Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "A gyereket verni szabad, de...

"A gyereket verni szabad, de csak dühből. " Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Dr. Popper Péter előadásából idézek, állítólag Oscar Wilde mondta. Ez azt jelenti, hogyha nagyon elszakad a szülőnél a cérna, és lekever egy pofont a gyereknek, a gyerek azt nem sínyli meg lelkileg. Ő is látja, hogy túl messzire ment, és megbocsájtja. Viszont előre megfontolt szándékkal megverni nem szabad, még nevelési célzattal sem.

Sajnos nálam van, hogy elszakad a cérna, de utána mindig nagyon-nagyon megbánom. Ugye nem utál ezért a lányom?! Főleg akkor, amikor látom, hogy az 1 éves öccsét bántja. Tegnap is úgy megharapta, hogy ott a foga nyoma a lábán.

Ilyenkor nem mindig bírom megállni.


2011. szept. 30. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én 1,5 évvel vagyok idősebb az öcsémnél. Nem mondom, hogy nem lettem elnadrágolva jópárszor. Mondjuk tény, hogy indok nélkül soha! :) Nem lettem lelki sérült, viszont miután anyám nyomatékot is adott néha a haragjának, ezért jobban is tudott minket fegyelmezni, mint apám, akit nem vettünk soha komolyan.. :)


Én még nem ütöttem rá a gyerekemre, igaz, ő egyke (3 éves) és nem bánt senkit :)

2011. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem.

Én nekem erről az a véleményem, hogy néha jót is tesz. Mármint nálunk mikor kicsik voltunk többféle nevelési módszert kipróbáltak anno szüleim. /volt hogy felpofoztak/ De én ettől nem utáltam meg őket. Amikor bajom van velük teljesen más oknál kifolyólag.

Viszont vannak olyan gyerekek /mikor 6-8 éves voltam már akkor isa voltak oszt.társakkal problémáim/, hogy szüleik nem még az hogy nem nevelték kicsiként / se egy pofont se semmit nem kaptak büntiként/ és eléggé elcs*szettek lettek. Mármint volt olyan akire magasan tettek a szülei és sok probléma is volt vele meg még mindig rugdossák kifele mindenhonnan.

A nevelésre meg egy ötletem van. Rászólsz, hogy xy hagyd abba mert megyünk a sarokba / vagy nem tudom bünti szék ha van lépcsőtők akkor a büntifokra/ ha nem hagyja abba akkor oda ülteted a sarokba egy ideig / ha sir ne menj oda ne vigasztald/ aztán ha lenyugszik / mondjuk 1 1 1/2 perc után/ odamész elmondod neki hogy miért ültetted oda és megkéred hogy kérjen bocsánatot ha ezt elbohockodja tovább ül ott...

és a sarok az annyival jobb hogy ha pl. vendégségbe vagytok és ott csinál valamit akkor lehet mondani neki hogy itt is van sarok...

2011. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem történik,ha egyszer adsz a gyereknek egy taslit indulatból,de ez nem jelenti azt ,hogy normális ha rendszeresen előfordul.kicsit olyan ez a kérdésed,mintha "igazolást" keresnél arra,hogy mások is zöld utat adnak neked a pofozkodáshoz..A lelkiismeret elég jó tanácsadó,hidd el,ami után szarul érzed magad azt szarul is cisnáltad.

Te vagy a felnőtt,neked kell példát mutatni a gyerekeidnek,ha te erőszakra erőszakkal reagálsz,az nem lesz célravezető ,egy idő után azt éred el ezekkel a pofonokkal,hogy a lányod néhány év mulva már csak képen fog röhögni,és elveszti a bizalmát feléd,mert tudni fogja,hogy nem birsz uralkodni az indulataidon és nem mond majd el neked semmit.

"ilyenkor nem mindig birom megállni" ebből arra következtetek,hogy nem 1-2 szer szakad el a cérna ennyire,hanem rendszeresen,ez mindneképp rossz,tudatositsd magadban és tegyél ellene. Neked legyen több eszed,te vagy a felnőtt,tudom nehéz. Számolj el tizig,vagy menj be a fürdőbe mosd meg az arcod,ordits egy nagyot,szivj el egy cigit (ezt nem ajánlom,de a pofozkodánál még mindig jobb) és utána cselekedj.

Remélem nem haragszol meg ,nem sértő szándékkal irtam a hozzászólást.

