Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkeseredett férj vagyok, van...

Elkeseredett férj vagyok, van erre megoldás?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Feleségemnek van már egy gyermeke, úgy szeretem mint ha a sajátom lenne. Több mint egy éve próbálkozunk, hogy közös babánk is legyen. Nem jött össze. Kivizsgáltak minket, nálam van a gond. Nagyon szeretem a feleségemet de tehetetlennek érzem magam, orvos lombikot javasolt, feleségem azt mondta várjunk még egy évet és ha addig nem jön össze majd akkor belevágunk, ezzel nincs is problémám, viszont szegény állandóan tesztel, minden hónapban legalább húsz terhességi tesztet elhasznál, mindig érez valamit és mondja, hogy itt szúr neki meg fáj a melle stb. Én már szégyellek ugyan abba a gyógyszertárba menni, mert egy év alatt ha havi húsz tesztet veszek az már bőven sok, és már ha rám néz a gyógyszerésznő csak annyit kérdez, hogy hányat adjak? Már bevetettem a teszkót és rossmant is.Jobban ismerem már melyik teszt hanyas mint a nők nagy része. Most még négy nap van neki hátra a menstruációjáig, most nem érez tüneteket, (kivételesen) de már elhasznált két gabrielt, 3-om qupidót és két rossmanost, olyankor nagyon sajnálom, ül és nézi, de még fél óra múlva is forgatja és nézi, nincs rajta semmi, igaz ő mindig lát valami halványat vagyis előző hónapokban úgy volt de én nem láttam sosem rajtuk második csíkot.Minden reggel arra kelek, hogy csipog a hőmérő, háromszor is berakja a szájába:( nem az bánt,hogy felkelt vele, hanem az, hogy tehetetlen vagyok. Mit tegyek, nem tudok kihez fordulni tanácsért.Érzem, hogy egyre depressziósabb, csak a peteérés közeli napokban boldog, mert reménykedik, hogy na majd most sikerül, érzem az együttléteken is, hogy kiszámolja mikor legyünk együtt. Szeretem őt, az életem párja a másik felem, de nem bírom nézni ahogy emészti magát,és nem bírja felfogni, hogy felesleges neki tesztelni annyit. Nem akarom bántani, mondtam már neki, finoman, hogy ne vegyünk tesztet, de amikor rám néz szépen és bújik, hogy apa hozzál tesztet nem tudok neki nemet mondani. Van valami ötletetek?
2010. szept. 10. 12:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem kedves leendő Aouka:

Ilyenkor menigazán tudod meggyőzni mi lenne az ideális( kevés teszt használata, egy kis lazitás, stb.) meg kell várnod amig Ő maga jön rá hogy felesleges amit csinál.

Amig maga be nem látja addig falra hányt borsó és esetleg megbántódna.

Egy kis kitartás! Be fogja látni hogy igy nem megy és akkor maga fog elhajitani mindent csak idő kell hozzá. Addig marad a tesztvétel.


Hozzáteszem ez csak az én véleményem.

2010. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

hú nehéz.


a leirásod alapján intelligens vagy szerintem ha szépen leültök és elbeszélgettek hogy ne csinálja ilyen megszállottan hanem élvezzétek kicsit az életet akkor elöször biztos zokogásban tör majd ki de idővel rájön hogy elfoglalja magát és nem azon jár az esze hogy hoppá x. -e van és szexelni kell. Járjatok el élvezzétek az együttléteket biztosan jó hatással lesz rá.

2010. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Türelmes ember vagyok, több mint egy éve várom, hogy belássa azt, hogy felesleges tesztelni, beszélni is beszéltem vele, szépen, nem tört ki zokogásba hanem feszült lett, nem kiabált csak mondta, hogy ha nem tesztelhet megbolondul. Lassan ettől félek, hogy tényleg ez lesz a vége.
2010. szept. 10. 13:03
 4/26 anonim ***** válasza:

ha van rá lehetőséged vidd el egy olyan helyre ahol lehetőleg még a bolt sincs nyitva hétvégén (welness hétvége, hosszu hétvége stb.)ha pont ugy jön ki a mnesije hogy ne legyen lehetősége tesztelni. Hátha rájön hogy igy is ki lehet birni.

(első)

2010. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes férj vagy! Sokan nem bírták volna eddig!

