Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok, most kezdtem...

20 éves vagyok, most kezdtem el a fősulit és kiderült, babát várok. Nem tudom mihez kezdjek, a párommal 2 éve vagyunk együtt. A szüleimnek nem merem elmondani, félek a reakcióktól. Szerintetek ebben a helyzetben mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérnék!
2014. szept. 17. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Először is TI ketten mit akartok? Akartok gyereket, vagy nem? Illetve ami talán még fontosabb, akartok a másiktól gyereket?


Suli miatt nem aggódnék a helyedben, első év még könnyű, miután megszületik a pici csak vizsgázni jársz be, otthon magadnak is át tudod venni az anyagot, mert a pici mellett át lehet.

Második (suli) év már neccesebb, ott én a helyedben halasztanék két félévet, és egy évvel később a pici menne bölcsibe, te meg mehetsz vissza a suliba.


Üdv, egy 3adéves hallgató, 2,5 éves fiúcska anyja

2014. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Azt hiszem, ez elsősorban rád és a párodra tartozik. Suliba járhatsz, amíg meg nem lesz a gyerek. Utána max esti, vagy levelező.

Persze, ha a szüleid finanszírozzák a tanulmányaidat, megérdemelnék, hogy szóljál nekik. A reakciójukat meg el kell viselned.

2014. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Szia! az én történetem az, hogy végzős egyetemista voltam, mikor úgy döntöttünk a párommal akivel akkor már 6 éve együtt voltunk, hogy babát szertnénk. elsőre összejött. terhesen csináltam végig az utólsó évet meg a vizsgaidőszakokat is. aztán jött a fél év gyakorlat, vittem magammal a picit, aztán jött az államvizsga. együtt tanultunk a picivel. az én babám egy tünemény volt mindent tudtam tőle csinálni. ezzel csak azt akartam megmuatni hogy megudod csinálni a sulit a baba mellet. a sulidtól kérhetsz pénzbeni segitséget, meg kérhetsz egyéni tanrendet is, és oda tudod vinni a babát is ha úgy alakulna. amúgy a párod mit szól? eltudnátok tartani a babát? koleszos vagy? vagy messzevana sulid és a lakhelyed? beszélj anyukáddal biztos megértő lesz. találtok majd megoldást. de igazából neked kell eldöntened.:)
2014. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
18%
Ami a legfontosabb, akarsz ettől a férfitól gyereket? Ha, igen, akkor el kell kezdeni azon gondolkodni, hogy anyagilag bírni fogjátok-e. Ehhez kellenének a szüleitek, hogy mind anyagilag, mind egyebekben tudnak-e segíteni. Maga a suli nem indok arra, hogy ne tartsd meg. Szerintem.
2014. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Szia

Csak az en peldamat tudom leirni neked.

3.evemet kezdtem volna az egyetemen most.

Halasztok ket felevet,babat varok. Most oktoberben lesz az eskuvom,es dec 25-re vagyok kiirva a kislanyommal.

Mikor megtudtam 5perces sokk,rohantam a paromhoz aki csak annyit mondott "holnap kerunk egy elobbi idopontot a hazassagkotesre"

:) mindent meg lehet oldani. Ugy tudom van olyan,hogy gyed extra es ot azt hiszem igenybe tudod venni aktiv hallgatoi jogviszonnyal vagy vmi ilyesmi nem akarok hulEseget irni,utana kell nezni..szoval kitartas! Beszeld meg a paroddal! :)

22è 26hkm

2014. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez nagyban függ attól, hogy milyen egyetemre jársz. Kommunikáción tudsz gyerek mellett lenni, orvosin esélytelen. Illetve a legsúlyosabb tényező, hogy a párod dolgozik-e már, vagy a nagyszülők finanszíroznák az unokát.
2014. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Diplomás gyed-hez kell teljesített félévnek lenni az jelenleg még nincs kérdezőnek, szóval az teljesen nem igaz még, hogy kapna.

Öljetek le és beszéljétek át minden lehetőséget aztán kész tervel már lehet szülők elé állni.

Az meg aki azt írta gyerekkel mehetsz órára az nem tudom hova jár középiskolába lehet beviheti de egyetemre én nagyon kétlem. Gyakorlat meg egy gyárvolt munkahelyre mégis hogy vitted, vagy milyen gyakorlat volt az?

2014. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Ugyan nem én írtam, hogy beviheti órára (de vizsgára beviheti, az tuti, én is bevittem, mikor nem tudtam máshogy megolndani, és jól is jártam, mert előre vettek, meg még el is voltak ájulva, hogy ilyen pici gyerek mellett vállalom a tanulást)

NA a lényeg, nem mindenki gyárba megy gyakorlatra, sőőőt.

Azért orvosin is biztos meg lehet oldani, azt hiszem anyum főnökének született gyereke orvosi egyetem alatt, mindketten orvosisok voltak, és kollégisták. Egy komplett egyetem nevelte a gyereket :D

2014. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat, aranyosak vagytok. Én személy szerint megtartanám a babát, hiszen már egy kis élet növekszik bennem, amit nem szeretnék megállítani, viszont ha az anyagias részét nézzük az már kicsit neccesebb. A szüleimnek mindenképpen szólni kellene, csak még nem tudom pontosan hogyan tálaljam ezt nekik, anyum eléggé keményfejű és akkor még szelíden fogalmaztam...
2014. szept. 18. 10:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Jol le lettek pontozva az egyetemes anyukak.

Bezzeg ha azt irtak volna,hogy abortuszra mentek a suli miatt,azert lennenek lepontozva...

2014. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!