Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Azt hittem, bátor, vagány fiam van. Mindig, mindenhol feltalálja magát, számára idegen emberekkel is simán elbeszélget. Nálunk mindig nagy a jövés-menés, sok emberrel találkozik, nyitott, beszédes kölyök.

És erre jött az óvoda. Az anyák napi ünnepséget az ölemben zokogva nézte végig, az évzáróra el sem mentünk, mert nem volt hajlandó elindulni, most meg valami közös éneklésre készül az egész ovi, és ma szólt az óvónéni, hogy az én fiam nem megy, mert nem akar énekelni.


Tudom, hogy kicsi (augusztus végén volt 4 éves), de normális ahogyan viselkedik? Óvodán kívül nincsenek ilyen problémák.


Mit gondoltok?


2014. okt. 8. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Ez új lehet a számára gondolom ovin kívúl ha nem is te,de mindig van vele valaki apa,mama stb. Így biztonságba érzi magát,mert tudja hogy ha akármi van ott vagytok a közelébe. Az ovi más teljesen idegen környezet senkit sem ismer. Én a helyedbe beszélnék az ovónénivel,hogy egy kicsit figyeljen rá oda jobban,mert nehezen oldódik fel a fiad. Ha jó óvónő akkor segíteni fog. Nekem dajka a szakmám és voltak olyan beszokós kiscsoportosok akiknek tetszettem és segítettem nekik beilleszkedni öltöztettem őket,megfogtam a kezüket stb. Szerintem neki is erre van szüksége
2014. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

anyáknapja,évzáró,közös éneklés...mind-mind olyan dolog ahol emberek előtt kell szerepelni!

Valószínű ezt(még)nem szereti a te fiad!Ez nem bátorság meg vagányság kérdése,a kettőnek semmi köze egymáshoz!

Az én nagyobbik fiam pont ugyanilyen volt(értsd:farsangor a bölcsibe nem lehetett még jelmezt sem ráadni,nemhogy még szerepeljen is)) most középsős és imádja a szerepléseket,teljesen feloldódott!

Türelem!majd alakul!Egy a lényeg:te ezért soha ne neheztelj rá,ne érezze,hogy ez téged zavar,ne mondogasd neki állandóan,hogy de hát a Pistike milyen szépen kiállt anyák napján stb!

Olyannak fogadd el a gyermeked amilyen!!!

2014. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom (augusztus közepén töltötte be a 4. évét) bölcsiben "produkálta" ugyanazt, amit a te kisfiad (Szerintem, ha nincs bölcsi, akkor oviban ér minket a sztrájk).

Anyák napja: az összes kicsi - ma meg sem szólalt, akkor is - kiállt a szülők elé, kivéve... az én lánykámat. A bölcsis ballagásnál már ő is odaállt, de annyira látványosan mást TÁTOGOTT, mint amit a többiek mondtak, hogy meg kellett zabálni. Nagyon büszke voltam rá, hogy milyen bátor, ügyes nagylány lett. Mióta pedig ovis... Talált két barátnőt, akikkel folyton együtt vannak, azóta teljesen kinyílt, mer szerepelni is!

2014. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Beszéltem már az óvónénivel is, aki azt mondta, hogy a fiam kicsit későn érő típus. Plusz ne felejtsem el, hogy ha 2 nappal később születik, akkor évvesztesnek számítana, és most másodszor járná a kiscsoportot. Hát, remélem a legjobbakat! :)

2014. okt. 11. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!