Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire "jó ötlet" éjszaka...

Mennyire "jó ötlet" éjszaka felkelteni a gyereket pisilni?

Figyelt kérdés

5 éves múlt, még nem ágytiszta. A pelenkája sosem száraz reggelre.

Vki azt javasolja, hogy keltsük fel legaláb 1x éjszaka. Sok helyen azt olvasom, nem jó, ha mi keltegetjük és nem magától ébred...

(Kaptunk gyerekorvostól beutalót veseultrahangra illetve le kell adni vizeletnintát, de nem hiszem, hogy szervi baja lenne...)

A Nappali szobatisztaság is későn alakult ki nála. Mondhatni mi vettük már le róla a pelenkát 3,5 évesen...Előtte volt próbálkozás, sikertelenül.


2014. okt. 6. 10:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
Miért adsz rá pelenkát éjszakára?
2014. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mert eddig vártuk a csodát...mert mindenki azt mondta, hogy akkor vegyem le róla , ha reggelre száraz marad.. de eddig semmi...

A múltkor elfelejtettünk ráadni és persze, bepisilt...

2014. okt. 6. 10:09
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
Az én lányom is 5 éves, kb. 2 éves kora óta egyáltalán nincs pelusa... én 11 kõrül kivittem pisilni és nem pisilt be utána. Néha rossz napokon bepisil vagy ha nagyon fáradt... De alapvetôen nekünk bejött... :) Sôt... egy másik kislányt is így szoktattam le a pelenkáról. (ôrá vigyáztam csak sokat egyhuzamban)
2014. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Rossz ötlet, én beszéltem gyermek pszichológussal (mert szervi gond nem volt) ő mondta,hogy lehet,hogy nem fog bepisilni ha éjjel felkeltik a gyereket de hosszú távon nem jó,hozzászokik a gyerekek. Nekünk jutalomtáblát javasolt amiben egyáltalán nem hittem (mert azért pisilt be mert annyira mélyen aludt) de első naptól hatásos volt azóta eltelt egy év és egyszer fordult elő,hogy bepisilt!
2014. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk is bevált, igaz sokkal hamarabb kezdtük, 2 évesen neki sem volt már pelusa se éjjel, se nappal. Mi éjfél körül keltettük, és nem volt baleset előtte se, utána se.

Igaz, kb. fél évig csináltuk, mikor már magától felébredt éjjel, ha pisilnie kellett.

Most 5 éves, az éjszakát végig alussza, nagyon ritkán ébred fel éjszaka, hogy pisilnie kell (kb. havonta 1szer) és nem pisilt be már nagyon rég éjszaka.

2014. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel csak annyir érsz el, hoyg a gyerek megszokja, hogy éjjel MUSZÁJ pisilni - és mivel nem ébred fel rendesen a keltegetésre, ezért csak rögzíted az éjjel bepisilést.


Ne adj rá pelenkát (a lepedö alár tegyél matracvédöt, hogy az ne ázzon át). Ha bepisil, akkor így érezni fogja, hogy kellemetlen és ettöl tanulja meg, hogy mielött elengedné, felkeljen és kimenjen a WC-re.

2014. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Így van, matracvédő és nem szabad pelenkát adni rá!


Tudat alatt is úgy van vele, miért keljek fel, miért szóljak, hiszen van rajtam pelenka.

1. voltam.

2014. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
32%
Azért egy 5 évesnek éjszakára még pelenkát adni nagyon durva. Fel kell kelteni és kivinni pisilni. Aztán megszokja. Naná, hogy nem marad száraz a pelus hisz tudja h ott a pelenka, azért 5 évesen elég nagy már hozzá, hogy meg tudd vele ezt beszélni.
2014. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet! Próbáljátok ki ezt:

Vegyetek matracvédőt, és vegyétek le a pelust. Ha 1 hét után nincs semmi változás, akkor ne erőltessétek, próbálkozzatok később. A jutalomtáblával kombinálva szerintem jó lehet.

2014. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Tényleg ne add ra a pelust es nem tudom mennyit iszik lefekvés elott, de csokkentsetek a mennyiséget, mert az is számít. Az en 5 évesemnel még mindig nem hagyom hogy este sokat igyon, mert megfigyeltem hogy csak akkor kell éjszaka ha előtte sokat iszik, de ilyenkor van hogy o is olyan melyen alszik hogy néha bepisil.
2014. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!