Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek a gyerekei...

Anyukák, akiknek a gyerekei 2-3 éves korában kivették az orrmanduláját, leírnátok légy szíves, milyen indokok vezettek a műtéthez?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves lesz decemberben. Közösségbe jár, napközibe, ahová sajnos 1 hétnél tovább sosem tud menni, mert mindig elkap egy kis takonykórt, ami önmagában nem lenne olyan veszélyes, de több doki láttamozta már, hogy nagy az orrmandulája, és ennek az a következménye, hogy a fülére megy a váladék, és begyullad. Sőt, már a hörgők is lebetegedtek egyszer. Ebben az évben már vagy 4-5 antibiotikumot kapott, ami szerintem nagyon sok, éjszaka horkol, van hogy felriad, általában csak a száján veszi a levegőt.

Én úgy gondolom, hogy a mandulaműtét megváltás lenne, csak hát a kora miatt megy a hezitálás. Anyukák, leírnátok a tapasztalataitokat? Igazából minden érdekelne ebben a témában, főleg azok válaszát várom, akiknek a gyermeke 3 éves kora előtt esett át ilyen műtéten...

Ja, és persze már minden katyvasszal próbálom erősíteni az immunrendszerét szegénynek, de sajnos semmit nem ért..


2014. okt. 13. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves, 1 hónapja vették ki az orrmanduláját. Előtte a bölcsiben csak vendégművész volt, 3-5 napnál tovább nem bírta, a nagy mandula miatt tavaly ősztől idén júniusig folyamatosan szívtam az orrát és havi szinten ette az antibiotikumot. A mandula okozta soha el nem múló nátha miatt a legnagyobb gondosság ellenére is sokszor arcüreggyulladást és főleg savós középfülgyulladást kapott. Ő is szörnyen horkolt. De késő tavasszal és nyáron már nem is a fülére ment, hanem tüszös mandulagyulladása lett 3-4 alkalommal is. A szinte állandóan jelen lévő savó miatt nagyon rosszul hallott, a beszédfejlődése is elmaradt a kortársaitól. A műtét óta egyszer volt picit náthás, de szívással szépen ki tudtam tisztítani az orrát, pár nap alatt elmúlt a nátha, azóta jár bölcsibe és elkezdett jobban beszélni is! A kora miatt mi is sokat hezitáltunk, de a gyakori, súlyos betegségek, sok antibiotikum, legyengült immun, rossz hallás, visszamaradt beszédfejlődés miatt belevágtunk. A műtétet fel sem vette, aznap már ment volna haza. Mi nagyon örülünk, hogy megműttettük. Én Immunotrofinát, emelt adagú C- és D-vitamincseppet, probiotikumot használok jelenleg immunerősítésre.
2014. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De örülök, hogy írtál! Dettó ugyanezeket a vitaminokat adom neki amúgy...igaz, az Immunotrofina még csak az első üveg...írok privátban, ha nem gond...
2014. okt. 13. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok, kislányomnak 2,5 évesen vették ki az orrmanduláját, jól viselte. Mi is a megváltást láttuk benne, de gyakorlatilag annyi haszna volt, hogy már nincsen állandó fülgyulladása, spontán folyik az orrából a takony, nem pang bent, és nincs hörghurut sem. Továbbra is 1 hét ovi, 1- 1,5 hét otthon menetrendszerűen. Csak azzal bíztatnak az orvosok, hogy kinövi az immungyengeséget, nem nagyon van olyan szer, amit nem próbáltunk ki 0 eredménnyel.
2014. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár én már igencsak felnőtt vagyok, de nekem is 3 éves koromra mindenféle mandulámat kivették. Szükséges volt, mert állandóan fülgyulladásom (vagy felszúrták, vagy magától kifakadt), arcüreggyulladásom, homloküreg gyulladásom volt. Amikor kivették a manduláimat, a helyzet jelentősen javult. Annyi maradt vissza, hogy később (4-5 évesen) gyógyszert kaptam a fülembe, mert a sok felszúrástól, kifakadástól hegesedett a dobhártyám. Most is az egyik fülemre 70%-os a hallásom.
2014. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!