Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elalvás problémák. Ötlet?

Elalvás problémák. Ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3,5 éves imádott kisfiam. Soha nem volt gond az alvással, elalvással. 2 hónaposan már 10 órát aludt ébredés nélkü. Első perctől a saját szobájában.

Nem volt anyás gyerek, néha szomorú is voltam miatta.

1,5 éves kora óta bölcsis majd most már ovis, első perctől imádta.

Idén augustus végén voltunk szabin a páromm és voltunk non stop 3asban 2 hetet. Azóta nagyon anyás lett, volt hogy hiszti volt az oviban, de nem volt vészes. Élveztem is, bár igyekztem nem ráerősíteni.

Október elején kórházba került végig bent voltam vele (ahonnan 3 nap után saját felelősségre jöttünk el). Azóta még anyásabb. Ha itthon vagyunk állandóan vele kell legyek a szobából sem jöhetek ki állandóan velem akar aludni, pedig tudja, hogy azt nem lehet.

Engem múlthéten operáltak amikor is ő megint beteg volt így napközben a nagyszülők voltak vele felváltva, ez neki szokatlan mert soha nem szokott olyan lenni, hogy idejönnének. A kórháza óta ha lehet még rosszabb a helyzet. Nem akar aludni, magyaráz mindent, hogy ő mindig velünk szokott aludni, meg én aludjak ott, meg ki fog rá vigyázni, vagy hogy ő akar rám vigyázni.

Most fél 11 van 2 perce még ébren volt, holott 8 után nem sokkal raktam le.

Nem tudom mit csináljak.


2014. okt. 28. 22:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Félt téged, félti magát, ez lehet több hónap lesz, mire feloldódik, vagy menjetek el pszichológushoz, ha nem tudod kivárni.

Nálunk velünk alszik, kb. 3,5 éves kora óta, most lesz 5 nemsokára. Néha átviszem az ágyába, de általában fáradt vagyok hozzá és marad reggelig. Biztos vagyok benne, hogy nem végleges ez a helyzet.

Nem tudom mikor érsz haza, én is ha főzők, vagy mosok hét közben kb. 6 után kezdem el leghamarabb, közben kiengedem a fürdővizet neki, szóval mennek a dolgok párhuzamosan. Van, hogy reggel szétválogatom a szennyest és este mosom ki, amit bekészítek. Magamra semmi időm, hajat is csak reggel tudok mosni. A ruhák többségét hétvégén mosom, akkor ugye napközben is tud mosni a gép.

Szerintem nyugodj meg először is és legyél vele, amennyit csak tudsz, hogy újra biztonságban érezze magát és téged is. Meg hát jó anyával lenni, gondolj erre. Ha tudod vond be a házimunkába, vagy addig játszon a konyhaasztalnál, amíg főzöl, rajzolhat, gyurmázhat, autózhat ott.

Kicsit most be vagy pánikolva, biztos nehezebb neked is és ezt is érezheti, nyugi-nyugi!

2014. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Már próbáltam, hogy ott maradok vele, de az sem jó már neki. Van, hogy akkor is hisztizik, hogy a másik ágyba akar menni, mert ő mindig ott alszik, pedig nem szokott.

De általában én lefekszem mellé vrom, hogy elaludjon, ebből az lesz, hogy én elalszom és mikor 1 óra mulva felébredek, ő még mindig ébren van.

Tegnap kivételesen sikerült a saját ágyban elaludni, igaz én is bealudtam mellette és éjjel csak egyszer kelt, hogy átakar jönni,d e visszaaludt, de tegnap nagyon le volt fárasztva.

2014. nov. 1. 15:35
 13/15 A kérdező kommentje:
És ez ezen a héten még túlélhető volt, mert itthon voltam, bár hulla vagyok és rettenetesen szédülök. De hétfőtől már dolgozom. Reggel 7kor megyek este 7re érünk haza.
2014. nov. 1. 15:36
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is van,hogy mondva csinált dolgokat hoz fel, ilyenkor valamilyen feszültség lehet benne és általában sírás a vége. Hidd el valami feszíti belülről. Neki sem könnyű. Esetleg kérd ki egy pszichológus véleményét. Kollégám kisfia az árvíztől rettegett, egy alkalom elég volt, hogy kommunikalják le a gyerek felé.
2014. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát ma sem ment gyorsan, de most az ágyában alszik. Kitalált mindent, hogy ne kelljen. Közölte, hogy pisilnie kell, pedig még pelusos sajna és máskor soha nem szól, csak ha aludni kéne. 2 cseppet kifacsart magából. Majd közölte, hogy éhes, holott előtte 50szer megkérdeztem kére enni, de nem kért mert tele van. (fényevő egyébként kb)
2014. nov. 1. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!