2011. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem helyes mert ezzel csak azt sugallod a gyereked fele, hogy nem tudsz uralkodni az indulataidon. Jol felbosszant te meg haragodban/mergedben elszallt aggyal racsapsz. Szerintem ez nem jo pelda mutatas foleg ha azt akarjuk a gyerekeink fele mutatni, hogy mergukbe ne ussek a kisebbet, ne harapjanak, ne csapkodjanak... A gyerekektol olyat szabad csak elvarni, amit magunk is be tudunk tartani. Tehat nincs csapkodas, haragbol vagy duhbol valo utes stb. Ezert en nem ertek ezzel egyet.
2011. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

igen,azt én is olvastam már,és valamilyen szintem egyet kell hogy értsek,mi is emberből vagyunk,és bizony ahogy a kicsiknél, nálunk is elszakad a cérna,de amikor direkt verjük a gyereket,kimegyek a konyhába a fakanálért,vagy elmegyek egy botért,ez már nekem erőszak.egyik se helyes!

De talán elfogadhatóbb ha hirtelen felindulásból tesszük ezt,és tanulunk belőle,mert lehet és kell is belőle tanulni.

2011. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a fenti idézet és az utána következő okfejtés akkor igaz, ha az említett egy-egy pofon nagyon-nagyon ritkán fordul elő. Ha rendszeresen "elszakad a cérna", az nagyon nem jó! Akkor a gyerek is azt tanulja meg belőle, hogy az indulatainkon nem kell uralkodni.

Szóval a lényeg: nem baj, ha néha "elszakad a cérna", amíg ez nem fordul elő rendszeresen.

2011. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom. Az sem túl jó üzenet a gyereknek. Nekem meg arról van meg a véleményem, aki gyerek mellett dohányzik. Mellesleg a kisebbet még szoptatom is.

Nem rendszeresen verem a gyereket, ezt nem írtam, ne forgassátok ki.

Mi még rendszeresen kikaptunk. Sőt, olyan is volt, hogy az utcán rosszalkodtam, és anyukám azt mondta, hogy most nem kapok ki, mert mások előtt nem. Viszont amikor hazaértünk jól elvert. Na, erre szól az idézet, hogy hirtelen haragból előfordulhat egy-két pofon, de hidegvérrel már nem. Aki lehiggadt már, annak legyen a tarsolyában más nevelési elv is.

Egyébként a lányom nagy franc. Amikor észreveszi, hogy láttam, hogy rosszat csinál, akkor egyből mondja, hogy: Nem csinálok ilyet többet. De ha azt hiszi, hogy nem látom, akkor persze csinálja.

Általában inkább megvonok tőle dolgokat azzal büntetem. A harapás után pl. nem volt esti mese, ettől nagyon kiborult. Szerintem egy pofonnak jobban örült volna, ha utána olvasok mesét.

2011. szept. 30. 20:33
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam is van, hogy 1-2X elszakad a cérna. 4 éves a lányom, de meg tudom számolni, hogy hányszor kapott a fenekére. Én is nagyon-nagyon ritkán kaptam fülest anyutól (kamasz koromban) de azokra mindre emlékszem. Azzal én sem értek egyet, hogy otthon ahol senki nem látja megverem a gyereket, mert rossz volt kint. Azzal sem aki állandóan veri, de nagy-nagy ritkán 1-2 fenékre csapás belefér. Nálam pl 1x akkor szakadt el a cérna amikor a nagylányom már vagy 1.5 hete folyamatosan rossz volt, szemtelenkedett, nem fogadott szót, direkt máshogy csinált mindent. Nem akartam folyamatosan fenyegetni (mese és egyéb megvonással, nem használt ha beszéltem vele, ha nem vettem tudomást a hisztijéről, nem használt semmi) aztán egyszer amikor különösen rossz volt rácsaptam a fenekére. Iszonyatosan meglepődött és onnan jó volt egy jó darabig :) Persze amikor nekiállt újból rosszalkodni nem ütöttem meg megint, de elég volt csúnyán ránéznem és már abba is hagyta.


És nem nem voltam büszke magamra, iszonyatosan éreztem magam, mert megfogadtam, hogy soha nem ütöm meg, de nem akarom állandóan zsarolni sem és feleslegesen a számat tépni, úgy hogy látom ott sem van lélekben.

2011. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

szerintem is ez olyan ellentmondásos, hogy ne bántsa a tesót, nem értette meg erre kap egy pofont :S

nekem ez az az üzenet, hogy bántsd a tesót ha elszakad a cérna és túlpörögsz :S

igaz én nagyon szélsőségesen gondolkodom. engem sokat vertek gyerekkoromban, én nem ütöm meg a gyerekemet soha. szerencsére nem szakad el a cérna, tudok uralkodni magamon és mindig találok más büntetést. nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ha azért kevernék le neki egyet mert besokalltam :(

2011. okt. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
na azért megütni, mert ő ütött valakit tényleg butaság. Az enyém viszont kapott egyet a fenekére, amikor szemtelenkedett, próbáltam győzködni, de nem hatott és végül leköpött (nem olyan felnőttesen csak amolyan gyerek módjára)
2011. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!