Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok még tenni? Teljesen...

Mit tudok még tenni? Teljesen kipurcanok lassan úgy érzem.

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves múlt. Kb. 1 éves koráig gyönyörűen átaludta az éjszakát, igazi mintababa volt. 1,5 éves kora körül hónapokig minden éjszaka felébredt és 2-3 órán keresztül képtelen volt visszaaludni, engem szórakoztatott, mindig ott kellett lenni mellette. Ha kiosontam a sötétben 5 perc múlva már kiabált megint. Gondoltam csak kinövi, meg aztán otthon voltam vele, így nem volt akkora gond.

Most viszont már 2 hónapja dolgozom. Minden egyes éjszaka 1-2 körül felébred és kiabál, hogy anya, anya. Addig nem hagyja abba amíg be nem megyek hozzá és inni kér. Iszik 1!!! korty innivalót és visszafekszik. Többnyire ki tudok jönni mellőle és visszafekszem, erre 20 percre rá ugyanezt előadjuk megint. Így megy ez kb fél órától másfél óráig terjedő időszakban. Amúgy is vacak alvó vagyok amióta megszülettek a lányok, a legkisebb zajra is felriadok és nagyon nehezen alszom vissza. Így szinte minden nap kb. 6 órát tudok aludni, de azt több megszakítással. Ez lassan teljesen kikészít. Mit tanácsoltok? Ha nem megyek be hozzá, akkor addig kiabál, amíg be nem megyek. Ha nem adok inni, azt mondom elfogyott, akkor addig kiabál, amíg nem adok. Utána egyből csönd van. Nem tehetem meg, hogy nem reagálok, mert különben felüvölti az egész házat. Szerencsére a nővére simán alszik mellette, max. havonta egyszer hallja meg ezt a mi kis hajnali kalandunkat. De ez így munka mellett borzasztó. Így is minden reggel 6 előtt kelek és 6 körül érünk csak haza is, szóval pihenés teljesen kizárva. Mit próbálhatok még meg? Nem emlékszem, hogy a naggyal ilyen gondok lettek volna. Bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett, de már ezzel könnyebb lett kicsit, hogy kiírtam magamból.


2014. okt. 30. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk az hozott megoldást, hogy Apa ment be hozzá. Elmondta neki, hogy anya alszik, most ő nem jön, éjszaka van, mindenki alszik. Ezután ott maradt vele, simogatta, de nem nagyon kommunikáltak. A nagyobbik fiam a második éjjelt már átaludta, a kisebbiknek 3 éjszaka kellett. (Bár az enyémek még egy év alattiak voltak, de egy próbát megér).
2014. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Őt megeszi reggelire kb. Egyrészt fel sem ébred rá, úgy alszik mint a bunda, másrészt ha be is megy, akkor neki tuti bent is kell maradnia, amíg vissza nem alszik a pici. Tegnap (kivételesen) ő ment be, 1 óra múlva került csak vissza mellém az ágyba, addig ott kellett maradnia.
2014. okt. 30. 10:16
 3/12 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt, még ráadásul ugyanebben az életkorban is. De mi egy szobában alszunk, és ilyenkor átvettem magunkhoz az ágyba. Valahogy látszott rajta, hogy csak hiányzom/hiányzunk neki. Minden este eljátszottuk ezt kb. 2-3 hónapig, egyre nyugodtabb volt, hogy ott vagyunk, utána újból simán átaludta az éjszakákat.
2014. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha átteszem közénk, akkor onnéttól kezdve nekem annyi alvás volt aznapra. A pici pörög-forog az ágyban én meg minden mozdulatára felébredek. Ráadásul akkor állandóan csekkolom nem-e takarózott ki, nem hideg-e a keze-lába stb. Próbáltuk már ezt is, de nekem csak rosszabb volt.
2014. okt. 30. 10:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez ment, csak hajnali fél négy- négytől. Volt, hogy nem is aludt vissza, aztán teljesen zombik voltunk egész nap (dolgozom én is). Kb. a hatodik alkalomnál megelégeltem a dolgot, és elmagyaráztam neki, hogy most éjszaka van, mindenki alszik, nem kelünk fel játszani. Anya is visszamegy aludni ,mert fáradt. Persze morgott-nyüszögött tovább, de hagytam, és nem mentem be hozzá többet (az innivalóját az ágy mellett hagytam, ha esetleg az kell neki, el tudja venni). Fél óra múlva megunta a nyüszögést, és visszaaludt.

A férjem persze jött azzal, hogy "micsoda anya vagy", de könyörgöm, egy közel két éves gyerek már nem egy pár hónapos baba, aki éjjel felkel enni 2-3 óránként. Valahogy rá kell szoktatni arra, hogy éjszaka aludni kell, és nappal lehet játszani. Bölcsibe jár, ott is van napirend, megértik már az egyszerű szabályokat az ennyi idős gyerekek.

2014. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már ezt is. Én is és a férjem is szépen elmagyaráztuk, hogy mindenki alszik, a tesó is tőle kb. fél méterre, ne ébressze fel. De sajnos most kezdjük a dackorszakot és csakazértis csinálja addig, amíg el nem éri amit akar. Éjszaka nem tudok kemény lenni vele én sem, mert akkor meg felüvölti az egész házat (4 lakásos társasház).
2014. okt. 30. 10:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon fárasztó lehet, szerintem az lenne a lényeg, hogy ne nagyon szórakoztasd, legyen ott egy megtöltött vizesüveg az ágy mellett ha akar inni, de ha bemész hozzá, ne beszélgess, ne játssz vele, minimális kommunikáció. A szuperdada módszer nekem tetszett, bár nem kellett használnom, ő azt javasolja, hogy ne szólj hozzá, de maradj a szobában amíg visszaalszik, és mindig kicsit ülj messzebb a kiságytól. Végül nem kell a szobában lenned. Hátha működik.. Ja, nekem egy időben segített, ha meselemezt indítottam neki, ha nem tudott elaludni, de éjjel nem használtam ezt sem..
2014. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szólok hozzá, csak ott vagyok a szobában, aztán egy idő után kiosonok. Lefekszem, már épp aludnék el, amikor szól megint. Ha csak egyszer csinálja azt mondom hagyján, de amikor már harmadszorra és minden egyes este, akkor már rohadtul fáradt vagyok.
2014. okt. 30. 11:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tudja ,hogyha üvölt odamész hozzá. vagyis megkapja amit akart. Elhiszem ,hogy nehéz lehet nem figyelni rá de meg kell próbálni úgy tenni mintha meg sem hallanád. Hiszen a hisztivel eléri amit akar ,hogy ott legyél.


Nem biztos ,hogy beválik de érdemes megpróbálni. Ne az övé legyen az utolsó szó.

2014. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát mi megpróbáltuk ezt az apa megy be dolgot, már 4 hónapja csináljuk. A férjemet felébresztem és bekültöm (magától nem ébredne fel) és ő altatja vissza. Általában olyan 5-ig elég ez a módszere, gyakran ki sem kell venni az ágyból, mert simán visszaalszik.

Aztán 5 körül kezdődik a világvége, üvöltés, cicit követel, mamát követel, alig lehet tenni valamit. 6-7 körülig kihúzza a férjem, utána kelünk fel már lassan.


Borzasztó, nem találok megoldást.

Félek magunk közé venni,mert akkor oda fog szokni és soha nem tudom újra a saját szobájába rakni.

2014. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!