Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon magányos és elkeseredet...

Nagyon magányos és elkeseredett vagyok. Van megoldás vagy ez már igy marad?

Figyelt kérdés
2-3 hónapja kedztem magamon felfedezni a depresszio tüneteit. Másfél éves a kislányom, a férjemmel a kapcsolatunk sem egy álompáréhoz hasonlito. Magányos nak érzem magam, egyre fáradékonyabb vagyok, legszivesebben ki sem kelnék az ágybol. A férjem sokat dolgozik, szinte egész nap egyedül vagyunk. A szüleim és a barátaim nagyon messze vannak. Egyetemre is járok, most 2 vizsgám elmaradt, emiatt is stresszelem magam. Már szinte alig mosolygok, a babánkkal is egyre többet veszekszem. Azt mondja a férjem nekem ez a dolgom, hogy gyereket neveljek, fözzek, a sulit meg én akartam, ne panaszkodjak. Igaza van, én akartam, csak nem erre számitottam. A suli akármilyen nehéz nem akarom abbahagyni, mert miattuk is csinálom, hogy késöbb jobb anyagi helyzetben legyünk, ne kelljen 3 müszakban dolgoznom. Itt, ahova most költöztünk nincsenek barátaim, (kis falu) joban vagyok 1-2 kismamával, de igazábol ennyi. Beirattam a láynom babauszásra, hogy kicsit kimozduljunk, persze apa nem jön. Mit csináljak? Nem akarom hogy ez a helyzet igy maradjon, de rendkivül magányosnak érzem magam.
2010. jan. 27. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

férjeddel beszéltél erről?

a tél is oka lehet a depressziónak, ha jobb idő lesz, többet süt a nap, jobban ki lehet mozdulni, több helyre el lehet menni.

próbálj beszélni a férjeddel is és próbáld bevonni a programokba őt is. ja és szedj vitaminokat, sokat segíthet az is!

2010. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az utolsó mondatodban van a megoldás: nem akarod, hogy ez a helyzet így maradjon. A 'DE' szócskát kellene kevesebbszer használnod. Ha nem jó így, változtass. Másokat nem tudsz megváltoztatni, de magadat igen. A hozzáálláson is sok múlik, nem mindegy, hogy milyen szemüvegen keresztül nézed a világot.

Minden jót kívánok Neked!

2010. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jön a jobb idő, jobban fogod érezni magad. Most még az új hely, az ingerszegény környezet is betehette a kaput.

Ha nincs annyira hideg, nem tudtok sétálni? Biztos van arra valami látnivaló? Vagy épp inkább emberek közé menni?

Igen, az egyhangúsággal sajnos ez van...

2010. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem erről vele, de azt mondja nem tud kevesebbet dolgozni, hétvégén meg pihenni akar, nincs kedve sehova menni.:(
2010. jan. 27. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem segít, ha arra az időszakomra gondolok, amikor rosszabb volt. Falun lakom és én nem vágyok sehova és nem érzek semmit. Ezer dolgom van, próbálom a gyereket belevonni. A tanulás meg, hát most sokan le fognak torkollni... de gondold végig, ez az időszak, soha nem tér vissza. Örülj neki, hogy nem kell bölcsibe adnod a gyerekedet, örülj, hogy egészségesek vagytok, örülj, hogy nem a szmogos nagyvárosban fetrengtek az asztmában. Szóval biztosan oka van, amiért szültél, oka van, hogy vidékre költöztél, azonkívül meg ne nyavajogj, ott a gyerek, mutass példát és élvezd míg veled van. Mesélhetnék Neked olyat amitől gatyába rázhatnád magad... pl. szedd össze magad, mielőtt a hulla fáradt férjed nem keres egy vidámabb társaságot... fiatal vagy, most a jelenlegi dolgaidra koncentrálj és ha a férjedet picit vidámabban város és nem arra megy haza amire most, talán könnyebben változna ő is. (nem letolásnak szántam, hanem mindent eldönthet a viszonyítás kérdése) üdv.: egy olyan anyától, aki tanult a gyereke mellett és éjjel dolgozott egy here férj mellett, a gyerek kitűnő tanuló volt és okos, majd a férjtől elváltam és elvette a bíróság a gyerekemet mert a férjem össze tudott spórolni egy jó ügyvédre. Innen is talpra lehet állni, csak akard! Vigyázz a családra, ez a Te dolgod!
2010. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!