Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te hogyan foglalkozol kicsi...

Te hogyan foglalkozol kicsi gyerekeiddel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy túl az ellátásukon, napi szinten leülsz velük játszani, tanítod őket? Egyáltalán belefér ez a házimunka mellett a napi programba?

2014. okt. 7. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hétköznap napi 1 óra a maximum, ami tényleges közös játékra jut munka és ovi után + az esti olvasás. Sajnos van olyan nap, amikor ennyi se vagy legalábbis csak félig vagyok jelen (pl konyhában csinálom a dolgom, mellettem rajzolnak, festenek stb).

A hétvége változó, attól is függ mi a program.

2014. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

igen, benne van a napirendünkben :)

f5-f7-ig időnk minden egyébre, főzés, takarítás, játszótér, nyilván ezt a házimunkához igazítjuk, ha van otthon kaja és nincs fontos takarítani való (hétvégén mindent megcsinálunk így a hét eleje lazább), akkor játszóterezünk, sétálunk, biciklizünk....

f7kor fürdés majd vacsi, 7re készen vagyunk mindennel, 8-ig pedig közös játék van!

amikor még nem dolgoztam csak a házimunka volt, akkor meg főleg volt időm vele játszani, nagyon sokat alkottunk akkor, főzés max. 2 óra, takarítás se több 2-3 óránál, nyilván akkor elosztva csináltam, épp ami kellett, nem egyben...


ha a házimunka mellé nem fér bele a játék, akkor nagyon rosszul osztod be az idődet, vagy annyira takarítás mániás vagy, azért nem tart 1 napig a házimunka, főleg nem minden nap :)

2014. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3 kicsi, csak egyikük ovis, a két mini itthon van, + nagy kertes ház, vetemény, kutya, macska, csirkék.... Azért igyekszem... :-))

A kérdés nem arról, szólt, hogy nekem nincs időm rájuk. Csak kíváncsi vagyok, másoknak mennyi idő jut a gyerkőcökre, a mindennapokban, miket csinál együtt a család.

Nem mondanám, hogy takarítás mániás vagyok, de a csúszó-mászó egyéves, és a mindent megnyaló három éves mellett azért nem lehet kosz. :-))

Minden nap jut idő a gyerekekre, de lehet, hogy nem elég. Órákig nem tudok kizárólag velük foglalkozni, legfeljebb csak nagyon ritkán. Amikor tehetem, rajzolunk, festünk, építő játékozunk, néha diavetítőzünk, vagy könyvből olvasunk mesét. A legjobban a spontán meséket szeretik: esténként ők találják ki miről meséljen apa, vagy anya. :-))

2014. okt. 7. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

ja, hát persze ha veteményes van meg háziállatok... de az is buli egyébként a gyerekeknek ha bevonod őket, etetnek, locsolnak, enyém imádja :)

de mondjuk télen, sötétedés után már gondolom nem nagyon van kint tenni való, vezessétek be, hoyg este játszotok lefekvés előtt :)

nálunk gyerek választ, sokszor társas, lego, logiko, vonatozás, bújócska, de van, hogy csak birkózunk meg kergetőzünk este :D

2014. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk lefekvés előtt már nincs játék, csak meseolvasás, különben felpörögnek tőle.

Úgy néz ki egy esténk, hogy kb. 1/2 6 - 6 körül hazaesünk az oviból, bölcsiből. Aztán gyors vacsi, többnyire hideg, néha valami gyorsan összedobható tésztás kaja. Aztán 1 óra játék. Majd 1/2 8 körül fürdés, 8-kor fekvés, de akkor még a sötétben mesélek nekik általában fél órát, amibe sokszor bele is alszanak. Szóval közös játékra sajnos csak 1 óra jut hétköznap.

2014. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!