Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5eves kislanyomnak hogy...

Porcukormókus kérdése:

3.5eves kislanyomnak hogy mondjam el, hogy elpusztult a kiscicank?

Figyelt kérdés

Nyar elejen kapta, egyszeruen IMADTA... Tegnap elutotte egy auto. Tanacstalan vagyok, hogyan mondjam meg neki, vagy egyaltalan mit..

En hajlok ra, hogy elmondjam az igazat, mert sajnos ez az elet rendje, nem ovhatom meg mindentol. Rajtam kivul csak az ovoneni osztja a velemenyem. A ferjem azt mondja, mondjuk azt, hogy egyszeruen elsetalt, de szerintem akkor allandoan hazavarna. Tegnap a mamak mar finoman celoztak ra, hogy elment a cica-barataival, de erre azt valaszolta a lanyom, hogy az kizart, mert a Vörinek ő a baratja.. :(

Szoval nem akarom, hogy hetekig csak keresse, meg hazavarja, szerintem az egyenes mindig a legrovidebb ut, akarmilyen kicsi is meg a lanykam.

1-2 napot meg tudom csusztatni a dolgot, mert kinti cica (volt), es most kevesebbet vagyunk kint, +ovi, de lassan el kellene donteni, hogy mi legyen.

Megszakad a szivem erte, annyira szereti. :-(


2014. nov. 11. 21:25
1 2
 1/13 Adrienn0122 ***** válasza:
100%
Egyetértek veled mindenben, én az igazat mondanám. Persze pillanatnyilag egyszerűbbnek tűnhet a hazugság, de én nem gondolom, hogy jót tennétek vele, ha egy mesével állnátok elő.
2014. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem kiskoromban azt mondta a szomszéd bácsi a kiskutyákra, hogy ellopta őket a görény. 2 napig követtem a "görény" lábnyomait a kertünkben és a szomszédéban is. Évekkel később esett le, hogy eltették öket lábalól és 30 év alatt sem felejtettem el.


A macskámra pedig, hogy nem jött haza, elment udvarolni és vagy talált új gazdát, vagy majd hazajön, sok ideig udvarolnak. H anem jön haza 3 hétig, akkor már nem jön és kapok másikat.

Mondjuk a cicámnál nem tudom, hogy valójában mi történt, de ilyen megesik, szóval később sem jöttem rá hazugságra és elfogadtam, hogy a macskák ilyenek. Hátha ez megoldás, én nem beszélnék a fiammal még az élet végéről ennyi idősen.

2014. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A kisfiam nyáron kapott ketö papagályt. Sajnos mindkettö meghalt.

Én azt mondtam neki, hogy jól érezté veled magukat, de már nagyon hiányzott nekik az anyukájuk, ezért vissza mentek hozzá.

Elfogadta...

2014. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég pusztult el nővéremék cicája. A 8 éves fia már megérti vagy jobban mondva tudja mi az hogy meghalt. Viszont a három éves fia nem és nem is akarta még ezzel "sokkolni" meg hát még nem is értené. Így azt mondtuk neki, hogy elment egerészni a felhő rétre a barátaival. Nem kérdezősködött csak annyit kérdezett vitte e magával a játék egeret is :')

Majd ha nagyobb lesz ráér megtudni mi is az a bizonyos dolog.

2014. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám az igazat. Az ő szintjén elmagyarázva: A cica nem nézett szét, amikor átszaladt az úton és sajnos elütötte egy autó. Ezért kell nagyon vigyázni, amikor átmegyünk az úton.

Szerintem felesleges hazudozni, ha azt mondjuk, hogy elment, a gyerek várni fogja, keresi majd. De ha megtudja, hogy a cica nem jön többé vissza, mert meghalt (akár a cicamennyországban van vagy máshol, nem tudom, hisz-e ilyenekben. Biztosan meg fogja siratni és gyászolni a maga módján de ez bármilyen fájdalmas is, az élet része. Egy felnőtt is megsiratja és meggyászolja szeretett háziállatát, egy kisgyereknél pedig ez még fontosabb. Nyugodtan beszélgessetek róla, a szép emlékekről a cicáról, rajzoljátok le, stb. a hangsúly azon legyen, hogy bár a cica meghalt, ti mindig emlékezni fogtok rá és a cica is biztosan nagyon boldog volt a kislánnyal.

2014. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

3,5 éves a fiam. Az elmúlt 1 évben 2 kutyánk ment átt az örökvadászmezőkre. Elmondtam neki, hogy ők már odaát vannak.

El kell mondani, hogy hibáztatok, mert nem vigyáztatok a cicára, de legközelebb jobban odafigyeltek ha lesz új cica és nem tud majd kilógni.

2014. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondjátok, hogy elsétált, akkor magára fogja venni a kislányod, hogy ő nem volt elég jó. Lehet, hogy nem érti, hogy mi a halál, de azt érti, hogy elütötte egy autó. És ha tényleg így lesz, mondhatod, hogy kap másik cicát majd.
2014. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a kislányom. Nyáron volt egy kiscicánk, amit sajnos a saját kutyánk ölt meg játék közben. A kislányomnak megmondtam, hogy sajnos a cica elpusztult. Aznap sírt utána, de utána nem kereste, nem várta haza. Aztán egy idő után kérdezte, lehet-e másik cicánk?

Kapott egyet, de egy nagyobbat, aki tud magára vigyázni. Nagyon jól elvan vele, szereti, gondozza.

2014. nov. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

NÁlunk is pusztult már el cica, ráadásul úgy, hogy mérget evett és a kertünkben a bokor alatt találtuk meg döglötten szegényt. 3gyerekünk van, akkor voltak 4, 2 évesek és a legkisebb pár hónapos. Megmondtuk nekik, hogy már az örök vadászmezőkre ment egerészni a cicus. A nagyobbiknak mondtuk, hogy sajnos megbetegedett és elpusztult, elfogadta. Utána nemsokkal kaptunk még két cicát, abból is már csak egy van. A másik nem döglött meg, de lelécelt tőlünk, mikor ivarérett lett, és csak nagyritkán látogat haza. Be is fogadta valaki, mert már nyakörv van rajta! :)

Ja- és egy cicára nem lehet úgy vigyázni, hogy ne üsse el az autó, ez sajnos nem a gazdi hibája. Egy cica nem olyan mint a kutya, hogy a kerítéstől nem megy ki.

A mi cicáink is kinti cicák volt mind. A lakásban nem tűrném őket, de kint van kisházuk, matracuk stb.

2014. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is az igazat mondanám, annál is inkább, mert így egészen biztosan megérti azt is, hogy az úton átszaladni veszélyes.
2014. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!