Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is horror minden reggel?

Másnak is horror minden reggel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen borzasztó, kezdek belefáradni. Minden nap 3/4 6-kor kelek, sminkelek, felöltözök, nagyjából összekészülök. 1/4 7-kor keltem a lányokat, jó esetben fél 7-re sikerül kiimádkozni őket az ágyból. Aztán mindkettőt öltöztetés (sajnos a nagyot is, mert ha rá hagynám egy óra alatt sem készülne el), fogmosás és fésülködés. Jó esetben 6.50-kor el tudunk indulni, apuka viszi a kicsit bölcsibe én a nagyot oviba. De többnyire 7 után sikerül csak elindulni, onnéttól kezdve szó szerint futnom kell, hogy beérjek a munkahelyemre 8-ra. Másnál is könyörögni kell mindenért?
2014. nov. 6. 09:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%

Ez ilyen, ha muszáj volt bölcsődébe adni.


Esetleg este minden ruhát készíts ki! A férjed segít reggel?

2014. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit előbb keltsd őket szerintem! Nekem a 10 éves fiam fél 7-kor kel, negyed 8-ra elkészül kényelmesen.
2014. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nálunk egy ovis van itthon, ketten rimánkodunk neki minden reggel a férjemmel, hogy elkészüljön. Ő általában magától ébred, de iszonyatosan lassan készülődik reggel. Nagyrészt tudatosan. Ha csak én vagyok itthon reggel, sokkal gyorsabban megy minden.
2014. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is elég horror a reggel, két lányom megy óvodába, és van még egy kistestvérük, így három gyereket és magamat kell összekészíteni. Előző nap kikészítem a ruháikat. Reggel 6-kor kelek, összekészülök és elkészítem a reggelijüket, bepakolom az ovis hátizsákjukat. Háromnegyed 7-kor kezdem őket kelteni, először a középső gyereket, mert ő készül el a leglassabban. Én nem várom meg, hogy kikeljen az ágyból, még félálomban elkezdem öltöztetni. Ha nyűgösen ébred, közben mesét mondok neki, arra szívesebben ébred. Utána odarakom az asztalhoz reggelizni, és keltem a következő gyereket. Reggeli közben megfésülöm őket, reggeli után fogmosás, öltözés. Mindenért könyörögni kell, de rájöttem, hogy ha ideges vagyok, és hajszolom őket, hogy elkésünk meg igyekezz, akkor csak még lassabban megy minden, úgyhogy igyekszem megőrizni nyugalmamat. Jó esetben sikerül elindulni háromnegyed 8-kor, de általában csak kicsit később. Ébresztéstől reggelivel, fésülködéssel, cipővétellel együtt 1 - 1 és negyed óra, amíg mindhárom elkészül.
2014. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Ez így leírva nem hangzik olyan rosszul és szerintem nagyon jól menedzseled a dolgokat. Ha 6:30-ra kijönnek a lányaid az ágyból és 6:50-kor, esetleg 7:00-kor már el is tudtok indulni, az szerintem nagyon jó idő. Még ha sietős is, és könyörögni is kell nekik, mégis viszonylag rövid idő alatt megvan minden. A munkahelyre rohanás meg már csak ilyen, ha gyerekek vannak egy családban.


Nálunk: 5-kor kelek, zuhany, kávé, öltözés, smink, majd második kávé, de akkor már keltem a férjem is. 6-kor keltem az ovis lányunkat, Kakaókészítés jön ezután, amíg issza, kis mesét néz, aztán fogmosás, öltözés (én öltöztetem), 7-kor indulunk az oviba, onnan tovább a munkahelyre. Budapest külvárosából a belvárosba, általában benn vagyok 8:20-ra. Én előtte való este kikészítem a ruháját és a magamét is, és pont azért kelek korábban, hogy magamra is jusson idő. Korán van, korán van, néha alig bírok kikecmeredgni, de hát ez van.

2014. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hajtom szegényeket, mint a tatár. Előbb kelteni nincs szívem őket így is, hogy 7 után nem sokkal beérnek, mindig ők az elsők. Meg megjegyzem az utolsók is. :(

Férjem próbál segíteni, de reggel ő még totál kóma, hamarabb összekészülünk, ha én intézem. Csak ez az állandó rohanás ne lenne....

2014. nov. 6. 10:12
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
A férjed jár dolgozni, gondolom. Szerintem nem ártana, ha többet segítene...Kómás?
2014. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Persze, hogy jár dolgozni, ahogy én is. De nagyon nehezen tér reggel magához, az a típus. Mire mondom neki mit kéne és felfogja hamarabb csinálom meg én.
2014. nov. 6. 10:46
 9/19 A kérdező kommentje:
5-s ugyanígy vagyok én is, Camponától a Nyugatihoz. A legnagyobb gond ez a rohadt távolság, bő 3/4 óra mire bent vagyok. Ráadásul próbaidős, így elég ciki lenne elkésni.
2014. nov. 6. 10:49
 10/19 anonim ***** válasza:
Márpedig össze kell fognotok, mi itt hiába írunk bármit. Vegyen erőt magán és keljen fel...
2014. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!