Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan, mikor győztök takaríta...

Hogyan, mikor győztök takarítani, sütni, főzni és még aludni is, ha "egész nap" kint "kell" lenni a babával/gyerekkel, mert az az egészséges, kellemes és szükséges?

Figyelt kérdés
Én már megőrülök, hogy emiatt úszik az összes tennivaló, és még így se vagyunk kint annyit, hogy húha. Sőt, szinte semmit. Mert néhány óra szinte semminek tekinthető...
2014. okt. 11. 22:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Úgy, hogy nem a gyerek körül forog a világ. EGy család része, amihez ő is alkalmazkodik. Reggel felkelünk, együtt reggeli, utána én elpakolok, beteszem a mosást, mosogatást, elmegyünk boltba, megfőzök, stb. Ebédelünk együtt, majd megy aludni. Ébredés után újabb eszegetés és utána megyünk ki játszani játszóra, kb. 2 óra hosszát, az az ő ideje. Aztán haza, játék apával, vacsi, fürdés, alvás. Nem kell kint lenni egész nap, főleg, ha nincs segítséged (ahogy nekem sincs). Attól, hogy őfelsége megszületett a világra, nem állt meg a Föld, az élet. Minden megy tovább, ő pedig illeszkedjen be a szokásokba, mert ez az élet rendje.
2014. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Egy meg még két gyerekkel is minden délelőtt és délután kint voltunk 2-3 órát. Mert akkor jobban aludtak, jobb volt a kedvül, és alapvetően kiegyensúlyozottabbak voltak, ők ilyen típusok, hogy igénylik a kinti szaladgálást.

Az első gyerek nagyon jól aludt éjjel, akkor aludtam én is, és még mielőtt felkelt, megfőztem az ebédet (mindig olyat, ami max. fél óra alatt kész volt). A takarítást meg akkor csináltam, amikor éppen jutott rá időm.

Két gyerekkel már el kellett tervezni, hétfőn porszívóztam, kedden fürdőszobát sikáltam, szerdán port töröltem, stb. És már csak azt vasaltam, amit muszáj volt, a gyerekek ruháit, ingeket, ilyesmit.

Most hogy már három gyerek van, nem megyünk ki délelőtt, csak egy héten max. kétszer. Este főzök, amikor már vagy lefeküdtek, vagy hazaért az apjuk. És elhatároztam, hogy a gyerekek az elsők, ha meg valami lemarad a takarításból, nem tragédia. És nem vasalok, csak ha a férjemnek kell egy vasalt ing.

2014. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Naponta max. 10 percet szánok takarításra, ennyi idő bőven elég pl. a wc vagy fürdő kitakarítására, vmint ennyi idő alatt felporszívózom a lakást /jó, lehet, hogy 20 perc, mert nem kicsi a lakás/. A lényeg, ha napi szinten ennyit rászánok egy-egy helyiségre, akkor tulajdonképpen folyamatosan tisztán tartom a lakást. Mindig vendégek fogadására alkalmas a lakásunk. Emellett a délelőttbe és a délutánba is belefér egy kiadós, kb. 2 órás csavargás/játszózás. A fiam ki sem bírná, ha nem mennénk napi 2x. A főzés megintcsak pofon egyszerű: 2 naponta főzök egy komplett menüt, amíg a férjem fürdeti a fiunkat. Ez idő alatt /kb. 40 perc a fürdés, pelusozás, öltözetés/ 2 napra előre főzök egy nagy adag levest és főételt. Szval nem vesz el sok időt, csak meg kell szervezni, és tartani kell a tervet. Ami pedig a gyerkőcöt illeti, nem értek egyet az 1. válaszolóval. Ez a pár év igenis a gyerekről szól /legalábbis nálunk/: mi akartuk Őt, imádjuk és alig telik el pár év, és már nem fogja ilyen mértékben igényelni a figyelmünket. Úgyhogy megpróbáljuk kiélvezni ezt az időszakot. Tehát annyit megyünk, amennyit igényel, persze, a lakást sem hanyagoljuk el egyáltalán, sőt, de ahogy itt vki írta: az sem tragédia, hogyha egyszer-egyszer nincs pöpec rend: tisztaság van, főtt étel, és figyelünk egymásra.
2014. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

