Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányom hisztizik, ha...

3 éves lányom hisztizik, ha ellentmondok, ha szépen, ha emeltebb hangom! Semm nem használ (Suttogó módszerek sem! ), kizárólag az, ha azt mondom, hogy nem lesz este mese lefekvés előtt, de zsarolni nem szeretném és ellene is vagyok. Más módszer?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

hát ha nekem annyira hisztizik h földhözveri magát, én bizony rácsapok a fenekére, plusz 10 perc sarokbaállás. Nefélj, abbahagyja utánna a hisztit. Nehogymár a gyerekem irányítson! Mégha a szívem szakad is meg...de amit meg kell tenni..azt meg kell tenni.

Később úgy a fejedre fog nőni h az csak na!

Ne engedd,mert később nem fog érezni irántad tiszteletet, és úgy fog bánni veled, ahogy neki tetszik! Kell h tiszteljen!

2010. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Sírva is fakadnék ha azért tisztelne a gyerekem mert fél attól,h elverem.

Változtasd át a zsarolást jutalmazássá.Csinálj neki egy táblát,és minden jó dologért amit csinál-megkéred valamire és szépen megcsinálja,összepakol,ilyesmi-rátűzöl egy kis képet,ami egy mesét jelent.ha hisztizik,elrepül a jutalom mese,ha kivédi a hisztit,akkor is jutalom mesét kap.(Keress valami könyvet amiben kis rövid mesék vannak,ha esetleg túl jó lenne.:)))

Ha csak a büntetést alkalmazod motivációként,később sok bajod lesz vele,amikor már nem vagy mindig a közelében,és nem tudod megfenyegetni egy fülessel,ha nem viselkedik rendesen.

2010. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Öntsd nyakon egy pohár vízzel. Hidd el nagyon meg fog lepődni, talán abbahagyja.
2010. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hisztikezelés szülőknek könyv? Át tudom küldeni pdf-ben, ha gondolod írj egy mailt.
2010. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

már meg ne haragudj kedves 2. válszoló, de szerinted a mese dologmeddig tart? Még max 2-3 év, és a mese mehet a kukába úgymond. Nem lehet mindíg mesével lekenyerezni. Ha nem lesz mese, akkor utánna mi jön?

Majd vesz neki az anyukája hifit, meg mp4 lejátszót? Vagy tini korába ha felesel, akkor egy laptopot?

Nem mondom h agyon kell verni, de igenis kell néha a testi fenyítés is.

Jól néznék ki ha úgy bánna majd velem mint a kutyával később...

Az unokatesóm szintén a "ne csapjuk meg a gyereket" elv szerint nőtt fel. És szinte kurv@zza az anyját. Én kaptam néha napján egy két maflást anyámtól....de nem is merek rá egy rossz szót se nyekkenni....és nem azért mert félek tőle, hanem azért mert ő nevelt fel és tudom h nem engedhetek meg vele szembe akármit. És ez így jó.

2010. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ja, és még annyit h az oviba nem fognak majd külön kivételt tenni h táblázatokat rajzolnak meg ilyenek, hanem ott tényleg jön a büntetés.

Akkor meg majd csak fog lesni szegény gyerek h most mi van...

2010. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok,4 gyerekem van,a legnagyobb 7,5 éves.Tisztelnek és szeretnek,sőt tisztelettudók a többi emberrel,felnőttel is.A fiamnál mindig kiemelik az iskolában,h milyen udvarias.Pedig sosem vágtam őket nyakon,nem csaptam rájuk "nevelő" célzattal.Nem azért viselkednek rendesen,mert félnek a büntetéstől,hanem mert ezt szokták meg.Lehet,h egy kisgyereket rá kell vezetni a helyes viselkedésre,de hacsak nem gyengeelméjű,meg tudja jegyezni,nem kell ösztönözni jutalommal tizenéves koráig.

Mivel szeretnek,nekik fontos,h én örüljek a viselkedésüknek,és ez motiválja őket,nem a veréstől való félelem.

Természetesen mindenki maga dönti el,de egy működő módszerről kár hülyeségeket állítani.Ez egy alternatíva a pofozkodással szemben.Majd a kérdező eldönti,h melyiket választja.

2010. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig 2. vagyok.A többi 3 gyerekem ovis,és ott sem büntetnek az óvónénik,hanem inkább jutalmazzák aki megérdemli...lehet,h nem figyeltek oda módszertan órán.:DD
2010. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az lehet h neked ez a módszer bevált, és szerencsés vagy h tisztelnek, de amikor a fodrásznál ülök és a gyerek lerántja a hajsütővast, vagy a hajszárítót és az apja annyit mond h nem szabad...na az gáz.

Kb szemberöhögte és a fodrász szólt rá, amire az apuka kifakadt h ő nem kiabál rá a neveletlen kölyökre.

Na erre jöttem én, h egy minimum 10 ezres cuccról beszélünk, amivel mellesleg meg is sebesíthette volna magát a gyerek.

Mint már írtam NEM A FÉLELEMKELTÉS a cél, hanem az h neveljük a gyereket ne majmoljuk el.

Sajnálom de kinyílik a "bicska" a zsebemben amikor a gyerek aztmondja a szülőnek h "anyád". És a szülő mit tesz? Jajj, ne beszélj így velem, mert nem szabad." erre a gyerek : " hagyjál békén, úgy beszélek ahogy akarok"

Erre jönnék én, kapna egy taslást, bevinném a szobájába h gondolkozzon el saját magán.

Na ez használ. Lehet h a gyerekeiddel szemben használ a te módszered, de amikor az én gyerekemet rugdossa a másik én bizony odamegyek és ha a szép szó nem használ, akkor az anyjának mondom h vagy megneveli vagy megnevelem én....

2010. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 3 éves és szokott hisztizni. Én ilyenkor nem figyelek rá és hagyom hogy megnyugodjon utána beszélek vele. A legjobb ha nem figyelsz oda a hisztire, mert ha látja, hogy nem éri el a célját vele akkor abbahagyja. Ha megnyugodott megbeszélem vele a dolgokat. Én sem csaptam soha és nem is akarok. Ezt mindenki maga döntse el, hogy ki hogyan neveli a gyerekét és ha valaki azt írja, hogy ő nem szokott ütni, akkor az aki szokott ne háborodjon fel, hogy azt igen is néha kell, mert szerintem nem kell. Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. A mi ovinkba sem büntetnek és még is meg lehet jelenni a csoportal akárhol, pedig sok fajta gyerek van ott, ráadásul vegyes csoport. Én bölcsibe dolgozom és ott sem büntetjük a kicsiket és nem is csapunk sehova senkinek még is megtanulják, hogy mit lehet és mit nem. Van aki könnyebben és van akinek akár 100-szor is el kell magyarázni, de akkor is megtanulják. Nagyjából ott is tudom, hogy kire szoktak csapni és kire nem és az a tapasztalatom, hogy egyáltalán nem jól neveltebbek azok akik néha kapnak, sőt sokkal többet fordul elő náluk, hogy ők is odacsapnak a társaiknak ha az pl elvesz tőlük valamit.

A dackorszak elég nehéz időszak és sokan azt mondják eltart a kamaszkorig. Meg kell tanulni kezelni a helyzetet és szerintem fontos a sok türelem és megértés, hiszen ők még egészen más szemmel látják a világot mint mi felnőttek.

2010. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!