Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális a már óvodába...

Ez normális a már óvodába járó gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek még mindig pelenkát használ a nagydolog elvégzéséhez. Ha egyszer óvodában jön rá a szükség, akkor mi lesz? Olvastam itt egy kommentelőtől egyszer, hogy egy ismerősének a gyereke már iskolás és még mindig ezt csinálja! Manapság gyakori az ilyesmi?

2014. nov. 2. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

közvetlenül a szobatisztaság kialakulás után normális. és persze sok gyerek 2,5-3 éves kor körül lesz szobatiszta, így az oviba járó gyereknél is normális.

ha ott jön rá akkor vagy visszatartja vagy elmegy a wc-re.

enyém 2,5 éves korban lett szobatiszta nappal, de éjszakára még kellett a pelus, így vagy lefekvés után vagy reggel pelus levétele előtt intézte el a dolgát, hiába próbáltam a wc-re csábítani.

3 évesen kezdte az ovit, utána még 2 hétig pelusba kakilt, majd lekerült róla éjszakára is és megoldódott, azóta nincs ezzel gond. szerintem semmi gond ezzel. viszont iskolás korban már annál inkább

2014. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem normális, de előfordul. Az enyém is ezt csinálta 3,5 éves koráig, két hónapot járt úgy oviba, hogy a nagydologhoz pelenka kellett. Nyilván nem örültem neki, az oviban nem dicsekedtem el vele (mindig otthon végezte), de inkább ez, mint egy évekig tartó krónikus szorulás. Megoldódott, már egy éve nem látott pelust, el is felejtettük.
2014. nov. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mi is így vagyunk sajnos.Az én kisfiam decemberbe lesz 3 éves,pár hónapja egyedül megy pisilni,ma már éjszakára sem kell pelus.De a nagy dolgát csak pelenkába hajlandó végezni.Ha 2 napig nem adok rá pelenkát,akkor 2 napig vissza tartja,úgyhogy inkább kap pelust esténként,elvégzi a dolgát,leveszem róla.Védőnő szerint is inkább így,minthogy székrekedéssel kórházba kössünk ki!
2014. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!