Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevállt házi praktikák megfázá...

Bevállt házi praktikák megfázás ellen?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit azóta màr harmadszor beteg.Nem szeretném màr gyógyszerekkel tömni,minden hàzi praktikàt szívesen fogadok,esetleg milyen olajat tegyek a pàrologtatoba vagy a fürdövízbe màrmi ami segít.

2014. okt. 12. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Sinupret csepp (gyógynövényes gyulladáscsökkentő és nyákoldó), C-vitamin, gyógytea (hársfa, csipkebogyó jó náthára, citromfű jó gyomorra, menta is jó gyomorra de abból kisgyerek nem nagyon kaphat).
2014. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Immunerősítésre: d-vitamin, c-vitamin mindenképp de ezen felül is sok lehetőség van, ki mire esküszik (omega 3, multivitamin, bérescsepp, grapefruitmag csepp). Nekünk talán a grapefruitmag csepp jött be legjobban.

Ha már náthás: orrszívás (a fújás nem elég hatékony), tengervizes orrspray és orrcsepp (pl. nasivin) használata. 3-4 naptól infralámpázni. Érdemes a fűtési szezonban ultrahangos hidegpárásítót használni, főleg éjszaka és hűvös levegőjű szobában aludni. Ezt betegségen kívül is. És még nagyon-nagyon jó a váladék oldására, a légutak tisztítására az inhalátor használata, salvus vízzel.

A váladék oldására, ha ezen felül szükséges jó a lándzsásútifű és a kakukkfüves köptető (elixirium thymi compositum), esetleg acc, valamint fontos a bő folyadékbevitel. Jót tesz még a méz, mézestea. A méz köhögéscsillapító és antibakteriális hatású is.

2014. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a házi hagymatea nagyon hatásos és finom is!
2014. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én vöröshagymát mézzel keverek, levet enged és ezt adom nekik reggel este 5ml, ha nem betegek sokszor akkor is, majd fokhagymával is kipróbálom.
2014. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 X beteg szeptember óta ? Akkor lehet azlesz a sorsa mint nekem ormaandula eltávolitás és orsövénymütét mert én is mindig beteg voltam. azota nemismerem a lázat se. Menj szakorvoshoz a gyerek érdekébe.
2014. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A citrom sok-sok C vitamint tartalmaz.Cukorral fogyasztható.Ezen kívül,ajánlom a kamillateával való párologtatást is. Gyógyulást! : )


15-L

2014. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!