Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti a testvéretekkel mennyit...

Ti a testvéretekkel mennyit vigyáztok egymás gyerkére, gyerkeire? Mennyire kölcsönösen működik Nálatok?

Figyelt kérdés

Nővéreméknél korábban született a kislányuk, mint nálunk. Sokat vigyáztam Rá, amikor elentek wellness-hétvégére, szórakozni, moziba, stb., meg nyilván ha olyan munkahelyi vagy egyéb hivatalos elfoglaltságuk akadt, akkor is. A kislány teljes hétvégéket volt nálam, heti minimum egyszer ezért-azért beugrottam, sokszor előtte 5 perccel szólt a tesóm, én mondtam le a programjaimat, szerveztem át mindent. Előfordult, hogy éjszakai ügyelet után nulla alvással is bevállaltam. Nem is volt ebből gond, szerettünk együtt lenni, a kislány is jól érezte magát nálam.

Aztán nekünk is megszületett a fiunk, most 7 éves. Néhányszor megkértem nővéremet, hogy vigyázzon Rá, amikor már máshogy nem tudtam megoldani. Egyszer sikerült, kb. 2 órára, amikor dokihoz kellett mennem. Amúgy meg jöttek a kifogások, hogy most nem jó az időpont, meg a két gyerek egyszerre (a lányuk ár 17 éves, szóval túl nagy felügyeletet nem igényel), stb., és meguntam... Nyilván én anno nem azért vállaltam be, hogy visszakapjam valamikor, de akkor is rosszul esik, hogy ennyire aránytalan ez a mérleg.

Az orra alá nem szeretném dörgölni, hogy bezzeg... De az igazságérzetem meg dühöng:) Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata vagy ötlete, hogy hogyan kell az ilyen helyzeteket kezelni? Köszönöm!


2014. okt. 23. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:

passz. nálunk is hasonló a helyzet, igaz jóval kisebb a korkülönbség.

pici korától bevállaltam a gyereküket, persze szívesen, sajátomként szerettem és szeretem most is, nagyon nagy a kötődés köztünk :)

aztán megszületett a gyerekem és már akkor furcsa volt, hogy nem jönnek át, mi meg ugye első időkben nem tudtunk menni. aztán kicsit nagyobb lett a gyerekem (fél éves...), onnantól minden 2. héten nálunk alszik a gyerkőc, a gyerekek nagyon jó viszonyban vannak, testvérként szeretik egymást. sokat is vannak együtt, persze tesómék nélkül :/

enyém egyszer aludt náluk és talán 3x ha vigyázott rá tesóm 1-1 órákra. közben már nagyok persze a gyerekek, kisiskolások.

én egy ideig kértem, mert nagyon jó lett volna a segítség, nincs nagyi, én tényleg 24 órában a gyerekemmel voltam, ami tök jó, csak hát na, 1-1 este jó lett volna apával kettesben. az ő gyerekének szerencsére van egy nyugdíjas nagymamája aki bármikor ugrasztható, sokat is van ott a gyerek, szóval nem is tudja a tesóm milyen is az, hogy 6 éve nem voltunk kettesben sehol.

de már nem kérem, időnként kiveszünk 1-1 szabadnapot férjemmel gyerek nélkül :)

2014. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát, nagyon hasonló a problémánk:) De ezt hogy lehet normálisan kezelni? Szóljak be Neki? Nyilván a lányukon nem szabad ezeket a konfliktusokat levezetni, Ő jöhet hozzánk, amikor csak akar. De ez miért nem működik oda-vissza? Tényleg csak a töredékét, ha visszakapnám, vagy legalább a szándékot, de az sem. És ez bánt az egészben a legjobban, hogy a szándék sincs meg...
2014. okt. 23. 23:19
 3/10 anonim ***** válasza:

A tesóm imádja a fiamat, szerencsére. És én is az övét. Az ő fia az idősebb, így amikor nekem még nem volt gyerekem, sokszor mentem én az övéért a bölcsibe, később az oviba. Aztán amikor megszületett a fiam, akkor is mentünk az oviba az uncsitesóért. A húgom előbb vigyázott volna a fiamra, mint ahogy én azt igényeltem, vagy rá mertem volna bízni másra. Ebből voltak is kisebb nézeteltéréseink. :) Ő vitte volna, én meg nem engedtem.

