Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járóka vagy szabad mászkálás?

Járóka vagy szabad mászkálás?

Figyelt kérdés

Ha beteszem 1 éves babámat a járókába, kicsit nyafog, aztán jól eljátszik a játékaival. Viszont ha kiveszem, mindig veszélyes dolgokkal akar játszani, vagy mászkál össze-vissza (már kapaszkodva jár, fel tud mászni az ágyra). Ilyenkor azt gondolom, nekem kell vele játszanom, de mikor odaülök hozzá, vagy rámmászik, vagy úgy eljátszik, mintha ott se lennék.


Most olvastam, hogy milyen fontos az önálló játék és hogy nehogy odaüljek játszani, mert az önálló játék fejleszt a legjobban. Akkor most mit tegyek? Legyen sokat a járókában és játsszon önállóan? Akinél van járóka és megmarad benne a baba, hogy szokott ez lenni? Mivel játszik 1 éves babátok, miket és mennyit játszotok együtt?


2010. jan. 27. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a szabad mászkálás, a járókában az önálló játék is korlátozott.

Ha off kérdezhetek, hol olvasni ilyeneket, hogy fontos az önálló játék ezért ne játsszunk vele?

Szerintem amikor igényli, akkor kellene vele játszani, ha meg el van magában is, akkor fejleszti az önálló játék, de ezt sehol sem olvastam. (Egyébként annyi ellentétes dologról írnak, hogy az embert csak megkeveri, mégis valahogy tájékozódnunk kell... Nem egyszerű kiszűrni, mire nyissuk ki a fülünket, mire nem...)

2010. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, én vettem járókát, de el is adtam. Engedtem a lakásban szabadon kószálni. Amit le kellett zárni előle, azt le is zártam(szekrényzár, sarokvédők stb-vel), a többit pedig hagytam hogy felfedezze. Előbb-utóbb a kíváncsiság úgyis odaviszi őt :) Ha valamit nem volt szabad, akkor azt is megtanulta... na persze nem elsőre :)
2010. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok,en nem vettem neki jarokat ,es nem is hianyzott o szepen elvolt magaban hagytam maszkalni,ja es igy nagyon hamar megtanult egyensulyozni es magatol felalni,mert a jaroka ezt nem engedi es kesobb bajba lessz emiatt.16 hos kislany anyuja,aki mar szalad.
2010. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk volt járókánk, abba raktam míg felmostam, takarítottam vagy főztem. De 8 hónaposan már ment a lelkem és pakolt, aztán úgy voltam vele, amíg nincsenek önveszélyes dolgai hagyom. Néha betettem büntibe a járókába de egy évesen már kinevetett olyan lendületet vett benne, hogy fel tudta borítani és kimászott. Szóval szerintem ha szeret benne lenni legyen csak, addig el tudod végezni a dolgod. Aztán meg lehet együtt játszani. 20 hós most a gyerek, de segít kandallót takarítani, pakol egész nap, söpör, nagyon kell lesni, mert "szarvai vannak" szóval ördög. A játékról meg annyit, hogy amit írtál. A játékokat meg kell mutatni a gyereknek és azt is, hogyan kell velük játszani, a szabály csak az, hogy ne helyette játszunk. A fiamnak van babakocsija és én etetem őt ő meg a babát. Jobb az ösztöneidre hallgatni szerintem, nincs két egyforma gyerek. Amúgy ha meg megkérdezed mit szeretne el tudja mondani, még ha virágnyelven is.
2010. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!