Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy gyerekbe fantáziát...

Lehet egy gyerekbe fantáziát nevelni?

Figyelt kérdés

Gyerekekre vigyázok, és azt vettem észre, hogy kb. semmi képzelőerejük nincsen. Ijesztő.


Megvannak nekik a barbik, az ilyen-olyan műanyag cuccok, és kész, vége. Mindent csak a saját tartozékaival lehet használni. Ha a barbinak nincs ágya, akkor megáll a világ. Eszébe se jut, hogy legóból építhetne neki.

Mindig ugyanazt játszák, semmi új ötlet, semmi változtatás.

Egyik nap kínomban megmutattam nekik hogy lehet állakerteset játszani. Jó-jó menjek onnan. Nézem, két perc múlva azt játszák. Eltelt egy hét, még mindig. Ugyanazokkal az állatokkal, párnákkal, stb. De semmi egyéni ötlet. Ha valami nincsen, leblokkolnak.


Ez mi? Édesjézus. Én ennyi idősen mindenből csináltam mindent. Ezek meg unatkoznak. Nem értem.



2014. okt. 28. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvass utána a waldorf pedagógiának!
2014. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyereket minden esetben meg kell tanítani játszani, magától nem fog menni. Sok szülő, ezt letudja azzal, hogy megveszi a soktízezer forintos játékot, meg leülteti a tv elé, ahol a kész infot kapja a gyerek és máris nem kell gondolkoznia. :(
2014. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán ha több játékot mutatsz nekik, vagy közösen kitaláltok újyakat, akkor rájönnet, hogy ilyet lehet. Vagyis a sok bolti játék miatt lehet, hogy nem jutottak el odáig, hogy játékos akár ők is csinálhatnak, és nem csak az jó, ami le van írva, be van dobozolva
2014. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Olvass utána a waldorf pedagógiának!"


Köszi, de oda jártam suliba. Ezért vagyok rosszul ezektől a gyerekektől.


Azt mondjátok, mozgassam tovább a képzelőerejüket, és akkor egy idő után lesz nekik? Tudok én érdekesebb lenni mint a színes-szagos-pörgős-villogós bolti játék, egy olyan gyereknek aki így túl van stimulálva?

2014. okt. 28. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha az állatkertes játékod bejött nekik, akkor lehet, hogy vágynak új dolgokra.
2014. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutass nekik újabb játékokat! Elő lehet csalogatni a fantáziájukat.
2014. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasni kell nekik és beszélgetni az olvasottakról, rajzolni róla, elbábozni stb. Hogy csak egyet mondjak.


Most az a gond, hogy ötleteket kell adni nekik? Szerintem nem olyan nehéz a kezébe nyomni egy cipősdobozt vagy egy legót, hogy csináljon belőle Barbieágyat. Neked jutott előbb eszedbe, nem neki, és akkor mi van? Semmi. Ettől még nem kell édesjézusozni. Felnőtt vagy, ő meg gyerek. Az a dolgod, hogy okosabb legyél nála. Az is a dolgod, mint gyerekekre nemtommilyen minőségben vigyázó felnőtt, hogy továbbmozdítsd a játékukat. Ez is a nevelés része. Gondolom, te se magadtól találtad fel a spanyol viaszt ennyi idősen. Nem kell emiatt úgy érezni, hogy mennyivel különb vagy náluk, meg a Barbie babákból sem kell elhamarkodott következtetéseket levonni. Egyáltalán nem biztos, hogy a szülők a tévé előtt tartják őket leláncolva. Gyerekek, segítségre van szükségük, pár jó ötletre, ennyi.

2014. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet, és itt a lehetőség! Eddig valószínűleg készen kapták a dolgokat, nem sokat volt módjuk így játszani, de ha folytatod amit elkezdtél, akkor rá fognak érezni. Van egy nagyon jó és kreatív játék oldal a

[link]

Nagyon jó ötleteket lehet belőle meríteni!

2014. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!