Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antiszociális a gyerekem?...

Antiszociális a gyerekem? Normális ez?

Figyelt kérdés
2 éves fiamért már komolyan aggódom. Már kisebb korában észrevettem, hogy ha sokan vannak nálunk, akkor úgymond menekül, de gondoltam ez normális. Mára már viszont annyira elhatalmasodott ez a dolog, hogy nem vagyok benne biztos, rendben van-e a viselkedése. A családból mindenkit szeret, mindenkivel jól elvan külön-külön, de ha pl többen vagyunk a nappaliban, akkor elkezd feszült lenni, toporzékolni, majd "kizavarni" az embereket. Vagy elmenekül a saját szobájába, és leül az ajtó elé, hogy ne tudjunk bemenni (nyilván nem vágom rá az ajtót ha előtte ül, úgyhogy ilyenkor szószerint úgy kell kikönyörögni). Olyan emberekről van szó, akiket ismer, tehát nem vadidegenek, hanem nagyszülők, az én szüleim, anyósom, apósom, testvéreink, azok nagyobb gyerekei. Közeli családtagok. Mindenkivel nagyon jól ejátszik külön-külön, de ha kettőnél több emberrel van egy légtérben, akkor már valakit kizavar, vagy ő maga elvonul. Nem arról van szó, hogy hozzám ragaszkodik, mert pl ma jött anyukám, és mondtam, hogy amíg befejezem a főzért, játsszon a picivel. Végeztem, utána bementem a gyerekszobába, hogy odaülök én is játszani meg anyukámmal beszélgetni, de amint le akartam ülni, nekiállt velem "üvötözni" hogy menjek ki. Mondtam neki, hogy most én is játszani akarok, erre elkezdett dühöngeni, nekem jött, szó szerint kilöködött a szobából és becsukta az ajtót. A múltkor kicsit sokan gyűltünk össze nálunk, beugrott anyukám, anyósom, nővérem lánya (15 éves) és amikor bementünk a nappaliban, ahol mesét nézett, szintén kikelt magából sírt, hisztizett, majd elszaladt a szobájába, és hallottam hogy ott hüppög tovább. Mi lehet ennek az oka? Normális ez? Külön külön mindenkivel nagyon jól elvan! Mi lesz vele ha ovodába kell mennie? Más gyereke is viselkedett így?
2014. okt. 30. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Alacsony az ingerküszöbe. Lehet, hogy túlhall, netán túllát. Esetleg megérne egy misét az audiológián. Az, hogy antiszociális, az egy másik probléma, nem az, amit leírtál a kisfiadról.
2014. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az antiszociális szó a szociopata szinonímája. Bővebben: [link]


Amúgy elképzelhető, hogy ez átmeneti nála. Ha tartósan megmarad, érdemes egy gyermekpszichológus tanácsát kérni! Az én kisfiam is nehezen oldódik fel, ha sokan vannak körülötte hirtelen, de ez sokat javult mára.

2014. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfia ilyen volt kicsinek....sajnos azóta kiderült róla,hogy autista!

természetesen nem azt mondom,hogy a tied is az de én megemlíteném a dokinak,hogy valamerre küldjön el benneteket vizsgálatra!

Más furcsa dolgai nincsennek??

beszéggel,hogy áll??

2014. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!