A feleséged nagyon görcsösen szeretne babát, ezért megszállottja a tetteinek. A helyzetet az súlyosbítja leginkább, hogy neki már van egy gyermeke, s reméli, hogy a te problémád ellenére neki még is sikerül teherbe esnie. Megértelek, hogy elkeseredsz, te is a legjobbat akarod a párodnak, ezért hozol neki tesztet, szeretkezel vele épp időben!

Szerintem próbáljatok egy kicsit lazítani. Szerintem az sokat segíthet ezeken a görcsös napokon. Menjetek el moziba, vacsorázni, legyen egy is spontaneitás az együttlétekben, ne legyen az a "most muszáj" dolog. Vidd el egy wellness hétvégére, egy masszázsra, vagy csak menjetek el sétálni. Már ezek is kizökkentik a napi ritmusból, lehet el is felejtené a teszteket!

Másik javaslatom pedig egy pszichológus lenne, aki tipikusan olyan családokkal foglalkozik, akik rég óta szeretnének gyermeket, de valamilyen ok miatt nem jön össze nekik. Lehet, hogy ő lenne olyan lelki segítség, aki segítené ellazítani a feleséged!

2010. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Volt rá példa, el akartam vinni, de olyankor tesztekkel felszerelkezve indult csak útnak. Lehet reménytelen az egész, itt már tényleg csak az segíthet szerintem, hogy ha végre két csíkos lesz a tesztje.Rengeteget kirándultunk nyáron is, mindig volt nála pár darab, és az a baj, hogy nem csak menstruáció közeledtével tesztel, hanem már előtte egy héttel, pedig tudja, hogy olyankor még ki sem mutatná, mondja is, hogy korai, de hátha.
2010. szept. 10. 13:16
 7/26 A kérdező kommentje:
Pszihológusra még őszintén nem gondoltam. De megfontolom. Lehet én rontottam el mindent. Eleinte ő nem akart több gyermeket, de megszánt, mert bár mondtam neki, hogy rábízom a döntést de szeretnék közös babát, pontosabban csak tőle szeretnék, de ha ő nem akkor nekem úgy is jó. Pár napot gondolkozott és akkor mondta, hogy nem teheti meg velem, hogy nem szül nekem és ekkor kezdődött ez az őrület.
2010. szept. 10. 13:20
 8/26 A kérdező kommentje:
És szerintetek botrány lenne belőle, ha leültetném ide a gép elé és elolvastatnám vele ezt amit írtam? Talán akkor megértené?
2010. szept. 10. 13:29
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Kedves leendő apuka!

Én azt javasolnám neked, hogy állj a sarkadra. Nem kell a feleséged minden hülyeségéhez aszisztálnod. Amit ő csinál, az egyáltalán nem nomális. A mestruáció előtt 4 nappal még 1 teszt sem mutatja ki a terhességet, ő meg már elhasznált 4-et. Persze nem tudom milyen a kapcsolatotok, de én biztosan azt várnám a férjemtől, hogy rázzon föl, nem pedig azt, hogy tutujgasson. Mondd meg neki, hogy nagyon szereted és nagyon örülnél, ha közös gyermeketek születne, de nem vagy hajlandó hülyét csinálni magadból. Mi is másfél évig próbálkoztunk mire összejött, én is ismeres az összes terhességi és ovulációs tesztet, de hogy a férjemet ebbe bevonjam? Hát nem. Engem már azért hülyének nézett, ha 1 napot késett és rohantam terhességi tesztet venni, edig tényleg nagyon szeretjük egymást és ő is nagyon akarta a babát.

2010. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

13:13-as vagyok!

Ő nagyon is tisztában van mindennel! Pl: Tudja, hogy feleslegesen tesztel, mert csak elmaradt menstruációnál kellene először. De ő már hamarabb tesztel. Tudja, hogy mit csinál, tudja, hogy felesleges a 10. teszt, de csinálja. Egyszerűen megszállottja lett a babának, és ezt ő is tudja. Még lehet, ki is mondja, de tenni ellene nem tesz semmit! Ez olyan, mint a kábszer függőség. bevallja, hogy függő, de nem tesz ellene semmit.

Ezért javasoltam eg pszichológust, mert hiába látja be a dolgokat, nem fog változtatni semmit, ha beszélsz vele. Ugyanúgy fogja csinálni, mert egyszerűen annyira megszállottja, hogy nem tud kizökkenni! Egy pszichológus talán segíthetne, vagy akár a lombik program is, ha végre belemenne, s nem várna 1 évet.

2010. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!