Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedik 4 4,5 éves...

Hogy viselkedik 4 4,5 éves gyereked. Mennyire kezelhető? Én már teljesen magam alatt vagyok. Nem tudom mit kellene tennem.

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 éves. Mostanában egyre kezelhetetlenebb. Katasztrófa.Nem fogad szót,visszabeszél,és semmit nem csinál meg amit kérek. Ha rászolok,megszidom kiröhög. Ha elmegyünk vele valahova neveletlen. Állandóan rákell szólni. Olyan mint akit soha sem neveltem. Nagyon rossz. itthon veri a tesóját. csak azt csinája amit nem kellene. Elhiszem elege van abból hogy mindig csak rászolok és rendezem. De egyszerüen nem tud normálisan viselkedni. Annyira rossz érzés. Én nem így neveltem. Már nem is szeretek elmenni vele sehova. Persze azért nem minden nap ilyen,de mostanába elég gyakori. Pedig megkapja amit szeretne,sokat megyünk minden felé. De mindig veszekedés a vége. Mit csináljak vele???
2014. ápr. 22. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az óvónőktől hogy kikkel barátkozik és miket szoktak játszani. Ő még kicsi. Valahol látja ezt a mintát. Figyeld meg nem-e valamelyik rokonotok van rá ilyen hatással. De lehet hogy csak egy lázadás van benne a kistesóval szemben. Akkor pedig extra szeretettel és figyelemmel ki tudod gyógyítani a féltékenységből.
2014. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jár oviba?
2014. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,jár oviba.Ott semmi gond. Szépen játszik szótfogad. Vannak barátai. Bár az tény elég nehéz és rossz természete van. Amivel nagyon nem tudok mit csinálni.
2014. ápr. 22. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Kb 2 hete volt itt egy hasonló kérdés pont 4 évesekről kérdezett a kérdező és szinte mindenki egyöntetűen azt írta hogy kb ez az a kor amikor már olyan kis jól neveltek,lehet őket kezelni,vállalható gyereek akikkel minden hova el lehet már menni!

No ezzel nem a földbe akartalak döngetni hogy a tied "rosszul van bekötve" vagy te esetleg valamit nem jól csinálsz,hanem az okára kellene rájönni miért viselkedik így!

Tesó mennyi idős?Most született?Nem lehet hogy most jött ki rajta a testvérféltékenység?

nem lehet hogy az oviban történt valami amiért ilyen?(nállunk pl 1-2 hétig azért állt fent a visszapentyegés,nem fogadok szót stb mert "összekerült" az oviban egy olyan kissráccalakiknél ez a visszafeleselés,nem fogadok szótság bevett szokás a családban!Én viszont gyorsan leállítottam a 4 éves fiam hogy nállunk ez nem menő!

Szóval a kérdésedre válaszolva:az én 4 éves fiam is szokott hisztiket levágni(no közel nem olyanokat mint mikor 2,5-3 éves kora között benne voltunk a dackorszak bugyraiba amikor tényleg azthittem Tiszának rohanok)de ezeket szinte elég annyival elintéznem,hogy ugye nem akarod hogy Anya kiabáljon vagy szomorú legyen??És már vissza is változik jó kisfiúvá,már öltözik is,húzza is a cipőjét stb tehát amire megkérem teljesíti!A minap még egy 1 órás templomot is bevállaltunk vele olyan szófogadó jó kisfiú!

Szóval sztem derítsd ki mirért csinálhatja ezeket mert egyértelmű hogy valamiért fel akarja hívni magára a figyelmet!Pl barátnőmék 4 éves fia is így viselkedik de én tudom hogy azért mert szerencsétlen kissrác mindíg le van passzolva mamáékhoz a szülei alig foglalkoznak vele!

2014. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont azt mondta az óvónő, hogy ilyenkor van kb. egy "kis kamaszkor", hogy egyre nehezebben kezelhetőek, sőt, szemtelenek lesznek. És igaz, hogy egy előző kérdésnél mindenki azt írta, hogy milyen jól nevelt a gyereke, de nem tudom, ugyanők-e azok, akik azt írják, hogy a 4 évesükkel nem lehet társasozni, mert kiborul, ha nem ő nyer. Nekem ez nem feltétlenül fér bele a "tökéletesen jól nevelt" gyerek képébe, de mindenképp hihetőbb.

Az enyém egyébként mostanában nagyon aranyos, de ezt megelőzte egy több hetes szörnyű időszak, ami végül egy méretes pofonnal ért véget. Nem szeretném részletezni, volt akkor ott minden. És ezzel véletlenül sem azt akarom mondani, hogy máshogy nem lehet megoldani a problémát, vagy hogy feltétlenül kellett az a pofon, de végső elkeseredésemben és indulatomban semmi más nem jutott eszembe, és használt. Nem csak szófogadóbb, hanem sokkal vidámabb, kiegyensúlyozottabb is, azóta (kb. egy hónapja történt az eset).

A párod mennyit van otthon? Amikor otthon van, mennyit foglalkozik a kisfiúval? Én azt is észrevettem a sajátomon, hogy kegyetlenül apahiányos, a férjem keveset van itthon, és sajnos akkor is sokszor elhajtja szegényt. Most az ünnepek alatt itthon volt végig, a tegnapi napot ráadásul kettesben töltötték, nagyon látszik a fiamon, olyan, mintha kicserélték volna.

2014. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az én 4,5 évesem is ezt csinálja.neki nincs tesója.fél éve sokkal kezelhetőbb volt,akkor én is úgy éreztem,hogy véga a dackorszaknak,de alig tartott pár hónapig,megint előjött.ha kérek valami,mintha a falhoz beszélnék,vagy a válasz nem.Ha valami nem úgy van,ahogy akarja,akkor vergődik(szerencsére nem a földön,csak nagyokat toppank,vagy ha ül az ágyon a lábával rugdossa.)ilyenkor hiába szép szó,bünti,fenyegetés.ha mindenen túl vagyunk,és még mindig hisztizik,akkor nem foglalkozok vele,de akkor meg annyira ordít,hogy nem lehet elviselni.múltkor el kellett mennem dolgozni,és előtte nagyon csúnyán viselkedett.nagyon mérges voltam rá.ahogy elmentem,úgy elkezdett ordítani,hogy az apja alig bírta lenyugtatni.

pedig foglakozunk vele,szeretjük,vannak programok,ésszerű kereteken belül megkap mindent(néha azéert lehet túlzásba esek).

normális körülmények között élünk,bár az apjával vannak súrlódások,lehet ez is közrejátszik

már sokszor én sem tudom,mit csináljak vele

2014. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a 2,5 éves ikreimmel vagyok így! Bár ők dackorszakoznak és állítólag egyszer elmúlik! :)

Jaaa, jó tanácsom nincs. :(

2014. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne, mert a 4 és fél éves lányom ugyan azt csinálja mint a tiéd kérdező, csak az enyém még meg is ver, földre vágja magát és képes kárt tenni is magába, ha nem úgy vannak a dolgok ahogy ő szeretné! :(

És tehetetlen vagyok én is :( Mindent megpróbáltunk már bünti fenyegetés stb... de semmi nem használ.

2014. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesem is ugyanilyen!!! Egyszerűen én sem tudom mit kezdjek vele, hogy szófogadóbb legyen, csak egy kicsit legalább... :(
2014. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is a tiéddel egy idős. Sokat segített nekem ez a könyv: [link]
2014. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!