De ha később kértem, és ő rá is ért (nem dolgozott, nem volt elintézni valója), akkor minden további nélkül vigyázott a kisfiamra. Kétszer aludt nála eddig, vagyis inkább csak egyszer, mert a második alkalommal, inkább haza akart jönni a fiam és érte kellett mennem éjjel 11-kor. :) De nem is ez a lényeg. Az ő fia is aludt már nálunk, de ő sem az a tipus aki szívesen van anya nélkül. Így nem volt sok alkalom. De délutánokra, egész napokra sokszor volt nálunk az ő fia és náluk az én fiam. Ezzel sosem volt gond.

Viszont ami nekem rosszul esett, az az volt, hogy anyukám a húgomhoz ment minden hétvégén, ahogy megszületett a kisfia. 3,5 éven keresztül minden hétvégén, szinte kivétel nélkül. Akkor megszületett az én fiam is, én is örültem volna anyukámnak, mert a férjem folyton dolgozott hétvégén (vendéglátás), jó lett volna a társaság, meg segítség egy pici baba mellett. DE a húgom még akkor is igényelt anyu segítségét. Fel sem tűnt neki, hogy esetleg most rajtam a sor. Azon kívül, hogy anyu nálunk volt az első 2 hétben, kb havonta egyszer láttam egy napra. Aztán amikor megelégeltem, szóvátettem a tesómnak, hogy gondolkozzon már el a helyzeten, hogy hozzá már 4 éve jár anyu, hozzánk meg alig jut el. Kicsit megsértődött, de pont nem érdekelt. Akkor aztán visszavett és nem sajátította ki többé anyut. :)

Én azt mondom, hogy ezeket meg kell dumálni,mégiscsak a tesónk, nem egy idegen. Szerintem beszélj a testvéreddel, mert így benned van a tüske, ami kihat a kapcsolatotokra is.

2014. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont úgy van jelen helyzetben, hogy a tesómék rengeteget vigyáztak már a lányomra. Tényleg mindig számíthattam rájuk, bármiben. Még nagy pocakkal is volt, hogy bevállalta mert nem tudtam mást tenni. Pár hónapja szült meg még ugye nem de majd idővel ugyanezeket szeretném neki viszonozni, hiszen amit írsz is kérdező azért legyen már kölcsönös. Nem akarom, hogy azt érezze amit te is érzel most. És amúgy is imádom a kisfiát, a lányom is szóval hiba nincs, csak még kicsit nőnie kell :)
2014. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk az a helyzet, hogy 3 éve építkeztünk tesómékkal ikerházat. Nekem és neki is olyan, mintha 4 gyermekünk lenne, mert bár csak 2-2 van, van egy kiskapu a két kert között, szabadon járnak- kelnek a gyerekek. (A felnőttek nem :) ) Vigyázunk egymás gyerekeire. Olykor előfordul, hogy átjönnek ebédelni, vagy a mieink mennek, vagy ha sütit sütünk. Én úgy érzem, egyenlő a mérleg, de a tesómat is meg kellene kérdezni. Mi a szobájukat is úgy alakítottuk ki, hogy egy-egy ikeás kihúzható ágyat kaptak, ha más is itt aludna. Mondjuk nekünk a barátnőmmel is hasonló a helyzet, 4 hónap különbséggel szültünk.


