Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek hogy ment a kiságyból...

Nektek hogy ment a kiságyból ifjúsági ágyba szoktatás? Mennyi idős volt a gyermek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 éves kora előtt kb. 3 hónappal.

Kitűztünk egy dátumot, akkorra stabilan nappalra és éjszakára is szobatiszta volt.

Megrendeltük az ágyat és vártuk :)- ő választhatott színt, a fejvég mintáját stb.


Amikor megérkezett, akkor "segített" szétszedni a 120*60-as kiságyát (jobban mondva láb alatt volt és nagy örömmel hurcolászta a csavarokat szét :)- és összeraktuk, megágyaztunk együtt az újra.

Nagy volt a lelkesedés, a sok állatkáját is be tudta tenni a lábához, kapott egy új szett mintás ágyneműt.


Gond nélkül ment, azonnal benne aludt, sosem volt pisis balesetünk benne.

2014. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nalunk ugy alakult hogy amikor mar elkezdett jarni onalloan, akkor kivettem 2 racsot, es leengentuk a kisagyat, sokszor amikor felkelt igy ki tudott jonni es vagy atjott hozzank vagy jatszott a szobajaban. Meglatogattunk rokon gyerekeket akik mar nagyobbak voltak es ott felfedeztuk egyutt hogy ok mar nagyok es nekik mar milyen szep agyuk van, es vegulis a gyerekeim kertek, hogy akkor mostmar nekik is legyen nagyoknak valo agyuk. Meg ok nem kertek addig nem is eroltettuk, aztan jott az aktualis szulinap egyutt elmentunk a butorboltba es ok valasztottak ki.. a nagyobbik fiam egy ronda fotelagyat akart, a kisebbik meg egy autosat.. es imadtak benne aludni, a ronda fotelagy azota is meg van, osszetolva. kulonben olyan 3-4 eves korukba akartak masik agyat.
2014. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem volt szoktatás. Egyik este kiságyban aludt, másnap este meg a 90*200-as ágyban.
2014. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kislányom most 21 hónapos. Kissé kényszer pálya lett az ágyváltás, ugyanis úton a kistesó, így pocakkal már nem tudom betenni a kiságyba. Igaz a másik tesója ágyáról simán be tud ő mászni, de vannak helyzetek, amikor nekem kell betenni őt. Délelőtt cseréltem ki az ágyakat. Most a délután alvásnál természetesen volt mászkálás bőven. Bár korábban is ki- bemászott a testvére ágyán keresztül. Arra lennék kíváncsi hogy meddig tartott nektek esetleg ez a mászkálós időszak? Nem fog leesni ahogy forgolódik álmában?
2014. nov. 7. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Lànyom 20 hónaposan kapott rendes nagyágyat. A kiságyat "segített" szétszedni, aztàn este màr a nagy ágyban aludt. Tetszett neki, nem volt semmi gond.
2014. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Egyszer esett le a nagyágyról. Visszamàszott és aludt tovàbb. Szóval hamar megszokta, hogy ne forgolódjon annyit.:-)
2014. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13 hónapos volt mindkét gyerekem, amikor heverőre költöztek. Kiságyat utálták :( Kivártam, hogy ügyesen, magabiztosan tudjanak lemászni róla, mellétoltam egy fotelt leesésgátlónak és ennyi. Egyik este ott ágyaztam és ott aludtak :D

(3 éves lányom és 5 éves fiam van)

2014. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk a rácsos ágyból egy alvókuckóba költözött. Volt egy nagyon rövid átmenet, amikor heverőn aludt, de folyton leesett, így mi a szobája egyik sarkában alakítottunk ki Neki egy pihe-puha kuckót: a matracát letettük a földre, takarókat, plüssöket tettünk oda, és imádta. Ekkor volt kb. 16 hónapos. Most viszont egy sátorban alszik már vagy 2 hónapja. Kapott az Ikeából olyan kis cirkuszi sátrat, a szobájába tettük, erre beköltözött. Irtó édes, ahogy ott bent alszik. Szval Neki nincs a klasszikus értelemben vett ágya. Az éjjeleket átalussza így is.
2014. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16 hónapos volt a lányom amikor megkapta a leesésgátlós ágyát. Nem volt szoktatás, csak simán áttettem és kész. Soszor leesett, még úgy is, hogy a 2 leesésgátló közötti részt eltorlaszoltam párnával, plüssel stb. Mászkálás soha nem volt. Talán 2.5 éves kora óta nem esik le róla.


14 hónapos volt a fiam amikor ő is megkapta az új ágyát. Ő még csak 1szer esett le (18 hónapos), lányom meg kb 2 hetente. Szintén nem mászkál.

2014. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!