Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 13 hónapos és még...

Kislányom 13 hónapos és még nem jár egyedül, volt vkinek hasonló? Kinek mikor járt később a babája?

Figyelt kérdés

Nem is nagyon akar járni egyedül,még hajlama sincs rá.Másrészt rettentő bátortalan,fél ha egy kicsit is elengedem,meg eléggé imbolyog.Mikortól probléma ha még nem megy egyedül.Nagyon nem idegesít a dolog,csak a környezetemben elég sok vele egykorú baba jár egyedül,van akik 11 hónapos koruktól,és hát mindenki kérdezi,hogy miért nem jár még .....Néha már ki sem megyek hogy ne találkozzak senkivel,így csak az utcán vagyunk ...

Köszönöm válaszotokat

u.i: van egy 5 éves kisfiam is,ő épphogy betöltötte az egy éves kort,másnap járt,ezért furcsa ez most nekem



#nemjár
2014. nov. 13. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha màszik nincs gond. Ha 18 hònapos koràig nem indùl el akkor kell megnèzetni, hogy minden rendben van-e. Egyèbkènt nekem 3 gyerekem van , 2 làny ès 1 fiù , csak az egyik lànyom indùlt el 12 hònaposan a màsik15 hònaposan , a kisfiam. 16 hònaposan. Mind egèszsèges a lànyok màr 8 ès 10 èvesek a fiam 2 èves.
2014. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár nálunk hipotónia is volt mindkét gyerkőcnél, de 16 hónaposan indultak el egyedül. 1,5 éves korig kell elindulnia.

Stabilan áll? Nem nagy terpeszben? Ha nagy a terpesz tedd közelebb a lábait egymáshoz. Bútorok mellett lépeget? Ha igen, várd meg amíg ott biztonságos neki, esetleg egy járássegítőt beszerezni. Nem kéne állandóan segítened neki, mert így még inkább "elhagyja" magát.

Az esés hozzátartozik a járás megtanulásához.

2014. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha minden egyebet rendben találsz és a gyerekorvos is, akkor én nem erőltetném.

Az én kisfiamat kb. 1 évesen az apukája leborította a szánkóról véletlen, na azon a télen és a következőn se lehetett ráimádkozni. És nekem azóta is olyan félősnek tűnik, pl. biciklizni sem hajlandó, olyan pótkerekeset kapott, de nem akar ráülni, 5 éves lesz nemsokára. Na jó a komódról ugrál, ott nem fél. :) Én kísérgetném és bátorítanám, hátha lenne önbizalma és jobban próbálkozna.

(Esetleg, ha egy gyógytornász véleményét ki tudnád kérni, az még nem volna egy rossz dolog. Nálunk egy kicsit a háta "hipotón" volt, se gyerekorvos, se védőnő nem látta, csak nekem volt egy kicsit furi 1-2 dolog, házhoz kihívtam egy gyógytornász, Dévényi módszerrel foglalkozik a gyerekekkel. Heti 1-szer jött tornásztatni, nekem megnyugtató volt, kb. 2-3 hónapig járt.)

2014. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kissebbik fiam 15 hósan kezdett el egyedül önállóan járni!


nyugi,hidd el nincs lemaradva a kislányod,sőt az a jó ha minél nagyobb önbizalma van mikor elindul mert akkor tuti nem fog annyit és olyan nagyokat esni!

Ne siettesd,ne sétáltasd direktbe és legfőképp ne foglalkozz a többi anyukákkal vagy a beszólogatókkal!

2014. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,sikerült megnyugtatnotok.Mászni mászik,eljut a-ból b-be ha akar sőt csak úgy spurizik :) Ha kapaszkodik így végig sétál a bútorokon,lépcsőn mászik,persze csak velem.Amúgy minden ok,csak a járás nem nagyon érdekli hogy egyedül menjen.Fogja a kezem,csak így megy
2014. nov. 13. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Enyem 14 hosan kezdett jarni de 18 hoig van ideje boven. Nagyon jo ha sokat maszik!!!!
2014. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20,5 hósan indult el először egyedül. A doktornő nekem azt mondta, hogy mivel nagy súllyal született, lusti volt, az összes mozgásformát később kezdte, de a folyamatos fejlődés megvolt, így nem kellett aggódnom. :) Na, most már 26 hónaposan szaladgál, le se lehet állítani.
2014. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1gyerekem 12, második 13,5, harmadik 15hósan indult el.

Hidd el, nincs lemaradva a kicsid!

Majd fog ő menni, nem kell siettetni.

2014. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 14 hónaposan indult el. Ne foglalkozz a megjegyzésekkel, csak az orvosra hallgass. Nekem is próbálta anyósom, hogy siettessem, Pl kezét megfogva felhuzni állásba, stb. Szóltam, hogy ne csinálja, majd amikor elég erős lesz, elindul,nem kell erőltetni.
2014. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!