Így általában 5 lány van nálunk. :D

2014. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzet nálunk is. Illetve van némi különbség. Tesóméknak is két gyermekük van, a leányzó 6 éves lesz, a kisfiuk pedig 2. Nálunk 4 múlt a kisfiam, 2 éves lesz a kislányom és pont akkor fog születni a harmadik babánk is. Keresztlányom elég sokat volt/van nálunk, többször előfordult hogy itt is aludt. Nagyon okos, értelmes kislány. Én soha nem mondtam nemet, sőt sokszor hívom hogy hozzák el, legyenek együtt a gyerekek. Visszafele ez viszont nem megy. Illetve tesóm részéről nem lenne akadálya, de a sógornőm nem szeretné. Többször volt olyan, amikor hétvégén voltunk náluk szülinapozni, vagy beszélgetni, tesóm feldobta, hogy aludjon ott a kisfiunk, de sógornőm egy az egyben hárított. (pl hogy másnap neki akkor egyedül kell lenni a 3 gyerekkel még nem megyek érte, - megjegyzem én is egyedül voltam velük, de nem okozott gondot- vagy mindig jött a kifogás hogy miért nem jó) Én így nem is erőltetem hogy átmenjen, vagy ott aludjon. Tesóm érzi és látja is ezt hogy egyoldalú, de nem akarja a felesége nyakába vállalni a gyerkőcöt, amit megértek.
2014. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat, hasznosak voltak!

Egyébként nálunk is anyukámmal hasonló a helyzet, de nem ennyire durván. Amikor tesóm szült, kb. odaköltözött, rendet rakott, mosott, főzött, fürdetett, azóta is többet megy, nálunk meg volt 2 hetet délelőttönként, és ennyi... Amikor felhoztam, akkor azt mondta, hogy én mindig talpraesettebb voltam, jobban megoldottam mindent, ezért. Akkor kérdeztem, hogy ez nem-e azért van, mert egyedül kellett megoldani, kevesebb segitséget kaptam (bocs, nincs hosszú i-m). Na ezen meg betört a feje, hogy nem igaz, aztán felsoroltam kapásból 15 esetet, azóta jobban segit, de még távolról sem egyenlően. Annyit kérdeznék még, hogy Ti leülnétek ezt tesótokal megbeszélni, vagy ez jelen esetben széllel szembe...?

2014. okt. 24. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Én azért nem hozom fel, mert ismerem sógornőmet, tudom hogy neki talán tényleg megterhelő lenne a 3 gyerek, úgy hogy abból az egyik nem az övé. (bár néha a saját kettője is sok neki, tesóm - és most minden elfogultság nélkül - előtt le a kalappal, szuper édesapa.)
2014. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Én megbeszéltem a tesómmal is és anyukámmal is. Bár nekem ugye nem konkrétan az volt a bajom, hogy a tesóm nem vigyáz a fiamra, hanem, hogy kisajátítja anyukámat. Szerintem érdemes megbeszélni. De te ismered, hogy milyen habitusú a tesód, mennyire fog megsértődni ezen.

Egyébként anyukám pont ezt mondta nekem is, hogy én talpraesettebb vagyok, és voltam is mindig. Ami igaz is, a mai napig is. De ez abból is fakad, hogy 6 évvel vagyok idősebb a húgomnál. Anyukám egyedül nevelt minket ezért önálóbbnak is kellett lennem a korosztályomnál.10-11 évesen már busszal hoztam haza az oviból őt és a mai napig intézek helyette dolgokat, mert képtelen a felnőtt életre. :)

2014. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyelj,itt akkor most tesóddal meg anyukáddal szemben is van némi tüske benned!Én leülnék velük együtt ezt megbeszélni!nem bántóan,nem kiabálva hanem kb amit itt nekünk leírtál nyugodtan mond el nekik!

Sztem akkor észbe kapnak!Jobb kibeszélni a dolgoakt mert ha felgyülemlik a sok feszültség egyzser robban és annak nem szokott jó vége lenni!

2014. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!