkor eszik és nem foglalkozik mással.

Mellesleg TV-nézés közben az emésztés sem müködik rendesen, és azzal, hogy evés közben TV-t néz, azt szokja meg, hoyg ha megy a TV, akkor eszik - és ez az egyenes út az elhízáshoz.

2014. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azóta egyébként sokat javult a helyzet. De mesével még mindig jobban lekötöm, mint bármi mással. Eleinte mondókázás vagy ha hozzá beszéltem lekötötte, aztán nem. Egyébként míg terhes voltam nagyon úgy gondoltam, hogy az én gyerekem nem fog tv elött ülni stb. Most sem ül elötte egyébként. De külföldön élünk, nulla segítséggel és bevallom pl. a wc-zés vagy úgy történik, hogy mesét kapcsolok neki és akkor pár perc nyugalmam van a wc-n vagy nincs mese és akkor rajtam csüng szó szerint nagy wc-zés közben is :) :) És tényleg úgy gondolom már, hogy ha Bogyó és Babócával eszik, akkor egyen azzal, minthogy végig harcoljuk az evést és esetleg megutálja.
2014. okt. 5. 18:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor volt kb 9-10 hónapos. Nem hiszem, hogy megoldás lett volna ha elküldöm az ételtől. Főleg, hogy nem is tudott volna arrébb menni, mert még nem is járt akkor. :) :)
2014. okt. 5. 18:03
 4/8 A kérdező kommentje:
De viccet félre téve. Tudom, hogy örök vita, amit kiírtam. De pl. unokaöcsém csak úgy evett anno ha énekeltünk neki. Most 26 éves és nótázás nélkül is eszik. :)
2014. okt. 5. 18:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg a pelenkázáskor is küzdünk. Mindig kell valami új a kezébe és azzal addig lefoglalja magát. Vagy erre is az volna a megoldás, hogy had aszalódjon a pelenkába hosszú ideig, míg magától nem jelentkezik pelus cserére, hogy megértette, hogy nem szabad ficánkolni, hidazni stb......
2014. okt. 5. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi tuti kőszívűek vagyunk, de bizony az evésből nem engedünk. A férjem túlsúlyos volt, most is küzd s kilókkal, és nála egyértelműen lelki gondok és rossz beidegződések vezettek ide, már 7 évesen nagyon kövér volt. Minden rossz szokás megfigyelhető volt már akkor nála, de a szülők nem foglalkoztak vele. A fiunknál ezt el akarjuk kerülni. Ha nem hajlandó "rendesen" enni, akkor nem eszik. Ez nem azt jelenti, hogy nem maszatolhat, próbálkozhat az étellel, de ha nyafog, ki akar jönni, akkor nincs kaja. A legdurvábbb, hogy őt nem érdekli. Játszik tovább, és nem sír fél óra múlva etelert. Pedig kapna, de nem, ő csak felfedezni akar. Mondjuk amikor megtanult mászni, akkor rosszabb volt, napokig minimálist evett, most már csak 2-3 naponta túl elfoglalt az evéshez.
2014. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de attól, hogy ilyen válaszokat adsz, még nem változik a helyzet.


Ha egy gyerek éhes, akkor eszik.

Ha evés közben/helyett játszik, akkor nem éhes már.

Ha kezdettöl fogva azonnal abbahagyod az etetést, ha elkezd játszani, akkor megszokja, evés közben nincs játék.

Ezt már pár hónaposan is felfogja, 5 perc múlva egyszer újra lehet próbálni, ha nem eszik, akkor legfeljebb a következö etetést kicsit elöbbre kell hozni.


Ha elkezded közben szórakoztatni, azzal csak rossz evövé teszed.

2014. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, hogy többet leszünk levegőn, hátha nyugodtabban eszik. De egyébként eszik ő rendes mennyiséget, csak ha a pépeset eszik, akkor van gond. Vacsira is inkább valami szendvics félét adok neki inkább. tegnap olvastam egy védőnői oldalon, hogy ennyi idősen inkább már kenyérféle legyen a vacsi. Most jöttünk be a levegőről. Kint voltunk 2 és fél órát. Kiváncsi vagyok lesz az ebédre pozítiv hatással. Ebéd még pépes szokott lenni, darabosat főtt ételből kiköpködi. De gyümölcsből, szendvicsből nem. Érdekes.
2014. okt. 6. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!