Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen egészséges finomságo...

Ti milyen egészséges finomságokkal szinezitek ki diétátokt, illetve tudtok olyan desszert recepteket, amelyekbe nem szükséges proteinpor?

Figyelt kérdés

Akárhányszor ráfutok valami izgi receptre mindig kell bele proteinpor. Nem a proteinporral van a bajom, így mellékesen megjegyzem, de ez most lényegtelen is.

Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy ti milyen édességeket fogyasztotok.

Azt hozzátenném, hogy viszonylag olcsó alapanyagokból lenne célszerű. pl. [link] ezen az oldalon is vannak jól kinéző dolgok, csak az alapanyagok...



2013. dec. 19. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Tejet banánt és kakaóport összeturmixolok. ISTENI
2013. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Éppen 3 tiltólistás dolgot soroltál fel, amit diétában nem szabad fogyasztani!


Banán: a legtiltottabb gyümölcs (a szőlő és a datolya mellett)

Tej: zsír és laktóz (tejcukor), ráadásul az emésztésre sincs jó hatással

Kakaópor: cukor, zsír


Nagyobb kalóriabombát össze se lehetne rakni... :D


Finomnak biztos finom, csak nem diétás.

2013. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Banán: a legtiltottabb gyümölcs (a szőlő és a datolya mellett)

Tej: zsír és laktóz (tejcukor), ráadásul az emésztésre sincs jó hatással

Kakaópor: cukor, zsír"


Banánt lehet enni. Miért ne lehetne? Sok benne a vitamin, rost és nem finomított élelmiszer.

Tejet tényleg nem kéne :D

Kakaópor: zsírszegény keserű (=cukrozatlan)kakaópor is van a világon.



Én sült sütőtököt szoktam enni, mikor szezonja van.


Sütiből:

300 gr zabpelyhet ledarálsz

100 gramm 60%-os margarint hozzámorzsolsz

fél teáskanál sütőpor

4-5 evőkanál méz

3 evőkanál kókuszreszelék

1 tojás


Fólia között kinyújtod, derelyevágóval négyzetekre vágod, megsütöd. Isteni finom.



Ja, párolt káposztát szoktam még enni, elég sokat. Sima fejes káposztát, nagyon kellemes, enyhén édes íze van. A főtt céklának is, de csak a kis gumóknak.

2013. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond a kakaós banánnal, tej speciel nem is kell bele (max. méz, ha valaki édesen szereti, nekem egy jó érett banán esetében az sem kell).

De a banán elég intenzíven ehető lágyan. Egy karika fagyasztott banán kakaóba mártva hasonló ideig tart, mint egy egész csokipudingnak kikeverve s szerintem elég élmény egy kis nassnak :) Ha nem, akkor még mindig lehet enni 1-2-3 újabb karikát...


Sokféle édességem van, a csokitól a diós vajig. Inkább zsírra alapozok, mint fehérjére, bár kakaós tojáskrém is van a világon...


Viszont alapvetően nem akarok cukorfélét bevinni (akár méz, akár xillit), úgyhogy ha tehetem s nem kell kakaó (nekem többnyire de), csak édesség, akkor mondjuk almás palacsintát eszem, liszt és cukor nélkül. De a már említett diós vaj is pazar szénhidrátkerülő szemmel. Ha valakinek az étrendje limitálja a zsírt, az így járt, vagy egyen keveset belőle :D Sokat úgysem lehet, elég tömény cucc, de finom, főleg pár szem bogyós gyümölccsel. Ha valakinek térfogat kell, az inkább felvert tojásfehérje irányba menjen, ez az édesség nem fog neki segíteni...


Kókuszkrémet avagy kókuszmüzlit is lehet készíteni őrölt (vagy sem) kókuszreszelékből, kis forró vízzel leöntve, citromlével, citromhéjjal vagy akár máshogyan, mazsolával és körtével már egész OK cukorféle nélkül is. Bár ez sem egy ketogén cucc, de arra van más. Mehet bele dió és egyéb efféle is.

Édesmorzsóka: tojás, olajos magvak (erre a célra igen jó a mandula, de kókusszal is lehet olcsósítani - bár ebben nincs sok mandula - és édesíteni s a dió se rontja el) kisütve s közben apró darabokva törve. Szerintem csokiszósszal a legjobb, de azért pl. körtével se rossz.


Olyan igazán tökéletes, finom édesség de mégis aj de fogyókúrás cuccokat nehéz találnom, az a helyzet. Nem szeretek édesítőt használni, ha már édesség, legyen a lehető legfinomabb, inkább eszem ritkán és keveset.

2013. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!