én amikor fitt formában vagyok, folyamatosan pakolok, takarítok

(kb babusgatás előtt-pl pelenkacsre után egyből kuka(nem gyűjtöm bent össze benti spéci kukába)pelenkázó áttöröl, fürdés után egyből kád öblít, szennyest gyűjtőbe, porszi orrszi után kapásból áztatom az eszközt, kaja után üveg öblít, büfi után mos, fertőtlenít,az ágyra mindig friss textilpelust teszek a fej részhez, így nem kell az egész ágyneműt csereberélni milliószor, de a pelenka alatt is van alátét, azt is cserélem ha átázott a textilpelus a nyáltól pl.,amíg alszik játszi, akkor meg felmosás, miegyéb)

mi rengeteget vagyunk kint, mert nem hagyhatom otthon a babát és mindig rengeteg a dolog :( anyakönyvi mizéria, lejárt személyi, gyed igénylés, újabb foglalkoztatói, bevásárlás, új memória kártya, postai átvétek, számlák, bankváltás, stb sajnos olyan szinte sosincs, hogy MINDEN el legyen intézve :(


egyedül azt nem tudom beiktatni, hogy én lazítsak egy kád vízben, hajat mossak, mert arra leginkább későn van időm, amikor hullaként rogyok ágyba, van hogy fogat se mosok :(


ha nem vagyok fitt, úszik a lakás, minden feje tetején, ami mégjobban visszadob(és sajnos rengeteget küzdök az alacsony vérnyomással)

2014. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Miért kéne állandóan kint lenni? Attól, hogy gyereked van még nem áll meg az élet. Kimentek egy órát sétálni ha kész vagy a dolgodda vagy amennyi idő marad.
2014. okt. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
2hós babámat kiteszem az erkélyre aludni délelőtt. 3-4 órát alszik kint. Így van időm elvégezni. Házimunkát főzést,fejést stb.. így jó neki is mert friss levegőn van és nekem is mert délután csak az ővé vagyok. Segítségem nincs párom külföldön dolgozik. Egyik nap is hajnali 5kor evett és én már utána nem feküdtem vissza hanem elmosogattam, kifőztem az összes cumisüveget tejtartó dobozokat, fejtem majd síkerült hajat is mosnom.következő etetés után megis szárítottam :) pedig van amikor 11 után kerülök ágyba hajnali 1től 3óránként kell enni szóval nemsokat alszom. De már nem zavar próbálom minden percét élvezni hisz olyan hamar megnőnek.A.
2014. okt. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
mi vidéken lakunk, a bejárati ajtó mindig nyitva,így akkor jön megy,mikor akar.
2014. okt. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

Én pont ezért nem is értettem soha, hogy hogy van idejük anyukáknak órákig flangálni az utcán babakocsival, vagy órákig ücsörögni a játszón.

Másfél évesemmel napi kétszer vagyunk kint, kb 1-1 órát, van hogy többet vagy hogy kevesebbet, időjárás függő is. Családi házban lakunk így inkább az udvarra járunk ki, játszótérre heti 1-2 alkalommal megyünk.

Akkor megyünk ki ha megcsináltam a dolgaimat, vagy kiengedem a teraszra és bármikor be tud jönni.

2014. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mindig is korán kelő volt a lányom. Felkelés után gyors reggeli, ágyazás, mosogatás. Aztán vagy bolt, vagy rögtön fel lehetett tenni az ebédet. Általában 10-11 között kész volt az ebéd, akkor még ki lehetett menni. Amikor már nagyobb volt, akkor kinyitottam a terasz ajtót, és ő kint játszott. A konyhából nyílik, és a terasz körbe van kerítve, lemenni nem tud. Na meg ugye láttam is folyamatosan. Így kint tudtam vele lenni, néha bementem megkeverni a kaját.

Aztán ebéd, alvás, és kint voltunk estig. Vacsora után még egy mosogatás.

Hét közben max egy porszívózás vagy felmosás volt. De pl amikor aludt, akkor ki tudtam takarítani a fürdőt, vagy volt, hogy megfőztem másnapra, ha tudtam, hogy valami macerás kaját akarok. :)

Most már 3,5 éves, óvodás, szóval másképp van. De megyek érte legkésőbb fél 4-kor, és rögtön játszótér vagy séta. Általában 6-fél 7 körül jövünk haza.

Nyári szünetben szinte egész nap kint voltunk, jóformán csak enni meg aludni jöttünk be. De akkor abban a 2 hétben volt, hogy hozattuk a kaját. 700 Ft volt egy adag, és abból ketten jól laktunk. Mondjuk mi csak ketten vagyunk, így egyszerűbb a kaja. :)

2014. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Leírnátok nekem, milyen menüt lehet megfőzni 30-40 perc alatt?
2014. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!