Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aludjanak együtt vagy mi...

Aludjanak együtt vagy mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van, a nagyobbik most volt 4 éves a kisebb februárban lesz 2. Korábban a nagyobbik elalvásával volt sok gond. Minden este ment a cirkusz, folyton azt hajtogatta hogy fél, meg igényelte, hogy egy kis időre legalább de befeküdjön vmelyikünk mellé. (ez rendszerint a férjem volt, mert én akkor sem tartottam jó ötletnek) Ez oda vezetett, hogy mostmár a kicsi csinálja mindezt. Ahogy beteszem a kiságyba, elkezd hisztizni mint akinek a csontját törik, kiabálja hogy félek és mászna ki az ágyból. Az utóbbi napokban nem volt erőm és idegem hadakozni vele, így ráhagytam. Úgy nyugodott meg, hogy átmászott a tesója ágyába és ketten aludtak. Szimpla ágy, így nem a legkényelmesebb, kettejüknek, viszont van egy nagy kétszemélyes matracunk. Tegyem esetleg le nekik azt és hagyjam hogy együtt aludjanak, vagy harcoljak? Mit tegyek?
2014. nov. 12. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerek, ha fél, akkor van valami oka rá, magától nem fog egyszercsak megnyugodni. Én is féltem, gyűlöltem a szobámban aludni. Aludhattam a nappaliban, a hálóban a földön, az öcsémmel stb. ŰTeljesen sosem múlt el, éjjel ment a tv vagy égett a lámpa nálam, ameddig otthon laktam és a szobámban aludtam.

Anyáék ágyában nem aludhattam, de nem is akartam. Mai napig utálom a régi szobámat egyébként, pedig már a gyerekkel, apával együtt látogatom meg a szüleimet.

2014. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erdekes! En 26 vagyok de en is csak anyueknal, de nem csak az en szobamban feltem. Nem nagyon hiszek a szellemekben, de valahogy ott fura a legkor. A mai napig nem szeretem az a hazat es anyu is igy van a mama hazaval. :) Lehet gyerekek ereznek latnak valamit amit mi nem. :)
2014. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hoszzú távon szerinem az a megoldás, ha külön ágyban, de egy szobában alszanak. A gyerekek még sokat forgolódnak, csapkodnak, esetleg zavarhatják egymást, ha együtt alszanak. Lehet közel tenni egymáshoz az ágyukat. Én ezt tenném. A kicsi sem olyan kicsi már, kaphat esetleg leesésgátlós ágyat (fiam 11 hónaposan kapta, mert utálta a kiságyat). De addig is, hagynám őket együtt aludni a martacon.
2014. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én összeraknám őket. Kb 5-6 éves lehettem (öcsém 3) amikor megkaptuk anyuék nagy ágyát és közösen aludtunk rajta. Én mindig is félős voltam, mindentől féltem, a plüssöktől, a bogaraktól stb... de így már jó volt hogy az öcsémmel aludhattam.

Most született a második gyerekünk, a nagyobbik másfél éves, még nem fogom összerakni őket de ha igényelni fogják és megfogom engedni.

14 évesen még mindig az öcsémmel aludtam pedig akkor már külön szobánk volt, 1-2 hónap alatt átszoktam a saját szobámba, nem bírtam már a horkolását. :)

Szerintem semmi baj sincs azzal ha együtt alszanak. Megnyugtatják egymást, igazából magadon is segítesz ezzel.

2014. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy szobában vannak természetesen, a kicsi kiságya összeér a nagyobbik ágyvégével, így tud könnyen átmászni. Azért gondoltam én is a matracos megoldásra, mert az egyszemélyes ágyon ma is többször előfordult, hogy a nagy felkelt és szólt, hogy nem tud aludni a kicsitől, Mikor bementem, akkor láttam, hogy a kicsi keresztben fekszik, nem csoda hogy nem fér el. Akkor átmenetileg leteszem nekik a matracot. Köszönöm a tanácsokat, válaszokat!
2014. nov. 12. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Es ha odaraknad oket egymas melle mig elelszik es utana atrakod a kicsit a sajat agyaba? CSak addig fel mig ebren van. :)
2014. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam ezt is, az a gond hogy felébred rá hogy átteszem és akkor legyen akár hajnal kettő is, ő rázendít.
2014. nov. 12. 13:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló olt a helyzet. Velünk aludtak, amíg babák voltak. Utána emeletes ággyal próbálkoztunk - utálták. Ez után vittük be a mi kinyithatós kanapénkat, mert mi beköltöztünk a hálónkba. Azóta együtt alszanak. Nem mondom hogy így fenékig tejfel, mert most meg a bohóckodást nem tudják abbahagyni sokszor.

Azon viszont elolvadok, hogy van amikor összebújva alszanak (5 éves lány, 3 éves fiú). :)

2014. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tedd le a matracot had aludjan együtt és ha megszokták,jó nekik így akkor vennék nekik vagy egy két személyes ágyat vagy egymás mellé tolva két egyszemélyes ágyat!
2014. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Maradunk a matracos megoldásnál! Amúgy az én anyai szívem is túlcsordult mikor megláttam őket hogy hogy alszanak. :)

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 12. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!