Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek minden munkahelyen...

Szerintetek minden munkahelyen/iskolában kialakul a munkahelyi/iskolai mobbing? Van köztetek olyan aki tapasztalt már ilyesmit? Hogy lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat,hogy az ilyen negatív programból nem lehet kimászni.Aki egyszer volt ilyenbe azzal előfordulhat máskor is.Sajnos régóta nem dolgoztam,ezért kicsit félek.Valóban nem tanácsos visszaugatni munkahelyen,még a régebbi kollégáknak sem?

Egyébként főleg irodai munkánál hangoztatják ezt a jelenséget.


2014. jan. 29. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Másokról nem tudok nyilatkozni, de az én munkahelyemen nem szekálunk senkit, sem okkal, sem ok nélékül. Teljesen normális, civilizált emberek között dolgozunk. Mindenkinek vannak jellemhibái, kinek több, kinek kevesebb, ezzel együtt élünk. Mások az enyéimmel, én az övéikkel.


Szerintem mindenből ki lehet mászni, de legalábbis munkahelyi szekálás biztos meg nem a világ vége. Felnőttek vagyunk kiállunk magunkért, vagy ha úgy látjuk jobbnak, elpályázunk máshova.


A visszaugatás tényleg nem tanácsos, én inkább a kulturált kommunikációra szavazok.

2014. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt benne részem, életem legnehezebb periódusa volt, néha még az öngyilkosságra is gondoltam. Nem is irodai munka volt pedig. Természetesen felmondtam, a mostani munkahelyemen (külföldre mentem) is vannak ugyan problémák, de össze sem lehet hasonlítani az előzővel. Visszagondolva nekem is volt felelősségem a kialakult helyzetben, mert féltem visszaszólni. Utólag már másképp csinálnám: nem "ugatni" kell, hanem nagyon határozottan, higgadtan, következetesen megvédeni az embernek saját magát. Mindazonáltal nem véletlen, hogy Svédországban a mobbing büntetőjogi kategória, és börtön jár érte. Lehet, hogy gonosz vagyok, de szívemből kívánom, hogy akik ezt csinálták velem, kamatostul kapják vissza az élettől.
2014. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

diákmunkásként voltam ilyenek között, nem lehet velük lerendezni semmit, mert egyetlen céljuk az, hogy fölénybe kerülhessenek


ők is öngyilkosságba akartak hajszolni valakit, aki éppen teljesen ki volt készülve

2014. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
aki áldozat típus vagy elnyomható alapból, az kihozza az alázgatási reakciót abból aki erre hajlamos. megelősni úgy tudod, hogy vagy pszichiterápiával feltárjátok milyen viselkedésed, hozzáállásod, reakciód az ami miatt téged találnak az ilyenek meg
2014. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem minden munkahelyen van, de ha csak egy már van, akkor kialakul ez a helyzet, mert sokan követni kezdik, mert félnek, hogy ha nem teszik akkor rájuk szállna
2014. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szocio- és pszichopaták kedvelt időtöltése. A legundorítóbb az a fajta, aki abbahagyja, amikor látja, hogy nagyon rosszul esik, megsértődtél, de amint egy picit enyhülsz, újrakezdi. Igazából az ilyeneknek is börtönben lenne a helye, mert a lelki szadizmus semmivel sem jobb a testinél, sőt.
2015. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!