Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem kúszott, mászott a...

Akinek nem kúszott, mászott a gyereke, tapasztalt később problémát e miatt az iskolában?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha a mozgásfejlődésből ezek kimaradtak jelentkezett e iskoláskorban tanulási zavar vagy olyasmi, ami ezek miatt lehet. Köszönöm!
2014. okt. 30. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jelentkezik probléma, de elképzelhető. A váltott kéz-láb mozgás nagyon fontos az agy fejlődése szempontjából. Ha a babád mindkettőt kihagyta, nézesd meg szerintem! Kicsi korban könnyebb orvosolni a problémát. Az én fiam nem kúszott, a mászást sem szimmetrikusan csinálja. Meg fogom beszélni az orvossal, hogy mi legyen? Mennyi idős egyébként?
2014. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Szia! A lányom egy az egyben kihagyta a kúszást-mászást. 9 hónaposan viszont elindult egyedül, másfél éves korára már mondatokban beszélt. Most 6. osztályos, kitűnő tanuló, nagy tervei vannak, amikért küzd. Semmilyen hátránya nem vehető észre a mászás kimaradásának. Minket viszont nem riogattak ilyennel az orvosok, védőnők.
2014. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
5 éves, eddig semmi problémánk nem volt. Ő is 9 hónapos korától segítséggel járt, nagyon hamar elkezdett beszélni. Nemsokára iskolás lesz, ezért jutott eszembe. Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 30. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:

3 kolléganőm gyerekénél maradt ki a mászás, mind három gyerkőc diszes, az egyik kislánynak pl konkrétan semmi számfogalma nincs, a másik kisfiúnak az írással voltak gondjai, de szerencsére nem nagyon komolyan.

Az én gyerekeim másztak, sokat, gyönyörűen, de a fiam 2,5 évesen pl nem beszél, 30 szavas szókincse van. Nálunk tehár még messze van az iskolás kor.

2014. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lányom nem mászott, egyedül járni is későn tanult meg (koraszülött volt), most már 6. osztályos, kitűnő tanuló, semmi tanulási és beszédproblémája sem volt soha.

A fiam mászott, mégis 5 évesen logopédushoz kellett járnia, most 2. oszt, de ő is kitűnő.

Minket sem riogattak egyébként semmi ilyesmivel.

2014. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia sem mászott, de nála észrevették az eltéréseket még oviban, pl nem tudott ugrálni páros lábbal, meg olyan idétlen mozgása volt a kissrácnak- így eljutott időben fejlesztőpedagógushoz.
2014. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.

Rokon gyerek,13 éves és olyan írási problémái vannak,hogy az AZT szót még mindíg úgy írja le,hogy ASZT.De amúgy is vannak tanulási nehézségei.Teljesen kimaradt nálla a kúszás,mászsás,anyuka büszkén meséli mai napig is hogy mennyire szeretett a gyerkőc kompozni....


2.

Kolléganőm fiánál is kimaradt a kúszás,mászás és alsó tagozatban derült ki,hogy diszes,visszafele olvas!!


Ha nem is mindenkinél de igenis benne van a pakliban,hogy lehetnek késsőbb tanulási,írási,olvasási problémák!

2014. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az én lányom soha nem volt kompban, csak egyszerűen nem kúszott, és nem is mászott. Néhanapján mászott 1-2 métert, de ennyi volt. Remélem, nem lesz gond.
2014. okt. 31. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:

és most mennyi idős??

Szerintem soha nincs késő,én tuti elvinném egy Dévényeshez!Ők olyan pontokat tudnak "maszírozni",nyomogatni amivel beindítják az agynak azon területét amelyik a mászásért felelős!Lehet elég lenne csak 1-2 alkalom és "ráérezne"Nekem a kissebbik fiamnál volt ez..az Istennek nem akart kúszni,elvittem Dévényeshez,az első alkalomnál keresztül kúszta a dévényes gyógytornász szobáját,azt mondta még 1x vigyem és onnanstól rendben lesz,tehát nem volt pénzlehúzós!!


Neharagudj,de én ebbe a "reméljük nem lesz semmi baj"hozzáállásban nem hiszek!Miért kéne éveken keresztül aggódnom,bizakodnom ha most is tehetek ellene??

2014. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!